omavaheline leping

Jüri 17.03.2008 08:46 (17 aastat tagasi)

Koostasime lapse emaga omavahelise lepingu lapse elatise maksmiseks. Lepingule jäi märkimata alguskuupäev ja ka kirjutamise kuupäev. Teatavatel põhjustel pole ma nüüd mõned kuud maksnud ja asi anti kohtusse - õigusega tegelikult ju. Küsimus aga nüüd selles, et kuna tegelikult ona omavaheline kokkulepe ju puudulik, siis kas seda saab kohus üldse arvesse võtta?

. 17.03.2008 09:08 (17 aastat tagasi)

Sellel analüüsil ei ole erilist mõtet. Lapse vanemal on kohustus last ülal pidada. Kui sa seda teinud ei ole, on teisel vanemal õigus kohtusse elatise nõue esitada. Ei oma erilist tähtsust mille alusel, sa varem elatist maksid - kas kohtuotsuse, lepingu või suulise kokkuleppe alusel. Lihtsalt notariaalse elatise maksmise lepingu või kohtuotsuse täitmata jätmise korral oleks lapse ema saanud pöörduda otse kohtutäituri poole, nüüd peab ta lihtsalt kohtus esmalt elatist nõudma.

Jüri 17.03.2008 09:14 (17 aastat tagasi)

Vahe seisneb selles, et nüüd nõuab lapse ema minult elatist ka selle aja eest, kui lapsel oli seaduslikult teine isa. Kohtupraktika järgi ei peaks ma ju selle aja eest maksma?

aga 17.03.2008 09:54 (17 aastat tagasi)

oli seadsulikult teine isa? kuda sellest aru saada? kas andsid naisele nõusoleku laps lapsendada+ kui jah ja nüüd on lapse dokumentides lapse isana see teine mees siiis pole sul tõesti midagi vaja maksata ja esitatud hagil puudub igasugune alus. Kuhu siis nüüs see teine nn seaduslik isa on jäänud? Naine peaks hopiski temalt elatsit nõudma, mitte sinult!

s 17.03.2008 10:35 (17 aastat tagasi)

seadusliku isa ajal sa elatist maksma ei pea.

Jüri 17.03.2008 10:36 (17 aastat tagasi)

Naine kirjutas minule teada andmata lapse sündimise järel lapse teise mehe nimele (õigemini mees tunnistas lapse omaks). Aasta hiljem tehti dna-test, selgus, et tegemist ei ole lapse isaga ja lapse ema pöördus minu poole, et maksaksin lapsele elatist. Mõned kuud maksin..ja siis ei maksnud. Nüüd asi kohtus elatise ja dna tegemise nõudega.

nii on lood! 17.03.2008 10:44 (17 aastat tagasi)

kui sa oled bioloogiline isa, aga laps on registreeritud teise mehe lapsena siis pole sinul küll mingeid kohustusi ega ka õigusi selle lapse suhtes. iseasi, kui mees kes on lapse isana registreeritud ei olnud teadlik sellest, et võtab oma nimele võõra lapse siis on tal õigus aasta jooksul alates selle fakti teadasaamisest oma isadus vaidlustada. Kui aga mees teadlikult võvormistas end asinu lapse isaks siis pole tal mingit alust nüüd sellest isadusest loobuda ja tal on niikohustused kui ka õigused selle lapse suhtes. Kui nüüd on sinu puhul tegemist esimese variandiga, et mees kes oli vormistatud su lapse isana saab teada, et ta polegilapse isa ja asja kohtu kaudu vaidlustab ja kohus sed aka tõesrab siis selest hetkest alates pole lapsel isa ja nüüd peab lapse ema taotlema sinu suhtes isaduse tuvastamist, et sisi sinult elatist nõuda - muidugi juhul kui saosutud ikak sele lapse isaks! ja elatist pead sellisel juhul ka maksma alates selest kuupäevast mil naine elatise ja isaduse tuvasatmise nõude kohtule esiats... igasugune muu kokkulepe sellisel juhul, kui eelnevalt puudub lapse suhtes isaduse tõestamine on täiesti alusetu!

novat 17.03.2008 10:48 (17 aastat tagasi)

eks tee see test ära saad vähemalt kindluse, et kas üldse on sinu laps või mitte ja siis kui sinu oma, eks ole siis ka tubli issi ja tegele lapsega-kasuta lisaks oma kohustusete ka omi õigusi lapse suhtes! lapsega tegelemine ei tähenda loomulikult ta emaga sehkendamist kui sa ise seda ei soovi..

