Töökohal teisele tööle sundimine..

nõutu 15.03.2008 15:02 (17 aastat tagasi)

Olin järjekordselt töölt lapse hoolduslehel pikalt(3 näd)ja jälle hakati mind ähvardama teisele tööle suunamisega, kuna ma ei saavat oma tööga hakkama. Tegelik põhjus on hoopis selles, et need, keda suudetakse asendama panna, ei soovi seda tööd teha.(asutus ei leia asendajat minu äraoleku ajaks või sunnib kedagi vägisi). Kas tööandjal on lubatud lihtsalt niisama ühelt töölt teisele paigutada, kui tegelikult on minu poolt töö tehtud ja ma ei sooviks kohta ka asutuse siseselt vahetada? (palk vist ei muutuks, küll aga tööloleku aeg ja töö ise).

. 15.03.2008 16:29 (17 aastat tagasi)

Esiteks, kui sa oled 3 nädalat töölt eemal, siis kuidas sa suudad töö nõuetekohaselt ja õigeaegselt ära teha? Sa oled siis järelikult kas superman, või oled tõeliselt alakoormatud ning saad sisuliselt ei millegi eest palka. Kui normaalse töökoormusega inimene järjest pikalt töölt puudub (ei kahtlegi, et haiget last on vaja hooldada), siis tekitab see tööandjale paratamatult väga palju probleeme - töö on ju tegemata (kui teedki pärast aegapidi tegemata tööd järgi, siis see toimub ju suure viivitusega) kui leitaksegi asendaja, siis sellega kaasnevad probleemid (selle töötaja rahulolematus - kas sina tahad lisaks oma tööle veel mõne oma kolleegi tööd teha ja jutt ei ole mitte mõnest tunnist või päevast vaid nädalatest?) lisakulud. Tööandjal on seega töölepinguseaduse kohaselt ka õigus tööd korraldada ning selle käigus ka sind ümber paigutada. Esimese kuu jooksul peab ta sulle säilitama endise töö järgse keskmise palga. Edaspidi võib palk olla väiksem. Muudatustest peab ta sulle 1 kuu ette teatama ning kui sa sellega ei nõustu, on sul õigus nõuda töölepingu lõpetamist ning saada kahe keskmise kuupalga suurune hüvitis.

nõutu 15.03.2008 18:17 (17 aastat tagasi)

Esiteks: see asendaja tegi minu eest tööd ainult tund sega päevas ja sai selle eest tasustatud(kahtlen, et tunni ajaga jõudis ta 8 tunnise tööpäeva kõik tööd tehtud [tegelikult ei saanudki]) Teiseks: ei garanteeri ju keegi ka selle järgmise inimese tööl viibimist keegi---ka haigeks võib jääda ja siis on ju inimestele ette nähtud ka puhkus! Peale selle olen ma kindlasti ka järgmisel töökohal kohe kindlasti lapsega kodus, kui ta haigeks jääb---siis ka ei sobi tööandjale ja jälle paigutatakse mujale, mis lõpuks ilmselt viibki vallandamisele, kui lihtsalt asutusele sobimatu töötaja????? Ja kõik see on seaduslik, nagu ma eelmisest vastusest välja lugesin????

. 17.03.2008 13:54 (17 aastat tagasi)

Töötaja tööl viibimist ei garanteeri tõepoolest keegi, seepärast ongi tööandjatel töölepingust tulenevalt õigused - õigus sobimatu töötajaga töösuhe lõpetada, õigus tööd ümberkorraldada jne. Töösuhe on kahepoolne - töötajal on õigused ja kohustused, täpselt samamoodi on õigused ja kohustused ka tööandjal. Ei ole nii, et tööandja peab kõike välja kannatama. Tööandjal on muuhulgas õigus lõpetada tööleping töötajaga, kes on pikaajaliselt töövõimetu, või kes nt tervisliku seisundi halvenemise tõttu ei ole suuteline tööd enam tegema. Tööandja ei ole heategija. Inimese sotsiaalsete tagatiste eest vastutavad inimesed ise ning riik (nt erinevate pensionite ja toetuste kaudu). Kui sinu laps on pidevalt haige ja vajab seetõttu tavapärasest rohkem hoolitsust, pead ise olukorda hindama, nõu pidama arstidega ning selle põhjal otsustama, mida edasi teha - kas lapse tervislik seisund võimaldab ta hoidjaga koju jätta? Kas laps tuleks panna tervise paranemiseks mõnda nn sanatoorsesse kooli. või on lapse tervislik seisund selline, et sul oleks mõtekas hoopiski töölkäimisest loobuda ning teda igapäevaselt hooldama hakata, võibolla sobiks sulle paremini kodune töö, töötamine osalise tööajaga? Võimalusi on palju.

. 17.03.2008 13:54 (17 aastat tagasi)

töölepingu seadusest tulenevalt...

mina 20.03.2008 19:23 (17 aastat tagasi)

no kui tunni tööd saab ju ka 8 tunniga teha, lihtsalt mängid töö tegemist ja magad töö juures :) huvitav, mismoodi saab tööandja vägisi sundida kedagi tegema seda tööd, mida ta ei taha teha???

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.