Õigusjärgne omanik

Otto 26.04.2022 06:55 (22 paeva tagasi)

Mulle kui õigusjärgsele omanikule tagastati 90-ndate alguses asivanemate metsamaad. Kui ma täna müün metsa raieõigust, kas mul sellelt tulumaksu tuleb maksta? Juhul kui ma müün tagastatud kinnistu, siis tulumaksu maksta ei tule.

J. 2.05.2022 09:28 (16 paeva tagasi) vasta...

Tulumaksuseadus § 15. Kasu vara võõrandamisest

Otto 4.05.2022 05:26 (14 paeva tagasi) vasta...

Kas ma sain õigesti aru, et kui raieõigus võõrandada, siis sellele laieneb tulumaksu tasumise kohustus?

Yokker 4.05.2022 10:23 (14 paeva tagasi) vasta...

Jah peab, kuid erametsaomanikul veel võimalusi nö optimeerimiseks, loe MTA kodulehelt: https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksustatavad-tulud/kasvava-metsa-raieoigus-ja-metsamaterjal

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
  _____    __   __   _    _      ___    
 /  ___||  \ \\/ // | || | ||   / _ \\  
| // __     \ ` //  | || | ||  | / \ || 
| \\_\ ||    | ||   | \\_/ ||  | \_/ || 
 \____//     |_||    \____//    \___//  
  `---`      `-`'     `---`     `---`   
                                        

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.