Delikaatsed isikuandmete avaldamine

Marii 15.03.2023 19:34 (1 aasta tagasi)

:Laps haigestus lasteaias ja kasvataja informeeris teisi lapsevanemaid kui nad oma lapsele järgi tulid, et rühmas on laps haige, kellel on kõrge palavik ja lapsed, kes tol päeval lasteaeda toodi puutusid temaga kokku. Teised lapsevanematel tasuks jälgida oma lapse tervisliku seisundit. Kas selline olukord on delikaatsete isikuandmete avaldamise rikkumine või ei ole? Või see on andmekaitse seadusega vastuolus?

J. 16.03.2023 06:52 (1 aasta tagasi)

Muidugi mitte. Vastupidi, lasteaia kohustus ongi lapsevanemaid informeerida, kui rühmas on võimalik nakkusoht. Pealegi, nagu küsimusest võib aru saada, oli informeerimine umbisikuline, st ei avaldatud lapse nime.

Marii 16.03.2023 09:08 (1 aasta tagasi)

Tänan vastuse eest! Sooviksin teada veel, et juhul kui on eeskirjadest kokku lepitud, et lapsevanem tuleb haigele lapsele järgi ja teine vanem küsib kasvatajale, miks haigele lapsele pole järgi tuldud siis kas see on andmekaitse seaduse rikkumine kui ta teavitab teisele vanemale, et vanemad käivad linnas tööl ja ei saa enne tööpäeva lõppu haigele lapsele järgi tulla. Seega kas põhjendus, miks lapsevanemad ei tule lapsele järgi, sest nad käivad tööl linnas, on andmekaitse seadusega vastuolus. Ma saaks aru kui kasvataja oleks teavitanud, et mari isa töötab Keila linnas,, viisnurga firmas koristajana ja ei saa töölt ära tulla siis see oleks andmekaitse seadusega vastuolus.

J. 16.03.2023 16:18 (1 aasta tagasi)

Noh, kui töökoha andmed oleksid delikaatsed, siis peaksid kõik klienditeenindajad ja ametiisikud maskides käima.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.