elatisest keeldumine

segaduses 23.05.2007 05:59 (17 aastat tagasi)

Olen vallasema. Last, kes peagi täisealine,kasvatanud üksinda. Nüüd on isal tekkinud soov lapsele elatist maksta (varem ta seda teinud pole. Kas saab keelduda ja elatist mitte vatu võtta. Vajadust elatise järele pole.

rere 23.05.2007 08:32 (17 aastat tagasi)

vahet pole. võid ju võtta ka. kui ta siiani pole last ülalpidanud, siis see pisku aeg mis ta nüüd last toetaks, ei kohusta last veel oma isa vanaduses ülelpidama.

*** 23.05.2007 09:04 (17 aastat tagasi)

kas termin vallasema tähendab, et see mees pole ka isana lapse sünnitunnsitusel ega isaduse tuvastamist ei ole tehtud? No, aga las ta siis kannab raha kui tahab. Täisealise lapse isadust saab tuvastada vaid lapse nõusolekul ja kui isa tulevikus midagi nõuab, ei pruugi laps talle midagi anda.

segaduses 23.05.2007 09:36 (17 aastat tagasi)

laps on 16 aastane, isadus tuvastatud ja mingil põhjusel soovib nüüd mees kohtu teel ise lapsele elatist määrata.Varem pole ta last toetanud. Kooselu peale lapse sündi kestis aasta. (Kaldun arvama, et tal mingid muud mustad rahalised asjad sellega seoses, et elatise summa võetakse siis enne muude rahade kinnipidamist ta sissetulekutelt maha.KAS võib nii olla?) MIda teha? Endal ka hea sissetulek ja rahalisi probleeme pole. Hagi praegu kirjalikul eelmenetlusel ja ümmarguse jutuga mees seal põhjendab oma soovi elatist maksta seoses lapse vajduste ja vanemate võrdsete kohustustega. Vastasin, et ei näe otsest vajadust. Lisasin koopiad lapse diplomitest, klassitunnistustest, tänukirjadest, mõningad fotod, lennukipiletid hiljutiselt puhkusereisilt - selleks et mees ei saaks mind süüdistada lapse huvidega mittearvestamises. Kui tahab lapsega suhelda siis palun, ma ei keela, aga ei hakka ka vahetalitajaks.

Ka ema 23.05.2007 10:19 (17 aastat tagasi)

Aga kas sa ei saa esitada siis nõuet tagantjärele - oleks päris kopsakas summa ju, las maksab kui tahab. Laps saaks ülikooli õppemaksu raha vms. Need ka ju päris kallid. Küll isal siis maksmise soov kaob. Kas saab tagantjärele nõuda elatist?

segaduses 23.05.2007 10:30 (17 aastat tagasi)

Mul vaid üks laps ja enda hea sissetulek ka majanduslikult kindlustatud. Ma lihtsalt ei taha nõuda ja laps teab, et isal on ka teisi naisi olnud ja onka teisi lapsi. Pealegi on lapsel väga hea suhe ühe minu koolivennaga, kes on talle olnud isa eest.

lahedik 23.05.2007 12:51 (17 aastat tagasi)

oi mis lahe lugu, et on emasid, kes ei TAHA elatist! Enamus siin ikka need, kes nutavad, et lapse bioloogilised isad ei maksa ja käivad kohut kroonide pärast!:) Minu tunnustus neile emadele, kes suudavad ise oma lapsi kasvatada ja ei alanda end nurumise ja kohtus käimisega! Minu soovitus sulle, et enne raha vastuvõtmist uuri hoolega selle päritolu! See on oluline nii juriidilises kui ka eetilises mõttes. Ma ei tea küll seadusi, kuid usun, et on võimalik elatisest keelduda! Samas kui arvestada, et nõuete puhul arvestatakse mõlema vanema võrdsete õiguste ja kohustustega...siis mine tea!

Hämmeldunud jurist 24.05.2007 13:30 (17 aastat tagasi)

Vabandan oma ignorantsust, aga kuidas see nüüd olgi? Et mees läks kohtusse nõudega, et nõuab omale õigust lapsele elatist maksta? Midagi on nagu väga valesti! Mis nõue see selline veel on? See õigus on tal ju kogu aeg olemas olnud, kui naine ei taha raha vastu võtta, siis peab mees vaid panka minema lapse sünnitunnistus kaasas, avama konto ning edasi vaid raha kontole kanda? Mida siin kohtus nõuda on? Saan aru kui ta nõuab õigust lapsega kohtuda ja tema kasvatamises osaleda, kui teine vanem seda keelab.

Piret 24.05.2007 13:36 (17 aastat tagasi)

Mida teha? - kui hagi tõesti ongi sellise sisuga (et nõuan omale õigust elatist maksta), siis lihtsalt öelda, et hagi on arusaamatu ja põhjendamatu. Esiteks on sinu lapse vajadused igati rahuldatud. Teiseks pole mees ise kunagi lapse toetamisest hoolinud, sina lapse emana pole tal kunagi keelanud last toetada ja näha. On arusaamatu, mis põhjusel ta sellise hagi esitas, ning kohtu aega ning sinu aega, närve ja raha raiskab. Nõue on absurdne ja põhjendamata ning tuleb jätta läbi vaatamata või kui kohus otsustab siiski asja arutada, siis tuleb nõue jätta rahuldamata.

segaduses 24.05.2007 14:49 (17 aastat tagasi)

uurisin veidi tuttavate kaudu neid tagamais: asjad nüüd nii, et mees kirjutas oma maja uue elukaaslase nimele, abielus nad pole. Uuel elukaaslasel on ka lapsed. kelledest üks täisealine ja abiellunud ning elab samuti seal majas. Nüüd vist mingid probleemid. Tõepoolest kui olen seni hakkama saanud siis nüüd ei näe ka vajadust, et mees last toetaks - eks see ka omajagu uhkus, aga eks lapselgi selles vanuses omad sõbrad ja omad tegemised- pole nagu enam isa järgi vajadust vist... Tänan kes vastasid.. kahju mehest

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.