sooja-arved

toots 11.12.2009 15:42 (15 aastat tagasi)

Kuidas saab olla võimalik, et mulle esitatakse soojaarveid järgmiselt, üldpindala, 49,1 ja köetav pindala 51,4.Kas ma kütan siis nurgakest rõdust või õuest ka. Minu arust lõhnab see tarbijakaitse järele.

vastaja 11.12.2009 16:27 (15 aastat tagasi)

targem on pöörduda tarbijakaitsesse!

SS Leegion 11.12.2009 20:24 (15 aastat tagasi)

Kas koridorides on ka radikad? Järsku on ka koridorid vastavalt korteri pinnale sinna juurde arvestatud.

toots 11.12.2009 21:48 (15 aastat tagasi)

Ei ole koridorid,see on korterisisene ikka. Meil rakendatakse uut metoodikat, radikad on üle loetud ja kel rohkem, see maksab rohkem ja kel vähem, see maksab vähem. Minul on 1 ribi üle ja minu korteri pindala muutus siis kohe suuremaks , ülemisel naabril on 2 puudu, tema pindala muutus siis kohe väiksemaks, meil on täpselt ühesuurused korterid ja meie köetava pindala vahe on nüüd "uue metoodika " järele 5,6 ruutmeetrit ja rahaliselt teeb see 167 eek, mis mina iga kuu juurde maksan. Minu arust on see ebaõiglane, kas mina olen süüdi, et kellegil on kunagi vanal vene ajal mõni ribi siis puudu ja mõnel üle.Miks ma pean selle kinni maksma, on ju võimalus siis ka ribisid juurde panna ja temperatuur on meil umbes sama.

SS Leegion 11.12.2009 23:33 (15 aastat tagasi)

kes otsuse vastu võttis? Kui ühistu, siis protesteeri, sest maja enamiku otsused on sulle kohustuslikud. Midagi seadusevastast sellises arvestuses pole. iga ühistu võtab ise vastu metoodika kuidas oma kulutusi ühistusiseselt jagada.

soojusekspert 11.12.2009 23:39 (15 aastat tagasi)

kui korterid on ühesuurused siis ka tuleks maksta ühepalju.võib olla naabril on aken kogu päeva lahti, mis siis, et tal ribisid vähem on, soojust tarbib rohkem. Loll olid, et oma ribid lasid üle lugeda, keera mõni radikas üldse uueks ribide inventuuriks maha, löö oma sooja hind alla, pärast kruti tagasi ja ela teiste arvel- see on kortermajades elamise kunst.Maksa ainult oma 49.1 m2 eest, ülejäänud arvest jätta maksmatta, arvutada sa ikka oskad.Mis siis kui sa endale mõne uut tüüpi ilma ribitetta väga ökonoomse radika vana radika asemele paned.mida siis loetakse?ribisid ju ei ole.kui radika ette on ka tänapäeval pandud termostaat, siis on väga raske tõestada, et üks radikas tarbib rohkem või teine vähem,sõltub tarbijast ja tema soovidest, kuidas just termostaat parajasti sätitud on.nagu selgub, et korterisiseselt soojus ei mõõdeta ( ribide ülelugemine ei ole soojuse mõõtmine ), siis jaotatakse elamus kütteks tarbitud soojusenergia (selle maksumus) korterite vahel propotsionaalselt nende köetavale pinnale.

to soojusekspert 12.12.2009 09:59 (15 aastat tagasi)

nii lolli juttu ei ole küll mõtet avalikult ajada. et kui aken on lahti, siis peaks vähem maksma. või pane üldse ilma ribideta radikas?! kui ühistu on sellise otsuse vastu võtnud, et maksate vastavalt ribidele, siis maksategi. mis siin keerulist on. võid selle ühe ribi lasta ära ka ju monteerida, et naabriga sama ribide arv oleks ja rohkem maksma ei peaks. minu meelest siin loogikavastast küll ei ole, sest kui on rohkem ribisid, siis on ka radiaatorite pindala suurem. tean isegi juhuseid, kus elanikud on omaalgatuslikult sel moel radikaid suurendanud, lootes et saavad siis sama raha eest soojema korteri. teie ühistus selline vangerdus enam läbi ei lähe...

toots 13.12.2009 15:34 (15 aastat tagasi)

Meil ei olegi ühistut, meil on ühisus. Miks ma ribid lugeda lasin, sest oli vastu võetud otsus.Kõige rohkem häirib mind tegelikult see, et kuidas siis need, kel juhuslikult vähem ribisid, saavad odavama hinna kui terve elu, mis meie majas köetud ,olnud sama hind. Minu arvates on see ebaõiglane. Koretrinaabril on 6 ribi üle ja tal on 18 kraadi sooja aga maksab ca 500 eek rohkem teistest. Imelik. Ma saan aru, et meil on ehutatud uus süsteem ja uued radikad ja kõik absoluutselt paigas, kui ma siis olekis panna lasknud rohkem ribisid või võimsamaid ise omal tahtel, et ma siis rohkem maksaksin aga need on ju vanad radikad, vana projekt, vene ajal köeti ju täie tambiga, kuidas siis nüüd leigetest radikatest peame hakkama järsku rohkem maksma.

