5 aastat vana trahv

mannu 10.11.2009 11:09 (15 aastat tagasi)

sain 2004 trahvi, kuna sain sellest trahvuist teada alles peale seda kui tuli kiri kohtutäiturilt, tegin politseile selgituskirja. Seletasin põhjalikult ära, kuidas politsei oli eksinud. Siis saabus vaikus-- kuni laupäeval 07.11.2009 sain täiturilt kirja, et 10 päeva aega maksmiseks. mis edasi??

sirje 10.11.2009 13:33 (15 aastat tagasi)

Kui suurest summast jutt on? Kus see asi seisnud on ei tea keegi, ilmselt kohtutäituri segadus. Kirjuta kohtule aegumise taotlus,tegemist on ju üle 18 kuu vana väärteoasjaga. Uuest aastast pikeneb väärteo aegumise aeg 4 aastale. Probleem on selles, et seni kuni kohus sinu aegumise taotlusele otsust teeb, tegeleb kohtutäitur oma asjadega ikka edasi s.t. arestib sinu pangakonto (d), arestib sinu varad. Seepärast küsingi, et kui suurest rahast jutt käib. Kui taotluse koostamisel abi vajad siis anna teada, seal ei ole midagi keerulist.

mannu 10.11.2009 14:23 (15 aastat tagasi)

Summa on minu jaoks suur. 6000 +täituritasu 600. Ise ka otsisin hommiku läbi, et kuidas seda avaldust teha, aga kahjuks ei leidnud nagu sellist otsest seadust. oleksin väga õnnelik, kui keegi saaks aidata. imelik, et kuni ma tööl käisin ja raha nagu oli, ei tulnud mingit teadet ja seega lootsin, et minu kirja pärast asi lõpetati.

mannu 10.11.2009 14:25 (15 aastat tagasi)

ja veel. kardan, et kohtule kirjutamine on liiga keeruline. ma arvasin, et täiturile peaks mingi taotluse tegema, et miks vaikinud on???

marek 10.11.2009 14:55 (15 aastat tagasi)

Võlgatunnistama ära hakka kuna nagu ennem öeldud on see aegunud.Kui tunnistad võlga siis peadka maksma.Kohtutäitur jäta mängust välja.

Marek 10.11.2009 15:01 (15 aastat tagasi)

1) Otsust ei asuta täitma, kui otsuse jõustumisest on möödunud: 3) kaheksateist kuud väärteo kohta tehtud otsuse jõustumisest. väärteootsuse jõustumisest on möödunud 18 kuud, siis palud kohtul otsustada nimetatud väärteootsuse täitmise aegumine. Lisa kindlasti juurde ka koopia väärteootsusest ja ülitähtsad on ka Sinu andmed (nimi, isikukood, aadress, e-post vms). Arvestades sügiselt tehtud Riigikohtu lahendit väärteootsuste aegumise kohta, on kohtud väga rahumeeli nõus neid taotlusi lähtuvalt sellest RK lahendist ka rahuldama

mannu 10.11.2009 15:03 (15 aastat tagasi)

kuidas mängust välja? kas üldse ei kirjuta talle ja ei küsi midagi? kas pean siis otse kotusse andma? seal teatise peal on mingi jutt 10st päevast , ma ei saa aru, kohtutäituri peale kaebuse vaatab läbi kohtutäitur?? ja teeb 15 päeva järel otsuse?

mannu 10.11.2009 15:06 (15 aastat tagasi)

lisan veel. ma vist ikka pean talle siis kirjutama. Mul ei ole tõesti alle 5 aasta tagust otsust. Seda enam, et kirjutasin politseile, kuidas asi oli ja peale seda oligi vaikus. arvasin, et see asi lõpetatigi, seda enam, et mingis karistusregistris ma seda asja ei näinud.

marek 10.11.2009 15:09 (15 aastat tagasi)

Väärteoasjas tehtud lahendi peale esitatud kaebust arutab see maakohus, kelle tööpiirkonnas on tegu toime pandud. Elu – või asukoha muutumisel menetlusalusel arutab väärteoasja või väärteoasjas tehtud lahendi peale esitatud kaebust see maakohus, kelle tööpiirkonda jääb taotluses nimetatud elu- või asukoht või mootorsõiduki, raudteeveeremi, õhu- või veesõiduki Eestis registreerimise koht. Kui kohus tuvastab ebaõige kohtualluvuse, koostab ta väärteoasja alluvusjärgsele kohtule saatmise määruse. Enne väärteoasja alluvusjärgsele kohtule saatmist on lubatud teha vaid edasilükkamatuid menetlustoiminguid.

