keelumärge kinnisasja käsutamise keelamiseks

... 7.08.2023 20:36 (9 kuud tagasi)

Kinnisturaamatus on näha, et mul on ühe reg.koodiga keelumärge. Üks kohtutäitur väitis, et lisaks temale on sundtäitmisega ühinenud ka teine kohtutäitur, kinnisuraamatus seda näha ei ole. Küsimus on see, et kui nüüd saab tasutud kohtutäiturile kinnisturaamatus nähtav firma võlgnevus, kas siis automaatselt läheb keelumärge edasi järgmisele kohtutäiturile?

goje 10.08.2023 12:26 (9 kuud tagasi)

Keelumärge on üks viis, kuidas tagada võlgnevuse tagasimaksmine, seades kinnistule teatud piirangud. Keelumärge võib olla seotud konkreetselt ühe kohtutäituri või kohtutäiturite rühmaga, kui nad on otsustanud võlgniku vara sundtäitmise käigus arestida ja müüa, et võlgnevust katta. Kui sa oled tasunud ühele kohtutäiturile kinnisturaamatus nähtava firma võlgnevuse ning sul on keelumärge seoses sellega, võib see sõltuda sellest, kas keelul on seotus ainult ühe konkreetse kohtutäituri või kogu sundtäitmise protsessiga. Kui keelumärge on seotud ainult ühe kohtutäituri toimingutega, siis peaksid saama peale võla tasumist selle kohtutäituri kaudu keelumärgise eemaldamise. Kui aga keelumärge on seotud kogu sundtäitmise protsessiga, siis võib teise kohtutäituri liitumine olla võimalik.Lisa uuri kas kinnisturaamatus olev info on ajakohane ja korrektne ning kas keelumärk on endiselt kehtiv. Kui oled võla tasunud, võib olla vajalik esitada tõendid tasumise kohta ja paluda vastava kohtutäituri abi keelumärgise eemaldamiseks või selgitamiseks.

... 10.08.2023 12:54 (9 kuud tagasi)

Aitäh. Minule ei ole ühtegi dokumenti edastatud, et teine kohtutäitur on liitunud, seda ütles mulle kohtutäitur nr. 1. Täna sai nr. 1 kohturäiturile võlgnevus tasutud ja nüüd on kinnistusraamatus näha lause: 10.08.2023 on registreeritud kinnistamisavaldus Kas see tähendab nüüd seda, et väidetavalt sundtäitmisega liitunud nr. 2 kohtutäitur ei saa automaatselt oma osa nõuda?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.