elatise maksmine

annu 1.12.2003 17:18 (21 aastat tagasi)

olen abielus 2 lapse ema ja käin tööl.Minu abikaasal on 2 last eelmisest abielust ja eksnaine nõudis kohtus mehelt välja 1500 krooni 2-le lapsele.Enne läks mehel hästi, tal oli norm.töökoht ja palk ka OK.Nüüd on ta töötu ja elab juhuslikest töödest, ekstädi helisab ja nõuab muudkui raha.saan temast mõnes mõttes aru, kuid ka mul on 2 last ja nead tahavad ka toitmist ja katmist, esimesed lapsed on 17 ja 13, minu lapsed 2 ja 4a.Siiani oleme kuidagi suutnud ennast ära elatada, kuid nüüd ei tea mis teha.See alimentide raha läheb ju siiski meie pere eelarvest ja kui mees regulaarselt ei tööta, maksame vahest ka minu palgast.Aga mul on sellest kõrini, mees on mul hea ja otsib hoolega tööd, sest ta armastab kõiki oma lapsi, kuid juba maksudeks läheb meil 3000 kuus +söögiraha ja tekib küsimus, kas ...

saara 2.12.2003 13:30 (21 aastat tagasi)

Olen ka ise see,kelle mees maksab elatist.Oleme seda teinud kõik 12 aastat,mis oleme koos olnud. Kui mehel pole töökohta ja ta maksab lihtsalt niisama kätte,siis saab teha nii,et maksate mingi tavalise summa kuus,näit.250.- Ja hiljem,kui mees on tööd saanud,siis maksate edasi korralikult.Seda,et mees on töötu,saate ju tõestada ja siis pole ju ka kuskilt maksma.Oma palgast ärge seda nüüd küll makske.Aga need tsekid,mis maksate hoidke hoolega alles. Edu teile. Lohutage ennast sellega,et varsti hakate ju vähem maksma.See raha läheb kahele,aga üks saab ju täiskasvanuks ja siis ainult ühele.

to saara 2.12.2003 13:57 (21 aastat tagasi)

Hetkel inimesed ootavad siin juriidilist nõu, milleks ei saa kindlasti pidada sinu soovitust. Maksta tuleb vastavalt kohtuotsusele, mitte nagu sina soovitad, et kord niipalju ja teinekord ñii´palju. KUi jätad makmata sellest ju tekib elatusraha võlg, mille katteks võib kohtutäitur arestida võlgniku vara. Et vähem maksta, selleks on ainuke võimalus, esitada kohtule hagi elatisraha vähendamiseks.

annu 2.12.2003 16:49 (21 aastat tagasi)

Veel küsiksin, kui hulluks võib asi minna.Näiteks kui kohtutäituril arestida ka pole midagi, kui mehel pole kindlat töökohta ega muud vallas- ega kinisvara.Mis saab sel juhul?

jan 3.12.2003 09:39 (21 aastat tagasi)

siis peale kohtuotsust võlg koguneb ja kui kunagi tulevikus saab mees midagi siis sellele saab sissenõuet pöörata

SS 3.12.2003 10:38 (21 aastat tagasi)

Tuleb esitada kohtusse hagi elatisraha vähendamiseks. Elatisraha maksmisel arvestatakse seda, et ükski laps ei tohiks kannatada. Teie mehel on ülal pidada 4 last, seega ei tohi 2-le elatise maksmine toimuda teise 2 arvelt.

saara 3.12.2003 19:32 (21 aastat tagasi)

Vaata ma ütlesingi siin,et makske vähem ja siis ülejäänud jääb võlaks.Ja kui võimalus avaneb,siis maksate nii palju kui saate.Ega see ei ole küll ikka nii,et kui kohus määras ,siis pean maksma. Kohtutäitur võib arestida ainult pangaarved,aga kui pole midagi arestida ikka ,siis võib see teine karjuda nii palju kui tahab. Sellepärast on väga oluline maksta mingi väike summa,mis näitab,et te pole seda tahtlikult teinud.Ja tean ka juhtumit,kus ei nõutudki kogu võlga sisse. Ja seda,et ühel on kaks ja teisel ka kaks,ei võta kahjuks keegi arvesse.Meil on kolm last ja sellel naisel ainult üks ja ikka maksab mees25% palgast.

jenne 4.12.2003 22:41 (21 aastat tagasi)

Minu mehel arestiti ka pangaarve ja võeti sealt 600.-ära.Kohtutäitur ei vaadanud kahjuks kust need rahad olid tulnud ja need olid lasterahad,mille hulka kuulus koolitoetus ja kahe kuu lasteraha.Aga seda ei tohi arestida,sest see on otseselt lastele mõeldud.Ja see naine pidi selle kolinal tagasi maksma.Tükk aega oli tegemist,et kätte saada. Nii,et ei ole tõesti nii,et maksad ja kõik.Õigused on ka maksjate poolel vahest,mitte ainult saajatel.

teadja 5.12.2003 16:33 (21 aastat tagasi)

See on juba pangatöötajate asi vaadata millised rahad ja kust kohast arvele tulevad, kohtutäitur ju seda ei näe. Tema saadab panka paberi selle kohta, millises summas on võlg s.t. palju arvelt tuleb maha võtta. Ja siis peab vaatama juba pank, et ta lastetoetusi jms sealt arvelt ära ei kannaks.

annu 5.12.2003 16:46 (21 aastat tagasi)

Muide,uurides perekonnaseadust olen veidi targemaks saanud ja tean et kui nt tahaksin kunagi korterit osta ja kui see läheks arvess kui abielu jooksul soetatud ühisvara, siis võib panna kolmandate isikute nõudel vara sundmüüki võlanõude katteks, selleks et nii ei juhtuks, tuleb teha KINDLASTI abielu lahusvara leping, mis on jällegi ainult notariaalne jne,Nii et kui kellelgi on samajuhtm, võtke õppust.

to annu 8.12.2003 16:49 (21 aastat tagasi)

Sundmüüki saab panna ikkagi võlgnikule kuuluva osa ühisvarast mitte tervet vara (st ka teisele abikaasale kuuluvat osa). Tervikuna saab müüa ainult teise poole nõusolekul.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.