Marek 10.11.2009 15:13 (15 aastat tagasi)

Soovitan sul otsingusse panna sõna aegumine sealt leiad sarnaseid asju.Kohtutäitur tahab sinult raha saada aga sina ei taha talle seda anda, iks sa siis kirjutad talle.Kohus tühistab trahvi,kohtutäitur teeb oma tööd ja nõuab võlga arestib varasid jne.Kiiresti kohtusse avaldust tegema,et asi lõppeks.

Marek 10.11.2009 15:17 (15 aastat tagasi)

Saadan sulle ühe juttu. Aegunud trahvi täitemenetlus ei lõpe iseenesest 24. märts 09/ Diana Kõmmus Pool aastat tagasi tegi Riigikohus otsuse, mille kohaselt trahvide puhul on aegumise tähtajaks 18 kuud. Mida aga paljud ei tea on see, et pooleteise aasta möödudes peab täitemenetluse lõpetamiseks inimene ise kohtu poole pöörduma. Justiitsministeeriumi asekantsleri Marko Aaviku sõnul on peale möödunud aastal Riigikohtu poolt tehtud otsust ministeeriumi poole pöördunud mitmed inimesed, kes kurdavad selle üle, et vaatamata täitemenetluse aegumisele pole täitur trahvi sissenõudmist lõpetanud. „Siinkohal pean rõhutama seda, et täitur ise ei tohigi täitemenetlust lõpetada,“ ütles Aavik. „Ka sel juhul, kui inimene pole täitemenetluse eest kõrvale hiilinud, ei lõpe pooleteise aasta möödudes täitemenetlus iseenesest, selleks peab võlgnik esitama avalduse kohtule.“ „Oluline on aga meeles pidada seda, et kui inimene on trahvi tasumisest ja täitemenetlusest teadlikult kõrvale hoidunud, siis see pooleteiseaastane tähtaeg enam ei kehti ning trahvi sissenõudmise tähtaega pikendatakse selle aja võrra, mil kohtutäituril polnud võimalik menetlust läbi viia,“ rõhutas Aavik. Asekantsler selgitas, et ainult kohus on pädev otsustama, kas trahvi nõudmata jätmine on tingitud inimese enda tegevusest või kohtutäituri tegevusetusest. Aaviku kinnitusel on mõistlik määratud trahv alati õigeaegselt ise ära maksta. Aastaid trahvi maksmisest kõrvalehoidumine ning seejärel kohtus selle üle vaidlemine, kas trahvi täitmine on aegunud või mitte, kujuneb trahvi maksmisest märksa kulukamaks. Lugupidamisega Diana Kõmmus

mannu 10.11.2009 15:29 (15 aastat tagasi)

Huvitav, kui palju see kohtusse pöördumine maksma läheb? nüüd vist sain aru kuidas asi käib. ainult ma ei ole kindel, et oskan ise mingi selle avalduse kohtu jaoks valmis kirjutada.

sirje 10.11.2009 15:55 (15 aastat tagasi)

see ei maksa sulle midagi. kui sa lähed läbi internetipnaga oma x tee päringutesse ja valis sealt " minu vastu algatud väärteoasjad", siis sealt saad väärteoasja numbri, lahendi tegija -kuupäeva jm taotluse jaoks vajalikud andmed. Kirjuta kui abi vajad.

Riukalik Jurist 11.11.2009 08:48 (15 aastat tagasi)

Teine asi on aga see, et täitur nõuab sinult tasu edasi. Aga ka selle vastu on rohtu - lugege RK otsuseid. Vanu liiklustrahve ei soovitaks nüüd küll kellelgi tasuda!

sirje 11.11.2009 09:24 (15 aastat tagasi)

Kui kohus on teinud aegumise otsuse , siis ei pea tasuma ka kohtutäituri tasu.

Riukalik Jurist 11.11.2009 16:22 (15 aastat tagasi)

Ei pea, aga täitur nõuab ikkagi. Sama case mis juhul kui võlgnik on võla juba varem tasunud. Täiturite "tõlgendus" on selline, et õigus saada tasu tekib juba siis kui nad on teinud esimese täitetoimingu. Nende meelest siis on täitekutse sulle postkasti pistnud. RK õnneks nii ei arva.

z 11.11.2009 17:08 (15 aastat tagasi)

Samas, kui täitur on arved arestinud ja raha juba maha võtnud, siis selle täituritasu tagasisaamine on üsna tülikas ja aeganõudev, kui üldse õnnestub.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.