vallasasjast kinnisasi

bianca 15.09.2005 14:52 (19 aastat tagasi)

kuidas seda oleks võimalik saada ning millised kulud, tegevused sellega kaasnevad?

Väike Vemmal 15.09.2005 15:53 (19 aastat tagasi)

Uhhh on ikka küsimus, täpsusta! Kinnistada on vaja! Kui majast jutt, maa erastada, osta, kinnistusse kanda. Pst, osatakse ikka küsimusi sõnastada!? Stiilis tule eile meile ja võta homne Päevaleht kaasa.

bianca 15.09.2005 16:25 (19 aastat tagasi)

jutt käib majast, vabandust, pidasin seda nii loogiliseks... Tean, et tuleb kinnistusse kanda, kuid huvitaks just täpsemad tegevused, mis paberitega ja kuhu pean minema, kaua kinnistamise protsess aega võtab ning millised kulud sellega kaasnevad. Kuna teemast väga palju ei tea, siis ei oska ka paremini formuleerida küsimust, sry:(

Väike Vemmal 15.09.2005 16:39 (19 aastat tagasi)

Noh, kui maa juurde on ostetud, siis marss notari juurde kinnistamisavalduste tegema. Sealt saad ka täpset infi kulude kohta, ei mäleta riigilõiv oli vist tonn ja notaritasu sõlt.hinnast. Kõik kokku ei tohiks üle paari tuhhi minna. Vallasasi võib tähendada ka tooli!

AxL 15.09.2005 17:05 (19 aastat tagasi)

Kui toimub maa esmakinnistamine, siis ei ole vajadust notarisse minna. Vajalik on avalduse esitamine kohalikku omavalitsusse (tähtaeg esitamiseks läbi). Kui avaldust ei ole tehtud, tuleb teha majale peale uus võõrandamine ja siis on kahe kuu jooksul aega esitada avaldust maa erastamiseks. Kohalik omavalitsus teeb avalduse põhjal määruse, kus on ära näidatud maa suurus, hind, tasumise kord jms. Peale maksmist viid dokumendid uuesti kohalikku omavalitsusse (Maa-Amet) ning sõlmid lihtkirjaliku ostu-müügilepingu ja maksad riigilõivu (vastavalt maa hinnale) ning viid dokumendid kinnistusosakonda. Esmakinnistamine kinnistusosakonnas võtab aega umbes 2 kuud. Kogu protsessi pikkus oleneb, kas maa on mõõdetud, katastrisse kantud jne. Umbes nii ta lühidalt välja peaks nägema...See on muidugi üks võimalik vastus sinu küsimusele.

Aare 15.09.2005 19:36 (19 aastat tagasi)

Hea Bianca, Kõige lihtsam on käia oma kohalikus omavalitsuses vastava ametniku juures, kes maa erastamisega tegeleb. Ta ütleb Sulle esimese info kohe ära. Ja sealt saab samm-sammult edasi ...

muutuja 19.09.2005 12:35 (19 aastat tagasi)

Elamu juurde maa erastamise etapil olid mul teha järgmised toimingud: 1. Vallavalitsuses avaldus elamu juurde maa sooviga.Kohapeal maa ülevaatus, piiripostide kooskõlastamine. Maa mõõdistamine. Maa mõõdistamise eest tasumine. 2. Maavalitsus saatis otsuse alusel summade suurused ja arve numbrid kuhu kanded teha. a)Maavalitsuse arvele maa ostuhind. b) 100.- EEK katastriüksuse erastamise kulud. b) 140.- EEK Rahandusministeeriumi arvele riigilõiv kinnistamise eest. Maksmise järel tuleb helistada Maavalitsusse ja kokku leppida, millal minna isiklikult Maavalitsusse maa ostulepingule allkirja andma. 1 eks. Lepingust jääb endale ja 2. eks tuleb viia Kohtu kinnistusosakonda. Esmakinnistamisel on lepingu allkirjastamise järel kahekuine avalikustamise aeg ja siis kantakse maa kinnistusraamatusse ja selle kohta saab Kinnistusosakonnast otsuse. Notarit pole vaja.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.