hea usu põhimõte?

mimm 12.12.2009 19:23 (15 aastat tagasi)

Mure selline ! Lahutasime,materjaalsed võimalused ei lubanud ühisvara 8 aastat tagasi jagada noterjaalselt. Ex müüs endale saadu kohe maha ja nüüd tahab minu osa uuesti kohtus jagada! Kas saaksin rõhuda heausu põhimõtele-sest asju müüs ex minu nõusolekut ei küsinud ( auto ja korter) ja nähtavasti siis ju see meie suusõnaline leping kehtis.Kas kohus arvestaks sellega?

omfg 12.12.2009 19:56 (15 aastat tagasi)

materjaalsed - õige oleks materiaalsed; noterjaalselt - õige oleks notariaalselt. ei teagi kuidas suhtuda sellistesse inimestesse, kes kõige elementaarsematesse õigekirja reeglitesse sellisel moel suhtuvad. ja probleem on ka muidugi omaette - nii segaselt kirja pandud, kui vähegi võib. kas jagasite siis ühisvara või ei jaganud? ilmselt jagasite(suusõnaline leping)? mille jaoks sul oleks vaja hea usu põhimõttele rõhuda - vat sellest aru enam ei saa. 8 aastat tagasi jagasite omavahel asjad ära. eks müüs jagamisel temale jäänud auto ja korteri maha(ilma sinu nõusolekuta?!) ja nüüd tahab eks sulle jäänud asju jagama hakata? ometigi ei saa see tõsi olla..? no edu temale igatahes. mimm, võiks mõne 8-nda klassi emakeele õpiku õhtul läbi sirvida ja selle hea usu põhimõtte esialgu ära unustada.

Rebane 19.12.2009 22:12 (15 aastat tagasi)

Vabandan teiste ees mööda rääkimisest, aga OMFG läheb esimese asjana ja teeb hommikul endale tähistikuputru. Joob kirjatähekohvi peale ja teeb ühe pika suure-algustähe-suitsu ka otsa. Hommiku lõpetab ühe vokaalipasaga!

kala 12.12.2009 20:43 (15 aastat tagasi)

Kuidas sai ta müüa ühisvarana omatud korterit ilma sinu nõusolekuta???? Auto puhul - jah see oli (ja ka vist on)võimalik, kuna ARK ei kontrolli neid asju just väga põhjalikult. Siiski - kas see korter oli soetatud abielu jooksul ostu-müügi (mitte kinke või pärandiga) lepinguga? Siiski: kas on mingeidki dok. tõendeid vara jagamise kohta? Suuline kokkulepe on ka leping. Kui kas või mingeid tõendeid on, mis seda kinnitavad siis ma väga ei muretseks.Ja mi see sinu osa siis on? (peab arvestama, et varajagamine kohtus on vägagi kulukas - hageja peab maksma riigilõivu, mis olenevalt nõutavast summast võib üsna kopsakas olla)

Riukalik Jurist 13.12.2009 15:30 (15 aastat tagasi)

Õige vastus: aegumine.

x 13.12.2009 15:44 (15 aastat tagasi)

mis aegumine? kui abielu vältel soetatud ühisvara on ametlikult jagamata, siis see nõue ei aegu.

mimm 15.12.2009 09:26 (15 aastat tagasi)

Vabandust õigekirja pärast! Mulle jäi ka korter ja maatulundusmaa - igatahes ex on invaliid ja nüüd tahab väga just minu vara jagada-ütles esialgu,et tema ei saanud midagi,nüüd on nõus,et sai auto ja korteri -aga hindab neid kokku 20 000 -Minu vara aga tänaste hindadega.

mimm 15.12.2009 09:28 (15 aastat tagasi)

kas see siis ei ole kinnitus meie omavahelisele lepingule- et ex oma vara realiseeris ja pidaski end ainuomanikuks just peale seda meie suusõnalist lepingut.Kogu vara oli abielu ajal soetatud ju- või on mul õigus nõuda,et tahan siis seda nö. müüdud korteri ja auto asendamist samaväärsete vastu?

kala 18.12.2009 09:31 (15 aastat tagasi)

Nii, tegelikult on suuline varajagamine seega toimunud. Siinkohal tuleb arvestada, et vastavalt seadusele tehakse pärast abielulahutust varajagamisel ühisvara kindlaks abielulahutuse nö hetkeseisuga. Kui sel hetkel kuulus teile 2 korterit, siis jagamisele lähevadki kaks korterit. Kusjuures - vara nö hindamine on omaette teema - oleks vaja eksperdi arvamust - palju kumbki korter võis maksta, kui umbes samapalju - siis saaks rõhuda vara võrdsele jagamisele ja see on juba inimese oma asi, kuna ta endale jäänud vara müüs - kas buumi ajal või enne seda. Kas su invaliidist eks teab, et kõiki ütlusi on vaja tõestada ja et hagihinnast sõltub riigilõiv mida ta maksma peab? Jõudu talle.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.