Küsimus

Andres 3.05.2002 12:46 (22 aastat tagasi)

Kas on võimalik teha testament nii, et sundpärijatel ei oleks mitte mingisugust õigust varale ja et vara kuuluks 100% testamendijärgsele pärijale peale testaatori surma. Ja et see ei oleks kinkeleping.

JL 6.05.2002 10:24 (22 aastat tagasi)

Päritakse seaduse järgi, kui pärandaja ei ole järele jätnud kehtivat testamenti või pärimislepingut. (2) Notariaalne testament võib olla notariaalselt tõestatud või notari hoiule antud testament. (3) Kodune testament võib olla tunnistajate juuresolekul alla kirjutatud või omakäeliselt kirjutatud testament. Koduse testamendi kehtivus on ainult 6 kuud siis tuleb uus teha, kui testaator elab. Kodusele testamendile on oluline märkida selle koostamise kuupäev!!!(1) Testamendijärgne pärija on isik, kellele testaator on testamendiga pärandanud kogu oma vara või mõttelise osa (murdosa) sellest.

krt 7.05.2002 16:09 (22 aastat tagasi)

Pärib see, kes testamendis pärijana kirjas, kuid on ju ka sundosa saamiseks õigustatud isikud - kui seaduse järgi pärima õigustatud isikutest on mõni töövõimetu, siis see saab poole sellest, mille pidi seaduse järgi saama. Lihtne - kui on alaealine laps, siis pärib ta hoolimata testamendis avaldatust ikkagi mingi osa.

JL 8.05.2002 20:28 (22 aastat tagasi)

Üks võimalus siiski vist on - kui pärandaja on seadusjärgse pärijaga sõlminud lepingu pärimisest loobumise kohta, ei ole loobunul õigust pärandile, sealhulgas ka sundosale, kui lepingust ei tulene teisiti.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.