lahutusavalduse tagasivõtmine

n36 17.02.2008 09:19 (17 aastat tagasi)

kui olen lahutusavalduse sisse viinud ja on kindlaks määratud kuupäev,milla lahutatakse, aga vahepeal mõtlesin ümber (kuna kokkuleppele laste ja vara osas ei jõudnud ikka), siis kas seda avaldust saab ka tagasi võtta või edasi lükata sinnamaale, kui kokkulepe laste ja muu osas saavutatud?

keerulised asjad 17.02.2008 09:24 (17 aastat tagasi)

kui nagunii lahutad siis laste ja vara osas saad kohtus esialgu asja lahtiseks jätta.lahutad ära ja jääb juba järgmisse istungisse lapset ja laste elatisraha asi ja vara jagamine. vara peate siiski ise jagama, seda ei tule kohtust keegi teile pliiatsiga märkima ega pooleks saagima.. aga ma tean meest kellele naine soovis jätta vaid kaks taburetti, endale aga tahtis sektsiooni. Mees pani ka lapsed sinna taburettidele istuma ja ütles, et olgu peale, sulle sektsioon, mulle taburetid ja lapsed- ja saidki kaubale..

aave 17.02.2008 09:25 (17 aastat tagasi)

saad paluda kohtult ka istungi edasilükkamist

n36 17.02.2008 09:39 (17 aastat tagasi)

asi selles, et viisime lahutusavalduse ikka perbüroosse, kokkuleppele jõudmise puhul üldse kohtusse ei lähekski...

s 17.02.2008 09:46 (17 aastat tagasi)

kui kokkulepitud ajal perböroosse ei lähe lahutama, siis lahutus ei jõustu.

n36 17.02.2008 10:02 (17 aastat tagasi)

kas siis tuleb hiljem uus avaldus lahutuseks teha või annab mees mu lihtsalt kohtusse? tegelikult annaksin talle selle lahutuse, aga meil pole lihtsalt kusagil elada ja vara jagamata(14 aastat abielus, tal nüüd uus).

keerulised asjad 17.02.2008 10:09 (17 aastat tagasi)

ega see sind päästa, et kusagil elada pole! Kas vara, (korter, maja) on soetatud teie kooselu jooksul? Kas see on ühisvara või lahusvara? Mees tahab lahutust, las siis lahutab, ju se euus tsikk käib talle pinda ka.. Kuid see , et lahutatud, ei tähenda veel, et pead uue elukoha otsima. Võid ju seal edasi elada, seni kui midagi leiad! Samas, kui mees seda lahutust tahab siis las aga otsib sulle ka elamise! Kuitegemist on ühisvaraga siis see tuleks müüa ja raha pooleks jagada.

n36 17.02.2008 10:21 (17 aastat tagasi)

filosoofilise külje pealt - selle mehega saadud õppetunnid on ära õpitud, muidugi tahan talle lahutust anda, aga ei taha selle varanduse jagamise pärast lihtsalt kohtusse minna...Soovin lihtsalt notariaalselt oma õigused enne lahutusele allakirjutamist fikseerida... Siis jääb ju advokaatidega mässamine ära. Eluaseme ta otsiks küll. ainult et üürikorteri! see ei sobi mulle mitte! keeruline asi, kas sa ise elaksid üürikorteris (oma maja asemel), kust sind iga kell väja tõsta võidakse? ja perekonnaseaduse mõistes on asi meil seetõttu keeruline, et maja on ja ei ole ka ühisvara. Ostetud vabaabielu ajal mehe nimele, kantud koos maaga katastrisse abielu ajal, nii et kohtu otsustada, kui ise asja korda ei saa.

keerulised asjad 17.02.2008 12:20 (17 aastat tagasi)

Ostetud vabaabielu ajal mehe nimele, kantud koos maaga katastrisse abielu ajal. - tähendab, et maa erastasite abielu ajal, ag siis ju ikkagi ühisvara see teil! -ostetud siis vabaabielu ajal, AGA mille arvelt? kus pärines raha maja ostmiseks? Ka keerulised asjad tuleb selgeks seletada. Kohtus ei hakkka ükski advokaat sul seda vara jagama, ikka ise peate jagama, kohus kasseerib selle pealt aint kenad summad sisse. Kui kokkuleppele ei saa siis tuleb maja hinnata ja maha müüa ja saadud raha jagate pooleks. Teed õigest, et enne lahutuse vormistamist need vara ja laste asjad tahad korda saada tasuta infot saad küsida muide aadresilt. eadv.ee

mänd 17.02.2008 20:06 (17 aastat tagasi)

Notaris on ka konsultatsiooni võimalus. Võib-olla seal koos kõigi oma dokumentidega käia nõuannet küsimas. See on jah õigus, et vara tuleb ise hinnata ja ära jagada ja siis notar vormistab. Kui maja hinnas kokkuleppele ei saa, siis tuleb maja lasta hinnata.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.