toots 13.12.2009 15:49 (15 aastat tagasi)

jah, meie majas oligi see probleem, et elanikud olid lasknud ise rohkem radikaid panna, osadel oli neid koguni 10 rohkem jA sellepärast neid loetigi ja kästi üleliigsed ära võtta ja otsuses oli ka sees, et 1 üle või puudu ei loe aga nüüd tuleb välja, et loeb küll.ma pole seda ise pannud, see oligi ja et meil on jahe korter, praegu vahetatud akendega 21, ennem oli 18- 19, siis arvasin ma , et ei ole mõtet seda ühte vana ribi maha võtta, kui kunagi vahetada, siis kõik korraga.

x 13.12.2009 17:51 (15 aastat tagasi)

No aga võta siis see vahetamine ette, ja vaheta sellise vastu, kus ribisid ei olegi. Ja siis väida, et sul on üks ainus ribi, ning maksagi ühe eest.

toots 13.12.2009 22:47 (15 aastat tagasi)

Nii pole võimalik, majanõukogu vaatab kõik üle ja 1 radikas pole kellegil, see on juba nali.Tegelikult oleks hea soojuseksperdiga nõus olla, ühesuurused korterid maksavad ikka ühepalju. Minu arust on ka see loogiline.see ribide lugemine ja raha arvestamine on lihtsalt närvide mäng ja liigkasuvõtmine, muud midagi.Iseasi, kui mul 10 ribi üle oleks, see oleks tõesti liig, mis liig.

soojusekspert 13.12.2009 23:28 (15 aastat tagasi)

Tarbitud kütteenergia eest tasumine mitmekorruselistes korterelamutes toimub üldlevinult "maja üldmõõtja printsiibil". Soojusmõõtja mõõdab kogu hoone poolt tarbitud soojusenergia ning see jaotatakse mingi arvestusperioodi lõikes korteritele vastavalt nende üldpinnale ( tegelikult köetakse ju kubatuuri, kuna korterite kõrgused on enam vähem samad siis arvutuse lihtsustamiseks taandatakse see pinnale ) Väide: “pärast ribide ülelugemist on iga korteriomanik teistest majaelanikest sõltumatu korterisisese temperatuuri valikul ruumide kaupa ja tasub soojuse eest vastavalt tegelikele kuludele”. Tundub, et lihtsalt kasutatakse ära inimeste ebakompetentsust müügi või teiste kulul elamise eesmärkidel. Kel on soovi mõõta ( ribisid üle lugeda ), maksta ja reguleerida täiesti individuaalselt, selle jaoks on olemas eramud - s.t. palun korraldagu seda oma individuaalelamus see teie majanõukogu ja ühisus

to toots 13.12.2009 23:56 (15 aastat tagasi)

on täiesti olemas radikaid, millel ongi 1 ribi, aga selle eest hästi suur, nii et pole siin mingit nalja. Lugegu siis ribisid.

petu 14.12.2009 16:08 (15 aastat tagasi)

vaata,yleval on ribisid vähem kui esimesel korrusel-kuna köige kuumem vesi läheb yles ja sealt hakkab korruseidpidi alla tulema.seega esimese korruse korter saab jahtunud vee ja tal peabki ribisid rohkem olema.ma ei kujuta ette kuidas teil see arvesse on vöetud.

toots 14.12.2009 22:13 (15 aastat tagasi)

Mina ei tea aga all olevat 2 ribi puudu, muidugi on meil erinev arv ribisid enamusel, otsiti välja üks vana nõukogudeaegne projekt.Aga meil on viiendal ka tohutu arv ribisid, see selleks aga mulle hakkab ka tunduma, et kasutatakse ära meie ebakompetentsust, sest kuidas ma saangi küttesüsteemist nii väga midagi teada.Eks ma hakkan nüüd uurima. Muidugi ei ole ma teistest majaelanikest sõltumatud. sellepärast mulle tundubki see uus süsteem nii jabur ja ebaõiglane, kõik on vana nii küttesüsteem kui enamusel radikad ja meie kasutame maksmisel mingit uut metoodikat. Kohe mitte ei saa aru.Ma olen 25 a selles majas elanud ja maksnud 49,1 ruudu eest ja nüüd pannakse mulle äkki üle 2 ruudu otsa, imelik, et nende aastate eest järele raha ei nõuta. Selklepärast ma kirjutasingi, et mulle tundub, et tarbijakaitse oleks meile vajalik.

soojustehnik 20.12.2009 15:08 (15 aastat tagasi)

Ilmselt on tegu tüüpilise vene aegse küttesüsteemiga. Sellisel juhul on erinev pindalade arv erinevate korruste radiaatoritel igati õigustatud.Jõuab ju soojus kõigepealt esimesse radiaatorisse, annab osa sooja ära ja siis läheb järgmisesse. Ja viimasel peabki olema radiaatori pindala kõige suurem ja esimesel kõige väiksem. Asja idee on saavutada sama soojusenergia eraldumist kõikides korterites. Kui küttevee temperatuur alaneb peab pindala suurenema. Sooja saate ikka samapalju.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.