Korteriühistu omandis oleva kinnistu müük

Raivo 6.09.2023 21:00 (9 kuud tagasi)

Palun öelge, kuidas toimub korteriühistule kuuluva kinnistu osa müük? Korteriühistule kuulub kaasomand koos kahe teise korteriühistuga sotsiaalmaa otsaterbega kinnistule. Palun öelge, kas sellise müügi jaoks on vaja kõigi kolme korteriühistu liikmete nõusolekut või piisab kolme korteriühistu üldkoosolekute otsusest?

bafi 10.09.2023 08:07 (9 kuud tagasi)

Piisab üldkoosoleku otsusest kui vastavasisulise korteriomanike üldkoosoleku otsuse poolt on antud üle poole kõigist häältest nende korteriomanike poolt, kellele kuulub üle poole kaasomandi osadest. Müügiks peavad kõik kaasomanikud aga notarisse ilmuma. Seda nimetatakse tahteavalduseks.

J. 11.09.2023 05:58 (9 kuud tagasi)

Kui kinnistu kuulub ühistule, st registris on omanikuks ühistu, siis lähevad notarisse ainult ühistute juhatuste liikmed, kuna tegemist ei ole korteriomanike kaasomandi osaga. Kui kokkuleppe või põhikirjaga ei ole ühistu varale kehtestatud erisusi, siis võib ühistu oma vara vabalt vallata, kasutada ja käsutada, sh ka müüa. Ei pruugi ka üldkoosoleku otsust vaja minna, kui vara on ostetud näiteks ühistu enda poolt teenitud tulu arvelt, mitte omanike sissemaksetest.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.