Liisingualane õigusküsimus

Mirko 17.09.2009 20:26 (15 aastat tagasi)

Tere! Nimelt oleks mul kiiret vastust vaja küsimusele, millele ehk keegi siit oskab vastata. Plaanis soetada auto, mis on Ühisliisingus. Kuna liisinguga suheldes õeldi mulle kindlalt ära, et minu sissetulek ei ole nende jaoks piisav, siis tuli mõte, et äkki jätkaks eelmise omaniku liisingut nii, et tema jääks liisingusubjektiks ja vastutavaks kasutajaks. Mina aga tasun liisingut ja sõidan autoga. Küsimus on aga selles, et millise lepingu peaksin sõlmima, vältimaks asjaolu, et ühel hetkel tuleb vastutav kasutaja ja nõuab autot tagasi. Kas piisab lihtsast omavahelisest lepingust kuhu märgime ära, et juhul kui tema nõuab auto tagasi, maksab tema leppetrahvi ja juhul kui mina ei täida lepingu tingimusi, maksan mina ja veel selle, et kui liising on tasutud on tal kohustus kirjutada nt. 5 tööpäe...

Tahan lihtsat elu tagasi... 17.09.2009 20:50 (15 aastat tagasi)

Ja kui sina sõidad auto sodiks ja saad surma või jääd vigaseks, mis siis saab? Kas ikka maksab oma elu nii keeruliseks elada? Äkki õnnestuks mingil muul moel siiski auto soetada, mitte nii, et sada umbsõlme on sees? Lihtsalt mõte, mitte õelus.

irwar 17.09.2009 23:19 (15 aastat tagasi)

Vali näiteks s klassi mersu asemel c klassi mersu. Sõbrad ja töökaaslased küll narrivad sind ehitusel aga küll see läheb üle.

. 18.09.2009 08:19 (15 aastat tagasi)

Võin algatuseks omast kogemusest öelda, et pangad oskavad väga hästi sinu finantseisundit (kui palju ona sissetulekut, kui palju on nö püsikohustusi) vaadates hinnata, kas suudad soovitud kohustust täita või mitte. Niisama kiusu pärast ei jäta nad kellelegi laenu/liisingut andmata, seda enam, et soovid nende liisinguautot saada. Paljud ei saa aru, et ega autot liisides pole aisaks kulutuseks igakuine liisingumakse. Kui nad ütlevad, et su sissetulek pole selleks autoks piisab, siis usu mind, nii ka on! Tõesti, vali omale odavam auto välja. Mingisuguseid sigi-migri tehinguid ei soovita aga kellelgi teha - neist tuleb nii palju jama. Nii Sulle, kui sellele õnnetule liisinguvõtjale. Tõesti, mis siis saab kui sina ühel hetkel lihtsalt liisingut tema eest ei maksa? Tema peab ju siis seda tegema? Mis saab siis kui auto sodiks sõidad? Tema peab ju siis selle nalja kinni maksma. Mis saab siis, kui te oma petuskeemiga vahele jääte? Kuna tegemist on liisingule kuuluva varaga, siis on see vägagi liisingu asi, kes sellega tegelikult ringi sõidab. Järgnevad sanktsioonid. Mis siis saab, kui tema ühel päeval teatab politseisse, et auto on varastatud? Ja annab ka sõbralikult väikese vihje, et ilmselt on vargaks Mirko? Mis siis kui ta lasebki sul ilusti autot kasutada ja liisingut maksta ja lõpuks autot tagasi soovib? Et tore oli, et aitasite tal maksta? Vaat siis ongi jamad käes, kuna ükskõik mida te omavahel sigri-migri korras paberile ka ei paneks, sellised kokkulepped on tühised, kuna te äritsete asjaga, millele teil mingeid õiguseid ei ole - tegemist on ju Ühisliisingu varaga ning seetõttu saavad kehtivad olla vaid need kokkulepped, mis on sõlmitud Ühisliisinguga või tema nõusolekul.

teadja 21.09.2009 10:12 (15 aastat tagasi)

Liisingu sõidukiga võib sõita ainult volitatud isik. Volitatud isikule laieneb ka kindlustuskaitse. (va riskiboonus) Teine asi on mitteametlikult liising ülevõtta. Peale liisngu lõppemist antakse ainult vastutavale kasutajale volikiri sõiduki ümbervormistamiseks, mil moel oled sa kindel, et see Sulle tehakse? Ja on palju teisi agasid...

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.