Tagasinõue?

mia 8.04.2008 22:03 (17 aastat tagasi)

Lugu nii, et sai oldud käendajaks oma 4 aastat tagasi aprillis. Nüüd jõudis asi kohtusse. Kohtumeterjale ma ei saanud kuna ei ela enam vanas kohas ja vanemad võtsid kohuasjad vastu ega öelnud mulle. Kohus tegi tagaselja otsuse ja kaja esitamise tähtaeg oli ka möödas hetkes kui mina kohtumaterialid sain. Keegi muidugi kostjatest ei vastanud ei haigiavalusele ega ka kasutanud kaja esitamise võimalust. Mõisteti välja summa ja nüüd on asi juba kohtutäituri käes. Point selles, et olen ise kui ka laenu võtjad on maksnud seda laenu aga hageja ei esitanud selle kohta andmeid ja kostja ka mitte, kuna ta ei vastanud hagile ja mina ei teadnud hagist mitte midagi. Tahan teada kas mul on tagasinõude õigus juba makstu osas, või õigus nõuda juba makstud osa arvelt tasaarveldamist kohtuotsuse summaga?...

jah 9.04.2008 07:09 (17 aastat tagasi)

Mis vanemad sul on, kui võtavad dokumenndid vastu ja edasi ei ütle. just seeetõttu tulebki maksat nüüd nii nagu kohtutäitur nõuab.. vaidlustada ei saa enam midagi

. 9.04.2008 07:33 (17 aastat tagasi)

Kui oled käendaja, siis on sul regressi nõue võlgniku vastu. Võlausaldajal on kõik õigused nõuda, et sina kui käendaja täidaksid võlgniku kohustuse. Selle vastu ei ole sul midagi protestida, eriti kui kohtusse näole ei andnud (see, et su vanemad imelikud on ja vastu võetud kirju sulle edasi ei anna, on ainult sinu mure). See, kas ja kuidas võlgnikult oma raha tagasi saad, on jällegi sinu mure.

aga sa saad vaid 9.04.2008 08:41 (17 aastat tagasi)

saad andakohtusse oma vanemad, täpsemalt selle, kes kirja vastu võttis ja nõuda temalt sinule tekitatud kahju tasumist

mia 9.04.2008 12:42 (17 aastat tagasi)

Põhimõtteliselt peaks ju olema tegu alusetu rikastumisega kui hageja ei vaikib maha selle mille olen juba maksnud?

q 9.04.2008 20:07 (17 aastat tagasi)

Võid kaevata eesti posti peale, kuna minu teada saadetakse sellised kohtudokumendid ainult isiklikult vastuvõtmiseks ja vanematele poleks üldse tohtinud neid väljastada. Midagi sellist saab juhtuda vist ainult kusagil maakohas, kus kõik kõiki tunnevad.

nii on 9.04.2008 20:17 (17 aastat tagasi)

posti peale kaevata ei saa kuna kui kiri tuuakse koju ja sele võtab vastu nt ema siis ta ju ka märgib sina kirjakandja paberitesse enda andmed ja ühtlasi ka vastutab edaspidise eest. kui ema poleks kirja vastu võtnud siis se eoleks viidud postkontorisse ja sinna oleks tulnud sul endal järele minna, sealt kirja teistele ei anta kätte! kui poleks järele läinud siis oleks kiri läinud tagasi saatjale

query 9.04.2008 20:32 (17 aastat tagasi)

Saab ikka küll posti peale kaevata, sest kohus saadab omad kirjad ainult isiklikult kätte andmiseks, ja neid EI TOHI ANDA ei emale-isale ega kellelegi teisele. Ja just nimelt viiakse kiri siis sidesse tagasi, ning jäetakse inimesele koju teade, et tuleb järele tulla. Oleks postiasutus antud juhul oma ülesandeid korrektselt täitnud, siis ei saaks praegu kohus väita, et teemaalgataja on teated kätte saanud, kuna need oleks mingi aja järel tagasi kohtusse saadetud märkega, et isikule ei saa väljastada. Kusjuures sellist isiklikult väljastamist kasutataksegi selleks, et inimene ikka kindlasti vajalikud teated kätte saaks. Praegu rikkus kirjakandja oma töökohustusi rängalt ja tekitas teisele inimesele suured ebameeldivused, et mitte hullemini öelda.

nii on! 10.04.2008 19:26 (17 aastat tagasi)

tohib ikka küll, endal postiasutuses töötab inimene kellega just oli sel teemal juttu, kuna on ka oodata kirja kohtust ja ütles, te kui kiri tuleb antud aadresile ja keegi onnõus vastu võtma siis postitöötaja kirjutab selle inimese isikuandmed ja võtab allkirja ja annab kirja üle. juhul kui kedagi kodus ei ole siis jätab posteljon teate,e t kiri on postkontoris ja nüüd juba tuleb kirja saajal isiklikult järele minna, postkontoris enam keegi teine kätte ei saa

q 10.04.2008 20:21 (17 aastat tagasi)

