millistel tingimustel saab vanemale lapselt nõuda elatist?

tütar 30.04.2007 20:35 (18 aastat tagasi)

Kui elatakse koos, siis isa loob uue pere ja seejärel 7 aastat ei anna vahendeid lastele. seejärel maksab kohtu kaudu ühele lapsele 5 aastat ja teisele 7 aastat (lapsed saavad täisealisteks ja ei soovi isalt ise midagi küsida) elatist miinimumäärast veidi vähem ... nüüd kui isa on vana ja tööd pole, on saanud trauma ja invaliidsuspensioni 3000eek.. mis suuruses võib isa nõuda lastelt elatist ja kas elatise nõue laieneb kõigile lastele. Mõtlen, et kui minul on juba pere, mina olen abielus ja on kaks alaealist last - kas ka mina pean siis maksma isale elatist? Või kui võtan isa enda juurde elama ja hakkan tema hooldjaaks,kas mul on siis õigus oma poolvendadelt küsida isa jaoks elatist? Samas veel kui poolvennad põhjendavad, et ei saa maksta, elatist isale, et õpivad - kas õp...

küsimuse lõpp ei mahtunud.. 30.04.2007 20:35 (18 aastat tagasi)

- kas õppimine on piisav põhjendus, et mitte maksta vanemale elatist?

Riukalik Jurist 30.04.2007 22:15 (18 aastat tagasi)

Saada see lollakas isa lihtsalt pikalt! Tahab elatist - mingu kohtusse! Miks pead sina olema see loll, kes talle maksma hakkab või ta enda juurde võtab?

tütar 1.05.2007 06:17 (18 aastat tagasi)

ma olen nende poiste poolõde aj neist vanem, minu emast läks mees lahku samuti, aga maksis elatsit korrapäraselt, kuna oli siis vene aeg ja see võeti ta palgast maha. Kui sain 18 siis läksin ametit õppima ja elasin nädalavahetustel ja koolivaheaegadel isa uues peres, isa elukaaslane ja nende poiste ema toetas mind.. Kas kohtu kaudu võidakse siis määrata elatist isale meilt kolmelt või kui võtan isa enda juurde siis ainult mu poolvennad maksavad?

sirje 2.05.2007 15:31 (18 aastat tagasi)

Perekonnaseadus sätestab § 64. Täisealiseks saanud lapse kohustus vanemat ülal pidada (1) Täisealiseks saanud laps on kohustatud ülal pidama oma abi vajavat töövõimetut vanemat. (2) Kui täisealiseks saanud laps ei täida käesoleva paragrahvi 1. lõikes nimetatud kohustust, mõistab kohus vanema nõudel temalt välja vanemale elatise igakuise elatusrahana, lähtudes täisealiseks saanud lapse ja vanema varalisest seisundist ja vanema vajadusest. (3) Elatise väljamõistmisel arvestab kohus vanema kõiki lapsi, kes on saanud täisealiseks, sõltumata sellest, kas vanem esitas elatise nõude neist mitme või kõigi vastu. (4) Kohus võib jätta elatise käesoleva paragrahvi 1. lõikes nimetatud isikult välja mõistmata, kui vanem hoidis vanema kohustuste täitmisest kõrvale. (5) Täisealiseks saanud laps vabaneb vanema ülalpidamiskohustusest, kui vanemalt on vanema õigused ära võetud. (6) Kui pärast täisealiseks saanud lapselt abivajavale töövõimetule vanemale elatise väljamõistmist muutus täisealiseks saanud lapse või vanema varaline seisund, võib kohus neist ükskõik kumma nõudel muuta elatise suurust või elatise maksmise lõpetada. Elatise maksmise võib lõpetada ka käesoleva paragrahvi 1. lõikes sätestatud aluse äralangemisel.

tütar 2.05.2007 16:46 (18 aastat tagasi)

seega?? kuimina niigi holdan isa ja olen hetkel lastega kodune, saan emapalka... siis kas kaminult võidakse samuti arvestad aisale elatist 1800 eek? võrsdelt teiste minu isa lastega?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.