Avaldus menetlusega seotud teabe saamiseks

Carmo 18.08.2023 06:01 (8 kuud tagasi)

Olen ühes kriminaalasjas kahtlusalune, millega seoses käisin suve alguses ütlusi andmas. Asi tundus minu jaoks lihtne ja arvasin, et menetlus lõpetatakse kuu aja jooksul ära. Kui õigesti aru sain, siis kriminaalasi alustati juba kevadel. Ma ei tundnud vajadust advokaati võtta ega esitada avaldus menetlusega seotud teabe saamiseks. Nüüg aga mind häirib, et see menetlus nii kaua on kestnud ega saa aru, miks see nii on. Kas keegi saab mind juhendada õiges suunas, et saaksin esitada prokurörile avalduse teada saamaks millal menetlus alguse sai; mis tõendid neil minu vastu on; ja miks seda ikka menetletakse? Tänud ette!

juxy 18.08.2023 09:45 (8 kuud tagasi)

Sellist infot ei hakka sulle menetluse ajal keegi andma. Enne kohtusse jõudmist informeeritakse sind kõikidest asjaoludest ja kogutud materjalidest. Ja oleks naiivne arvata, et menetlused kestavad Eestis mõni kuu. Tavaliselt esimese astme kohtuotsuseni jõutakse 2-3 aastaga.

Carmo 18.08.2023 09:59 (8 kuud tagasi)

Aga kui ma uurija juures käisin ütlusi andmas, siis ta mainis midagi, et kui tahan teada, millal menetlus alustati, siis pean prokurörile avalduse esitama. Mida ta sellega mõelda võis?

jofo 18.08.2023 12:00 (8 kuud tagasi)

aga sulle ju öeldi, et kevadel - on täpne kuupäev väga oluline? See kellega sa suhtlesid ülekuulamisel, on eeluurimine, sinuga tegeles politsei. Kui eeluurimine lõpeb, siis antakse kõik materjalid prokurörile. Prokurör vaatab neid, otsustab kas tagasi saata uurijale või võtab menetlusse. Enne kriminaalasja kohtusse saatmist võtab prokurör teiega ühendust ja pakub Teile võimalust minna kriminaalasja toimikuga tutvuma. Seda saab teha ka teie esindaja. Eeluurimise ajal mingit infot välja ei anta.

Carmo 18.08.2023 12:11 (8 kuud tagasi)

Okei. Aitäh teile mõlemale!

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.