Kinkeleping

Anne 28.07.2008 09:52 (16 aastat tagasi)

Kas kinkija saab mingil moel kinkelepingu tühistada?

jh 28.07.2008 10:04 (16 aastat tagasi)

saab tühistada ja saabka tagasi võtta kui kingi saaja on häbematu

a 28.07.2008 10:43 (16 aastat tagasi)

Milles seisneb häbematus? Nimelt vanemad tahtsid näha muudatusi nö enne surma, nende sõnade järgi sai valik tehtud minu peale, kuna olen koguaeg ka enne neid aidanud. Praeguseks oleme pannud omalt poolt raha juba pea 400 000 EEK maja remontimisse. Olukord on aga peale seda, kui ise ka sinna kolisime peaaegu võimatuks kujunenud. Kas nad siis tõesti arvasid, et remondime maja, maksame aga laenu aga ise elame mujal. Muuseas enne kolimist sai küsitud, mis nad arvavad, siis ei olnud mingit probleemi.

. 28.07.2008 10:52 (16 aastat tagasi)

Kinkelepingut saab tõepoolest tühistada, seda tsiviilseadustikus toodud juhtudel - nt kui leping sõlmiti pettuse või ähvarduse teel. Sellisel alusel aga tühistatakse lepinguid harva. Ilmselt peab Anne silmas seda, kas kinkija saab lepingust taganeda. Jah, teatud juhtudel saab küll. Alused selleks annab Võlaõigusseadus. Peamine märksõna on siin see, et kingisaaja on ilmutanud kinkija või tema lähedase suhtes pärast kingi saamist jämedat tänamatust. Mis on jäme tänamatus ei reguleeri ükski seadus. Eks seda otsustab iga kinkija ise. Kui sina sellega nõus ei ole ning omandit kinkijale tagasi ei anna, peab kinkija pöörduma sinu vastu kohtusse. Eks siis kohus kuulab teid ära ja otsustab, kas kingisaaja oli jämedalt tänamatu või mitte, ehk kas on alust lepingust taganeda või mitte. Allpool on kodaniku A teema "Kinkelepingu lõpetamine?", mille all juba viitasin seadusepargrahvidele, kust saab oma silmaga järgi lugeda taganemise tingimused. Lisaks on see jutt kirjas kinkelepingus notari selgituste all.

ja 28.07.2008 11:56 (16 aastat tagasi)

tegelikult, kaks perenaist ei mahu kunagi ja kuidagi ühte kööki ära..

Anne 28.07.2008 16:35 (16 aastat tagasi)

Nüüd saan aru jah millise rumalusega hakkama oln saanud. Aga lahendust ma ei näe. Ise oleme laenude otsas, aga ome tehtud tööd ei saagi nautida.

oojaa 29.07.2008 08:11 (16 aastat tagasi)

vanemad tahtsid kindlasti, et nende elamine saaks korda ja neiloleks seal ilus elada - peremehed ja kõige määrajad oleksid siis edasi ikka nagu nemad. Nad võtaksid seal vastu oma tuttavaid sõpru ja sugulasi, näitaksid ja räägiksid, et mi svõi kuidas neil on... kui suudad seal ruumides olla ja elada eraldatult kusagl nurgas nagu iireke siis võid seal ju edasi elada, või ehita edasi endale teisele korruseel elamisruumid, kui seal veel vaba on. vanemad tahaksid ju et nende kodus käiksid ja saaksid olla ka teised lapsed ikka nii nagu nende endi kodus. ka minu mehele kinkisid ta vanemad maja kus nad ise sees elasid. tegime majakorda, aia korda ja ehitasime veel juurdegi. teisesd lapse dkäisid külas sisi see ol nagu suur sündmus, aitasin ämmal toitu teha, korraldada aj kui külalised platsis siis hiljemmagamaminekuks läksid nende lapsele käiku minu lapse voodi, meie diivanvoodi mis asusid kahes meie kasutuses olevas pisemas toas. Ongi nii,et meie pere ruumidon kaks pisikesttuba, aga ämm ja äi liiguva dkogu majas, kui tahabad sisipikutavad ka meie magamistoas...

anu 17.11.2008 15:43 (16 aastat tagasi)

Tere, küsimus oleks selline, kas peale kinkelepingu sõlmimist, on kinkesaajal õigus ka kinkija majast välja ajada, kui kinge oli maja?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.