vot 17.03.2008 10:58 (17 aastat tagasi)

kas võib olla, et on veel teisigi mehi kes võksid isaks olla? et nagu polegi emale teada milline heinakõrs teda heinakuhjas torkas? igatahes jääb naine kohtus halba valgusesse, kui tal sellised asjad eelnevalt olnud... ei tea isegi kes on lapse isa... ja kui sulle ei rääkinud lapsest siis nüüd vajab ta lihtsalt raha... laps on omaette isiksus ja sa võtagi teda nii, kui ikka dna näitab, et ta sinu oma on... Saad kohtule vastata, et sa ei teadnud lapsest varem ja et said teada alles siis kui naine raha küsoma tuli ja et kuna naisel ka muid suhteid siis kahtled ja selguse huvides oled nõus Dna tegemsiega aj lapse omaks võtma kõigikohustuste ja õigustega..

Jüri 17.03.2008 11:14 (17 aastat tagasi)

Sain ka paberimajanduse kätte ehk siis minu vastu esitatud hagi. nüüd pean kirjutama sellele hagiavaldusele vastuse. Kas saan selles kõik kirja panna või peaksin eraldis esitama vastuhagi?

vot 17.03.2008 11:28 (17 aastat tagasi)

Vastuhagi? mille suhtes vastuhagi? pane kõik hästilühidalt kirja ja kui vaj ssi kohtus räägid juurde. Kirjuta millal suhe oli, ja kui pikalt ja et sa võid lapse isa olla, aga said teada sellest. Kuna naisel ka teisi suhteid siis kahtlused lapse suhtes. et oled nõus DnA-ga kuna soovid osaleda laspe elus. Elatise kohat saad vastata, et oleksid oma kohust täitnud, aga kuna naine varjas asjaolu, et oled lapse isa, siis sa seda teha ei saanud. Pea meeles ise kohtus ja vastates seda, et kohus lahendab asja vastavalt seadustele ja eesmärgiks on kaitsata lapse huve, seega lähtudki ainult kahest punktist. Lapse suhtes isaduse tõestamien ja lapsele elatise! Muid asju ja vana musta pesu ära hakka seal pesema enam. Loeb see hetk mis on. ja pea meeles, et kui saoled isa siis oled sa vastutav lapse eest ja pead kaitsma eelkõige tema huve!

Jüri 18.03.2008 11:29 (17 aastat tagasi)

Kuna tegemist on kirjaliku menetlusega, siis ilmselt kohtus rääkida ei saa ju. Vastu tahaks väita seda, et ta väidab, et ma pole dna testiga nõus olnud. Samuti on summa, mida ta nõuab minu jaoks üle jõu käiv, kuna mul on veel üks laps kasvatada. Samuti ei ole ma nõus maksma selle aja eest, kui last pidas ülal see teine mees. Kas saan selle kõik sellesse hagiavalduse vastusesse kirjutada või peaksin kirjutama vastuhagi?

mari 18.03.2008 20:26 (17 aastat tagasi)

Jürikene! esiteks, kui laps pole sinu nimel siis ei pea sa hetkel midagi maksma! See , mis oli kirjalik kokkulepe, see on tühine . Mina ei tea mida kohus sinult küsib? kui laps pole sinu nimel siis esmalt DNA test teha tuleb. Seda saate teha vabatahtlikult ise või siiskohtu korras, vabatahtlikult maksab igaüks ise oma kulud. Kokku on see 3600eeku, niiet maksad end aeest 1200eeku ja naine maksab enda eest j alapse osa teete pooleks kui laps ikka sinu oma on. Naisel kavalam jah seda testi nõuda kohtu kaudu, sest kui vastu oled siis kohus siiski määrab ja maksab see kes kaotab, st. kui laps on sinu oma siis maksad sina kõik kinni, ka lisaks naise ja lapse kulutused mis ta tegi selleks et testi teha. Alles siis saab kohus määrata elatise lapsele. kui laps on tõesttaud, et sinu oma edasi kuna sul on ülalpeetavaid: veel üks laps ja ehk ka lapse ema, kui laps on alla 3a ja olete abielus. lapsed peavad saama võrdselt sinult ülalpidamist

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.