tahan võlga tagasi...

margita 10.09.2005 14:52 (19 aastat tagasi)

Andsin inimesele ca 2 aastat raha võlgu, paber jäi kirjutamata, sest usaldasin teda.Raha sai pangas ülekandena. Pole tagasi maksnud, kuigi lubas igakuiste maksetena. Helistan iga kuu, et võlga meelde tuletada. Aga nüüd otsustasin asja kohtu kaudu ajada. Enam ei suuda oodata. Kuidas see siis käib, äkki oskab keegi aidata?

kriminaal 10.09.2005 20:56 (19 aastat tagasi)

kui ülekande seletuse real just midagi asjale viitavat kirja ei pandud, siis on sõna sõna vastu ja kohtuveskid jahvatavad suurim argument elus on jõud. kui selleks võimalust on, siis parem kodanikuga üks "arenguvestlus" maha pidada

Väike Vemmal 12.09.2005 14:03 (19 aastat tagasi)

To margita See kriminaali jutt on nii nagu on, ei ole kahjuks enam või õnneks 90 aasta, sellised "arenguvestlused" cõivad sitasti lõppeda. Põhjusmõtteliselt on nii, et laenuleping võis olla sõlmitud ka suulises vormis, küsimus on tõendamises. Kui selgituse real on selgelt laen, saame hakkama. Infot üldiselt vähe, kirjuta meilile.

üürivõlg 12.09.2005 18:19 (19 aastat tagasi)

Tere. Mure selline, andsin tütre perele elamiseks korteri,ainsaks tingimuseks.et üür oleks makstud.Nüüd selgus,et 3 kuud võlas ja pank hakkab minu kui võlglasega tegelema,kuna korter nimu nimel.Tütar aga väikeste lastega kodus ja tema "psüühiliselt haige vastutustundetu luuserist mees" ei maksnud meelega üüri,küll aga elas seal.Kas mul on lootust kohtusse hagi tüübi vastu esitada,et pere ilma koduta jätab tahtlikult,et maksku ise oma võlad, mis minu kraesse nüüd jäävad ja et lapsed pidevalt näljas on? mingit kirjalikku lepingut ju ei teinud,kõik oli suuline ja inimlikkuse lahkuse printsiibil.Tänan,kes asjaliku nõu ja soovitusega vastab, mure tõsine!

Väike Vemmal 13.09.2005 11:53 (19 aastat tagasi)

Põhjusmõtteliselt võimalik, kuigi tekitub tõestamise küsimus. Kohtule tõestamise. Ilmselt on jutt kommunaalmaksetest. Kui õnnestub kohtule tõestada vettpidavalt, kes oli teenuste tegelik tarbija, siis saab asjast kohtus asja. Võib proovida. Inetuks teeb loo see, et tegemist oma lähisugulastega, äkki õnnestub esindaja vahendusel kokkulepe. See "psüühiliselt haige" on ilmselt emotsionaalne väide! Tahad lähemat abi kirjuta meilile tasu olemas kuid mõistlik. Edu ja Päikest, niipalju kui seda veel on!

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.