Kohtukutsed saadetakse alati märkega väljastada isiklikult, ja selliseid kirju ei tohi anda mitte kellegi teise kätte. Aga et väiksemates postiasutustes töötavad inimesed sageli oma tööd ei tunne, see on küll kahjuks kurb tõsiasi. Eriti juhul, kui sidetöötaja veel kirjasaaja ema-vanaema või muu kooselava isikuga tuttav on, ja kõik nagunii oma külaelanikud, siis antaksegi kiri kellegi juhusliku kätte.

just nii 10.04.2008 22:07 (17 aastat tagasi)

lõpeta ära se posti kohta valeinfo andmine! Mul on endal perekonnaliige keskmise suurusega linna postkontoris tööl ja kui posteljon viib kirja koju kohtust ja on isiklikult see tähendab, et ei pane postkasti vaid ananb isiklikult inimesele üle ja saab seda teha vaid siis kui see inimene ise on nõus vastu võtma ja kui inimene võtqab vastu siis ta juba ise vastutab selle kirja eest. Mul oli endal vaja sed ainfot, kuna poeg väljaspool eestit ja tuli kohtukutse, ta hageja. Ma sain sell kirja vastu võtta ja pidin andma oma andmed ja allkirja. Vastu võib võtta ainult pereliige, kas ema isa, abikaasa laps.. muud ei tohi, vennale ja õele jah ei anta! Ja kui kodus pole või keegi vastu ei võta sisi posteljon teist korda sama kirjaga enam ei tule sinan ukse taha vaid jätab teate, et kirja saab kätte postist aga nüüd ei saa enam pereliige vaid isik kellele kiri saadetud

q 11.04.2008 19:29 (17 aastat tagasi)

vat ei ole valeinfo, olen ise ka sama asjaga tegemist teinud. Ja just tehti selgeks, et kellegi teise kätte tohib sellist kirja anda ainult sel juhul, kui eelnevalt on kohtule vastav avaldus tehtud. Ja ei antudki ühelegi teisele pereliikmele, kuigi inimene kellele kiri tuli, oli samuti eestist eemal. Ja viidati vastavale seadusele, peast ei mäleta ja otsima ei viitsi hakata. Ja ei viitsi rohkem vaielda. Nagu teemaalgataja jutust lugeda võis, tekitab selline postiljonide oma suva järgi seaduste tõlgendamine paksu pahandust, mis pealegi väga kalliks maksma läheb.

mia 11.04.2008 19:48 (17 aastat tagasi)

Põihimõtteliselt saan ma eistada kohtule väite, et mina pole kirja õigeaegselt kätte saanud,kuna ei ela antud aardessil juba 4 aastat. See nähtub ka vastuvõtja allkirjast et see pole minu allkiri!

Kolp 11.04.2008 21:38 (17 aastat tagasi)

Mul sama pull, saatsin tähitud kirja ja et väljastada allkirja vastu sellele ja sellele, pärast selgus, et ei tema pole kätte saanud mitte essugi. Vaatan siis, kes alla kirjutanud, postiljon lasknud 10 aastasel tüdrukul alla kritseldada, see olnud tol hetkel ainsana kodus. Ai sa saadana silmamuna, see ajas ikka tigedaks küll, peksin pead mitu korda vastu seina, nii vihane olin. Mis katki läks või terveks jäi, pea või sein, seda enam ei mäleta.

postitöötaja 12.04.2008 19:05 (17 aastat tagasi)

vastu võtta saab isik, kes on vähemalt täisealine ja tal on esitada ka kehtiv iskut tõendav dokument veel peab vastuvõtja olema kas abikaasa, ema, isa või täisealine laps. ja suhe kirja saajaga pannakse kirja. edasi vastutab kirja eest juba see kes kirja vastu võttis. Kui kiri on vastu võetud sinu pereliikme poolt aj pole sulle edastatud siis saad need kahjud, mis sul seetõttu tekkisisd sisse nõuda ainult sellelt oma pereliikmelt kes kirja vastu võttis ja allkirja andis. saad ise küsida eesti postist infi, kuidas toimitake sellisetl juhtude.

matsu 12.04.2008 22:45 (17 aastat tagasi)

Mis, kahju nõuda sisse alaealiselt lapselt, selle eest et ta vastu võttis ja selle kuhugi sahtlisse pistis? Sorry, aga ei ole ühestki sellisest keisist kuskil lugenud!

vat! 13.04.2008 13:22 (17 aastat tagasi)

kas sa matu lugeda ei oska! postitöötajal ei ole õigus anda mingit kirja alaelaise lapse kätte! sellisel juhul rikkus postitöötaja eeskirjua ja teda saab vastutusele võtta!

muksi 14.04.2008 19:09 (17 aastat tagasi)

Käenduslepinguga võetakse kohustus vastutada vabatahtlikult teise isiku poolt võetud koormise eest. Nõusolekuga antakse kõik. Siittulenevalt nõuet teise isiku vastu ei saa teha, sest siis oleks nõue ise enda vastu. Käenadaja annab vabatahtlikult nõusoleku maksta teise eest, kui teisel saab raske olema. VÕS, AÕS,TsüS.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.