Parkimistrahvide aegumine

Matti 6.05.2002 13:58 (22 aastat tagasi)

Kõik me teame, et vanad maksmata parkimistrahvid on üles kaevatud. Olen püüdnud uurida, kuid pole vastust leidnud, kas parkimistrahvidel on aegumistähtaeg. Muidugi -täitmisele panemiseks on aegumistähtaeg 3 kuud, kuid sissenõudmisele ? EPL-s 02.03.1999 on öeldud,et trahvid aeguvad 1.a. jooksul, Justiitsministeeriumist vastati, et 5.a., Liikluskorralduskeskusest, et on aegumatud, Juurt.ee. 13.12.2001 öeldakse, et "täituril on aega nõuet avada aastaid." Mis on õige, aeguvad või ei ja kui jah, siis millal ? Ja teine küsimus - kui maksta vabatahtlikult (pärast täiturile üle andmist), kas täitur nõuab ikka sisse või keegi (liikluskorralduskeskus teatab talle, et pole vaja sisse nõuda?). Kas tema tasu 250 kr. tuleb ikka maksta ?

Matti 8.05.2002 10:53 (22 aastat tagasi)

Võib olla keegi jurist või muidu asjatundja suvatseb kommenteerida ? Asi on kiire ja pakub ka laienale valikkusele ehk huvi.

Aksel 9.05.2002 13:55 (22 aastat tagasi)

Vastus kõigepealt sinu teisele küsimusele: kui sinu tasumata trahvinõue on täitmisele antud,siis kohtutäituri tasust sa ei pääse, olenemata kas sa tasud ta siis vabatahtliku täitmise ajal või mitte. Vabatahtliku täitmise aeg on antud selleks ei ei tekiks lisa kulutusi, mis kõik võlgnikult sisse nõutakse (viimasele ajal on ka pankadega probleeme, kuna nad panevad kohtutäituri aresti alusel arve mitmeks päevaks kinni kuigi arvel on piisavalt vahendeid nõue tasuda). Seega on vabatahtliku täitmise aeg puhtalt võlgniku edasiste probleemide vältimiseks. Täitemenetluse seadustiku §35 ütleb, et sissenõudja peab esitama kirjaliku avalduse selle kohta et võlgnik on nõude täitnud (kuhul kui tasutakse otse sissenõudjale). Sinu esimesele küsimusele võiks vastata nii, et kuna seaduses ei ole sellist tähtaega toodud, siis sissenõudmine võib kesta aastaid. Seda toetab ka asjaolu et võlgnikut ei pruugu kätte saada või puudub piisavalt vahendeid nõude tasumiseks, siis on nõue nii kaua üleval, kuni see lõpetatakse täitemenetluse seadustiku §35 alusel.

Imre 11.05.2002 20:36 (22 aastat tagasi)

Parkimistrahvi puhul on tegemist siiski haldusõigusrikkumisega, mis aegub vastavalt HÕSile 1a jooksul, kui see ei ole pööratud täitmisele 2kuu jooksul arvates otsuse tegemisest. Täitmisele pööramine ei tähenda seda, et "millalgi" saadeti nõue täitevametnikule, vaid ka seda, et sellle aja sees informeerib täitevametnik haldusõigusrikkujat täitmisele pööratud nõudest. Tulenevalt teistest seadustest PEAB, juhul kui haldusõigusrikkuja on vaidlustanud parkimistrahvi ja väitnud, et see on aegunud, täitevametnik SUUTMA TÕESTADA SEDA, ET TA ON HALDUSÕIGUSRIKKUJAT ÕIGEAEGSELT TEAVITANUD NÕUDEST JA TÄITEVMENETLUSE ALGATAMISEST. Sisuliselt ainsaks tõendusmaterjaliks saab olla posti tähtkirja saatmist sellle "2kuu" sees tõendav dokument, kui seda täitevametnikul pole, siis EI SAA TA KA TÕESTADA SEDA, et täitevmenetlus on algatatud ÕIGEAEGSELT.

Imre 11.05.2002 20:36 (22 aastat tagasi)

Üks märkus veel.... sõltuvalt millal on see parkimistrahv tehtud. HÕSi täiendati hiljuti ja seda aega pikendati 2a-ni.

Imre 11.05.2002 20:38 (22 aastat tagasi)

Oi kurat, unustage see eelmine postitus ära. Sogasin pisut, sest ajasin foorumite teemad segi ja tuli kompott välja. Kehtib siiski minu esimene postituss

Aksel 13.05.2002 19:44 (22 aastat tagasi)

ei tea kust sa võtsid selle 2 kuud, halusõiguserikkumiste seadustikus on täitmisele pööramise aeg 3 kuud. Täitmisele pöörab sissenõudja, kohtutäitur algatab täitemenetluse. Täitur algatab menetluse ja alles siis teavitab sellest võlgnikku kirja teel (ei pea olema tähitud!), kui võlgnik sellele ei reageeri, siis avaldatakse ta nimi Ametlikes Teadaannetes, millega loetakse kutse võlgnikule kätte antuks. Kui haldusõigusrikkuja on otsuse vaidlustanud kohtus, võib kohtutäitur menetluse peatada.Ka haldusõigusrikkuja peab tõendama seda, et parkimistrahv on aegunud.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.