servituud leping

madis 14.02.2007 14:45 (18 aastat tagasi)

Milliseid pabereid on vaja notarisse,et saaks solmida servituudilepingu.

Mahvi 14.02.2007 15:14 (18 aastat tagasi)

Kallis madispoiss, küsi notari käest.

lugeja 15.02.2007 20:21 (18 aastat tagasi)

Kas tõesti juura portaal on nii lollide valduses? teie koht on lollikas või veel õigem Paldiski mnt 52 .MINGE RAVILE)))

to lugeja 15.02.2007 22:08 (18 aastat tagasi)

loodan, et lähed ka.

? 17.02.2007 19:46 (18 aastat tagasi)

Reaalservituudi seadmiseks vajalik asjaõigusleping peab olema notariaalselt tõestatud. Kui kinnisasi on koormatud hoonestusõiguse või kasutusvaldusega, siis peab reaalservituudi seadmiseks olema hoonestaja või kasutusvaldaja nõusolek. Reaalservituudi sisu määratakse poolte kokkuleppega. Reaalservituut annab õiguse teha üksnes neid tegusid, mis servituudi sisust tulenevalt on valitseva kinnisasja huvides vajalikud. Reaalservituuti tuleb teostada viisil, mis on teenivale kinnisasjale kõige vähem koormav.

? 17.02.2007 19:49 (18 aastat tagasi)

Õigusteoorias on üldlevinud jaotada reaalservituute sõltuvalt nende sisust: 1. talumisservituutideks, mille puhul on teeniva kinnisasja omanik kohustatud taluma enda kinnisasjal valitseva kinnisasja igakordse omaniku tegevust (näiteks liiniservituut, veejuhtimisservituut, karjaajamiservituut). Talumisservituudi sisuks võib olla ka valitseva kinnisasja muude mõjutuste talumise kohustus, näiteks aurude, lõhnade, gaaside, tahma, helide (lärmi, põrutuste jne) talumise kohutus; 2. loobumisservituutideks, mille puhul on teeniva kinnisasja omanik kohustatud ise oma tegevuses hoiduma valitseva kinnisasja igakordse omaniku kasuks teatud käitumisest, ilma et valitseva kinnisasja omanikul oleks õigust teenivat kinnisasja reaalselt kasutada (näiteks kõrgusservituut, valgusservituut, väljavaateservituut). Näidetena loetletud loobumisservituudid annavad valitseva kinnisasja omanikule õiguse keelata teeniva kinnisasja omanikul enda kinnistut teatud viisil hoonestada jmt. Mittehoonestamisservituudid võivad praktikas omada suurt tähendust juhul, kui kinnistu omanik soovib üht osa oma kinnistust müüa, samas aga tahab ta olla kindel selles et omandaja saab püstitada sinna ainult sellise hoone, mis ei kahjusta müüjale jäävat osa kinnistust.

madis 18.02.2007 14:02 (18 aastat tagasi)

Seadust oskan ma isegi lugeda.Mul on teeservituudiks vaja lepingut.Inimestega on kokku lepitud,nad on nous lubama labida teed endi krundilt,aga tahan teada kust otsast pean alustama.Millised paberid on vaja notarile viia,et saaks lepingut teha.

muksi 18.02.2007 17:26 (18 aastat tagasi)

Notariga pole siin teha midagi.Servituudi tegemist oma maale, tuleb pöörduda kohaliku omavalitsuse maaametisse,kes annab lähteülesande maamõõdubüroole viia antud kaardimaterjali osas muutused nagu teed,kraavid jne.Peale seda kinnitab maaamet servituudi ja kinnitab muutused kaardimaterjalil.Maaamet lähtuvalt sellest teeb ettepaneku kitsenduse ehk servituudi lisamist antud kinnistule.Ja JOKK.

muksi 18.02.2007 17:31 (18 aastat tagasi)

Servituudi määramine ja kinnitamine toob kaasa õiguse ka teistel huvitatutel kasutada antud teed. Notar võib teha näiteks sellise dokumendi, kus maaomanik annab õiguse kasutada antud isikul antud teelõiku sellistel tingimustel ja korras.Kuid oht võib olla selles,et mingil hetkel võib teeomanik ümber mõelda.Parem oleks siiski servituudi seadmine seda enam kui omanik praegu nõus on.

Kriss 7.06.2007 20:37 (17 aastat tagasi)

Servituudi seadmiseks oli vaja notarisse esitada mõlemal poolel valduste notariaalne ostuleping ja siis plaan kruntidest (väljavõte detailplaneeringust) ja abielutunnistus, kui inimesed on abielus. Plaanile joonistas notar värvilise markeriga tee, millele seati servituut. Endal sai sõlmitud tähtajatu ja tasuta servituut igakordsete omanike kasuks. Muksi jutt, et notariga pole midagi pistmist, on valeinformatsioon. Maaamet ei saa seada mingit servituuti. Parimal juhul kuuluvad teed vallale. Kui aga ei kuulu, siis on kõige kindlam servituut. Kui krundile puudub ligipääs mujalt ja naaber ei ole nõus servituuti tegema või paneb tee sootuks kinni, siis on õigus nõuda servituuti kohtu kaudu. Kohus siis määrab, millistel tingimustel servituut tuleb. Muidugi võimalik, et servituudi eest tuleb naabrile tasu maksta. Tasuta servituudi seadmine oli väga odav, notaritasu kõigest 15 krooni ringi ja riigilõiv 65 krooni, kui tehingu väärtuseks loetakse 2000 krooni. Kui krundile on seatud servituut, siis seda on näha kinnistuameti väljatrükis.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.