ületunnid

eve 18.11.2009 11:44 (15 aastat tagasi)

Tere, Kas keegi oskab aidata seoses ületundidega?!Kas tööandja saab nõuda töötajalt ületundide tegemist? Nimelt enne olime kolmekesi tööl, 15 tunnised tööpäevad-täitsa normaalne, siis aga läks üks töötaja ära ja jäime kahekesi 15 tunniseid tööpäeva tegema, see juba nagu suht väsitav ausalt öeldes.Poolteist kuud oleme rääkinud et meil vaja tööle juurde üht töötajat aga ei miskit...millal läks ülemus puhkusele, tagasi tulles hakkas pankrotti juttu ajama ja nii aeg läheb ja meie muudkui töötame, isegi haiguse pidin jala pealt läbi põdema kuna lihtsalt polnud asendajat, kuigi palavikuga töölt koju sõites pidin äärepealt liiklusõnnetuse põhjustama.Ja nüüd olukord kus teine töötaja sai tutvuste kaudu mujale tööd ja naera või herneks peangi vist üksi tööl käima hakkama sest ülemus lihtsatl ei su...

eve 18.11.2009 11:47 (15 aastat tagasi)

...ei suuda töötajat juurde võtta.See kuu juba 133 tundi ja alles pool kuud.Kas keegi oskab öelda, et kas tohin lihtsalt keelduda ületundidest või ei tohi??!!

Marek 18.11.2009 11:55 (15 aastat tagasi)

§ 44. Ületunnitöö (1) Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida, et töötaja kohustub tegema tööd üle kokkulepitud tööaja (ületunnitöö). Summeeritud tööaja arvestuse korral on ületunnitöö kokkulepitud tööaega ületav töö arvestusperioodi lõpul. (2) Ületunnitöö kokkulepe alaealisega on tühine. (3) Ületunnitöö kokkulepe töötajaga, kes puutub töökeskkonnas kokku ohuteguriga ja kelle tööaega on sellest tulenevalt seaduse alusel lühendatud, on tühine. (4) Tööandja võib töötajalt vastavalt hea usu põhimõttele nõuda ületunnitöö tegemist tööandja ettevõtte või tegevusega seotud ettenägematute asjaolude tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks. (5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 sätestatud ületunnitöö tegemist ei saa nõuda alaealiselt, rasedalt ja töötajalt, kellel on õigus rasedus- ja sünnituspuhkusele. (6) Tööandja hüvitab ületunnitöö vaba ajaga ületunnitöö ajaga võrdses ulatuses, kui ei ole kokku lepitud ületunnitöö hüvitamist rahas. (7) Ületunnitöö hüvitamisel rahas maksab tööandja töötajale 1,5-kordset töötasu.

Marek 18.11.2009 11:57 (15 aastat tagasi)

§ 46. Töö tegemise aja piirang (1) Tööaeg kokku ei tohi ületada keskmiselt 48 tundi seitsmepäevase ajavahemiku kohta kuni neljakuulise arvestusperioodi jooksul, kui seaduses ei ole sätestatud teistsugust arvestusperioodi. (2) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud arvestusperioodi võib tervishoiu-, hoolekande-, põllumajandus- ja turismitöötajatel kollektiivlepinguga pikendada kuni 12 kuuni. (3) Tööandja ja töötaja võivad leppida kokku käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatust pikemas tööajas, kui tööaeg kokku ei ületa keskmiselt 52 tundi seitsmepäevase ajavahemiku kohta neljakuulise arvestusperioodi jooksul ja kokkulepe ei ole töötajale ebamõistlikult kahjustav. Töötaja võib kokkuleppe igal ajal üles öelda, teatades sellest kaks nädalat ette. (4) Töötajal on õigus keelduda käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud kokkuleppe alusel ületunnitöö tegemisest ning tööandja asukoha (elukoha) tööinspektoril on õigus ületunnitöö keelata või seda piirata, kui tööandja ei täida käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud tingimusi ega tööohutuse ja töötervishoiu nõudeid. (5) Tööandja peab käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud kokkuleppe alusel tööd tegevate töötajate üle eraldi arvestust, mille ta esitab asukoha (elukoha) tööinspektorile ja töötajate esindajale nende nõudmisel.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.