haigusleht puhkuse ajal

Jane 8.10.2007 14:25 (17 aastat tagasi)

Mure selline: olles ise puhkusel jäin lapsega haiguslehele.Tööandja väidab et puhkus ei pikene nende päevade võrra mil olin lehel.Kas tal on õigus?

kata 8.10.2007 14:33 (17 aastat tagasi)

Võid nõuda küll pikendamist, kuid hoolduslehe eest sa haigusraha ei saa.

kata 8.10.2007 14:34 (17 aastat tagasi)

Link ka, sealt saad täpsemalt lugeda. http://www.palk.ee/artikkel.php?uid=735

õigus on tööandjal 8.10.2007 14:42 (17 aastat tagasi)

oleksid pidanud puhkuse katkestama ja siis haiguslehe käiku andma. kui oled puhkuse ajal ise haige siis pikeneb sul jah puhkus aga lapse haiguse korral mitte!

iks 8.10.2007 18:46 (17 aastat tagasi)

ei ole õigus tööandjal. Ka hoolduslehel oldud päevade võrra on õigus nõuda puhkuse pikendamist. Aga kuna selle aja eest raha ei maksta, siis on see sisuliselt palgata puhkus, ja selle kohta tuleb teha tööandjale avaldus, et soovid need päevad puhata. Kõige õigem käitumine oleks olnud tõepoolest puhkus katkestada hoolduslehe ajaks, siis oleksid ka hoolduslehel oldud aja eest haigekassalt raha saanud.

mõnes mõttes jh 8.10.2007 21:18 (17 aastat tagasi)

mitte otseselt puhkuse pikendamist, vaid tööandja võib need päevad anda siis kui tal on selleks võimalus.. kui nt teine töötaja oliplaneeritud puhkam asaata ja sel juba plaanidkitehtud ja nüüd tuleb teine oma lapsehooldupäevi tahtam, sisi nii need asjad ei käi need on kokkuleppelised muidugi.. sest ka teisel töötajal võib ju olla pere ja lapsed aj koguni piletidki ostetud... kes teab..

iks 8.10.2007 23:45 (17 aastat tagasi)

just nimelt on õigus nõuda puhkuse pikendamist. Puhkuseseadus § 17. Puhkuse kasutamist takistavad asjaolud (1) Puhkuse kasutamist takistavad asjaolud on: 1) töötaja ajutine töövõimetus; § 18. Puhkuse või puhkuseosa üleviimine muule ajale seoses puhkuse kasutamist takistavate asjaoludega (1) Kui puhkuse kasutamist takistavad asjaolud vastavalt käesoleva seaduse § 17 lõike 1 punktidele 1¿4 tekkisid enne puhkuse algust, viiakse puhkus üle poolte kokkuleppega määratud ajale. Kui puhkuse kasutamist takistavad asjaolud tekkisid puhkuse ajal, antakse saamata jäänud puhkuseosa vahetult pärast takistavate asjaolude lõppemist või viiakse poolte kokkuleppel üle muule ajale. Ka hoolduslehe ajal on inimene töövõimetu, seetõttu tulebki juhinduda neist seaduse punktidest. Teiste töötajate planeeritud puhkused küll siinjuures mingit rolli ei mängi, see on juba probleem, mille peab lahendama tööandja, mitte hoolduslehel olnud töötaja.

aaa 9.10.2007 07:48 (17 aastat tagasi)

hoolduslehe ajal ei ole inimene töövõimetu- vaid ta hooldab teist isikut! puhkuse ajal hoolduslehel viibitud päevad aaba töötaja loomulikult tagasi kokkuleppeliselt tööandjaga, aga ei pea saama kohe puhkust pikemaks seetõttu. ja targem on lapse haiguse korral lihtsalt puhkus katkestada ja siis vormistada TVL ja nii saab ka selel TVL eest raha ja puhkus läheb edasi..

. 9.10.2007 20:19 (17 aastat tagasi)

sul pole õigus, aaa. Tööõiguse juristid on andnud just sellise selgituse, et ka hoolduslehe puhul tuleb juhinduda eelpool kirjutatud seadusepunktidest. Niisiis on ikkagi õigus nõuda puhkuse pikendamist. Loomulikult, kui see tekitab tööandjale tõsiseid probleeme, oleks ehk targem mitte nii jäigalt oma õigust taga ajada, aga selline õigus on.

aaa 9.10.2007 21:38 (17 aastat tagasi)

selge sõnaga on kirjas ju et polte kokuleppel viiiaks eüle kokkuleppega määratud ajale ... kui mul on kaks töötajat kes sama tööd teeva dja jrjestiku puhkavad - siis ma ei saa ju teist inimest puhkusele saatmata jätta sel ajal kui taloli planeeritud -kui tal juba piletidki ostaetud ja asjad pakitud - lihtsalt seepärast et eelmine töötaja põetas oma haiget last- jah eelmine töötaja saab oma puhkuse,ega kokkulepitud ajal ajkokku ei lepi ta mitte üksinda vaid ikka minuga! saab oma puhkuse siis kui see võimalik on! oli konkreetne ja töötaja lahkus kuna ei saanud oma tahtmist- kahju tast pole sest oligiliiga sageli lapsega haiguslehel aja vedas lapsi tööle kaasa..

iks 10.10.2007 18:15 (17 aastat tagasi)

Kuule aaa, loe ikka terve seaduse punkt läbi, mitte ainult sulle sobiv lauseosa. "Kui puhkuse kasutamist takistavad asjaolud tekkisid puhkuse ajal, antakse saamata jäänud puhkuseosa vahetult pärast takistavate asjaolude lõppemist või viiakse poolte kokkuleppel üle muule ajale." See punkt ütleb selge sõnaga, et eelkõige on õigus nõuda kohest pikendamist, ehk siis "vahetult pärast takistavate asjaolude lõppemist". Alles teise võimalusena nähakse ette, et POOLTE KOKKULEPPEL on võimalik anda muul ajal. Aga kui üks pool, antud juhul siis töötaja, ei ole nõus muule ajale viimisega, siis võib tööandja ennast kasvõi seaks vihastada, seaduse järgi võib töötaja oma puhkuse kohe ära puhata. Kui päris aus olla, siis sinusuguse tööandja juures mina ka ei annaks sammugi järele, vaid nõuaks kõik seadusega võimaldatava kohe kätte.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.