elatise teatamine töökohta?

Lapse ema 3.11.2008 10:18 (16 aastat tagasi)

Kes on kursis - kui mehelt on ametlikult (notaris) välja nõutud elatis lapsele, kas tal on kohustus sellest oma tööandjale teada anda? Kas võib seda keegi teine teha või ainult politsei kaudu, kui mees elatist ei maksa?

. 3.11.2008 10:25 (16 aastat tagasi)

Ükski isik ei ole kohustatud tema poolt sõlmitud lepingutest (on siis selleks korteri ostmine, laenu võtmine või lapsele elatise maksmine) oma tööandjale teada andma. Ei ole ka politsei see asutus, kes omaks infot inimese poolt sõlmitud lepingute kohta ning annaks seda teavet edasi tont teab kellele. Seega, mis on õigupoolest probleem? Sõlmisite notaris lepingu elatise maksmise kohta. Milles asi? Kas mees ei maksa nii nagu kokkulepitud? Kui nii, siis pead võtma ühendust kohtuätiruiga ning andma oma nõude talle täitmiseks. Kohtutäitur on see isik, kellel on õigus nõude täitmiseks arestida mehe vara, sealhulgas tema töötasu.

XX 3.11.2008 10:39 (16 aastat tagasi)

Mis puutub siia korteri ostmise leping? Sel ei ole palgaga midagi pistmist, aga palgaarvestuses on isegi programmis elatise jaoks eraldi koht olemas... Ja kas kohtusse pöördumine mitte see viimane käik ei ole??

Mattis 3.11.2008 11:52 (16 aastat tagasi)

kle XX mida sa mõtled sõnade all - see viimane käik? küsin seetõttu, et samad ssünad kirjutas mu sõbrale ka tema isa. Sõber sai 18a ja isalt enam elatist ei laekunud. Sõbra ema saatois paar kiraj eesti postiga isale ja ka sms-e ja mõne meili, kus loetles üles kõik lapse kulud. Saatis samuti meili ka mehe elukaaslasele, et siis peaks nagu ikka kohale j õuddma midgai. Pool aastat ei laekunud midagi. seejärel, peal ekorduvaid teateid, et laps õpib veel 1,5 aastatja pangakonto edastamist otsustati anda hagi kohtusse. seepeale siis ka sõbra isa kirjutas samad sõnad, et kohtu tee on viimane tee.. samas olime sõbraga koos klassiekskursioonil ja sõbra isa tuli vastu,. sõber tndis ta ära ja ütles tere, aga isa isegi ei vastanud- arvatavasti ei tundnud äragi oma poega...

poleginime 4.11.2008 10:05 (16 aastat tagasi)

Kirja vigadest on näha jah, et see 18 aastane sõber peaks veel 1,5 aastat koolis käima.

XX 5.11.2008 11:17 (16 aastat tagasi)

See viimane käik tähendab seda, et enne kohtut on veel politsei, kes mingi kriminaalasja algatab ja ma ei teagi täpselt, aga kusagilt on kõrvu jäänud, et kohtusse pöördumine pidi see kõige viimane abinõu olema...

q 5.11.2008 11:24 (16 aastat tagasi)

No politsei nüüd küll elatise maksmise probleemidega ei tegele, ära aja siin küsijale kärbseid pähe. Elatise nõudmine, kui teinepool ei soovi vabatahtlikult maksta, käib just nimelt läbi kohtu.

kuri 5.11.2008 18:21 (16 aastat tagasi)

Selleks on kohtutäitur, võtad oma notariaalse otsuse näppu ja käid teed avalduse. Mehe töökohta võid ju lamenti lööma minna, kuid ilma isa nõusolekuta või kohtutäituri käsuta ei pea tööandja palgast 1 senti ka kinni.

jury 9.11.2008 00:29 (16 aastat tagasi)

Politsei tegeleb küll elatise maksmise probleemidega ja kuidas veel! Vaata Karistusseadustiku § 169 "Lapsele ülalpidamise kohustuse rikkumine" Saad kuriteo kaela niiet koliseb! Ja kuni 1 aasta vangistust. Ja kohtutäitur saab küll ka isa nõusolekuta tema kontol oleva vajaliku summa arestida (miininimum palk s.t 2175 krooni peab aga isale ka elamiseks jääma-seda osa kohtutäitur arestida ei saa). Ja viimane käik on tõepoolest kohtusse, sest kohus tavaliselt uurib, et kuidas oled püüdnud eelnevalt s.t kohtuväliselt probleemi lahendada (siin võib ju tekkida ka konflikt, kus isa ütleb, et ma pole andnud põhjust kohtusse pöördumiseks ja oleks oma kohustuse täitnud kui lapse ema oleks minuga rääkinud jne jne).

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.