Vaide esitamine

Pipi 19.11.2009 20:01 (15 aastat tagasi)

Tere! Mure järgmine tuttav sai päranduseks maad, kuid mitte täies ulatuses, vaid mõned hektarid vähem, kui ettenähtud. Vallast öeldi, et kui olete pärimisõiguse tunnistuse kätte saanud, et tulge valda ning kompeneseerime vahe rahaliselt.(seda nii moka otsast) Nii asi selge. Kui hetkeni, et vallast tuleb kiri - tagasimenetlus lõpetada ning kompenseerimismenetlust mitte alustada, kuna 9 kuud on möödas pärandi avamisest ja te ei saa mingit raha. Ütlen seda, et keegi ei räägi mingitest tähtaegadest ning vanainimene ja ütlen ausalt ka noor ei tulnud selle peale, et seaduses tuhnima hakata. Tahtsin teada, kas on mõttet valda vaie esitada, põhjendades oma teatmatust. Või ongi neil lihtne vanemaid inimesi lollitada. Tänan igasuguse vastukaja eest!

h 20.11.2009 10:54 (15 aastat tagasi)

huvitav, kuhu siis puuduolev maatükk jäi? Siin on midagi väga naljakat. Igal juhul tehke kirjalik pöördumine tähtkirjaga ja paluge tähtaegade ennistamist, sellest alates kui teada saite oma asjadest. Üldiselt KOV annab kõikidest asjaoludest ja toimingutest teada kirjalikult. Ja pärimisel ei saanud ju juhtuda, et osa kinnistust ära kaob, lihtsalt üks omanik vahetub teisega. Iseasi, kui kinnistu oli vormistamisel ja asjaajamised pooleli. Siis surnud inimese pärijad ju käivad kov-s ja neile kindlasti selgitati, kuidas edasi toimida. Kuidas see üldse võimalik on, et sai vähem maad? Selgitage täpsemalt!Mille järgi te võtate, et sai vähem maad? Ja vaide võite alati esitada.

Pipi 24.11.2009 21:44 (15 aastat tagasi)

Pärimisel ei kadunudki midagi ära, vaid see inimene kes oli kunagi maa omanik, talle tagastatigi paar hektarit vähem maad ning ka tema oleks olnud õigus rahalisele kompenseerimisele, kuid ta suri ennem ära. Seega oli see õigus pärijal. Maad olid ka kinnistus olemas ja asjad ajasime notari juures.

h 25.11.2009 11:16 (15 aastat tagasi)

siis peab kov asja lahendama. Tehke vaie, kus selgitate asja teadasaamisest ja palute kompenseerida pärijale see summa. Pärijal on selleks täielik õigus. Minu näide on selle kohta, et maamaks oli valesti arvestatud. Maksuametilt sain uue teate so.arve, kuid kov ei vabandanudki. Siit järeldus, et ei tohi asja niisama jätta. Minu isaga juhtus ka sarnane lugu, et isa mõtles ühtmoodi ja välja tuli teisiti. Ei tohi aga järele anda. Tuleb oma vara eest seista. Andke teada, kas saite korda!

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.