Mõttelise osa müük korteriühistus

Kai 30.11.2017 13:57 (12 paeva tagasi)

Tere! Elan väikses kortermajas, kokku 8 korterit. Paar elanikku on huvitatud pööningu ostmisest, et oma kortereid laiendada. Seitse omanikku poolt, üks korteriomanik vastu. Minu küsimus on- kas saab ka müüa, kui 100% omanikke nõus pole?

CC 30.11.2017 14:17 (12 paeva tagasi) vasta...

Tegemist on kaasomandis oleva pinnaga. Korteriomandiseaduse § 81 sätestab, et korteriomanik võib nõuda teiselt korteriomanikult korteriomandi koosseisu kuuluvast kaasomandist osa eraldamiseks vajalike võõrandamislepingu ja asjaõiguslepingu tahteavalduste andmist, samuti vastava kinnistusraamatu kande tegemise eelduseks oleva puudutatud isiku nõusoleku andmist. Seega kui see üks pole nõus, tuleb asi kohtusse anda ja siis saab kohus otsustada, kas saab või ei saa seda pööningut ümber ehitada.

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
 ______      ___      ____       ___    
|      \\   / _ \\   |  _ \\    / _ \\  
|  --  //  / //\ \\  | |_| ||  | / \ || 
|  --  \\ |  ___  || | .  //   | \_/ || 
|______// |_||  |_|| |_|\_\\    \___//  
`------`  `-`   `-`  `-` --`    `---`   
                                        

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.