pärimistunnistus

mk 21.01.2004 15:45 (21 aastat tagasi)

Tere! Puutusin hiljuti kokku probleemiga seoses pärimistunnistuse sisuga. 1. Isikud esitasid pärimisavalduse. Notari abi kirjutas üles vara. Kui isikud taotlesid ka pärandajale kuulunud ettevõtte (FIE) pärimist, siis teatas notari abi, et seda ei ole vaja eraldi avalduses märkida. Pärimistunnistusse ei märgitud FIE-st midagi. Soovisin äriregistris teha kande muudatuse, lasta märkida sinna surnud isiku asemel pärija (ärinimi ja regkood jääb samaks, kuid isik kes selle taga on muudetakse, see on võimalik ÄS alusel). Äriregister keeldub, sest pärimistunnistusel ei ole FIE-st midagi kirjutatud. Tagasi notaris, seal öeldi, et saab täiendava avalduse teha ja täiendava pärimistunnistuse väljastada. 2. Isik esitas avalduse, et soovib ühistatud vara eest, mis jäi pankrotti läinud põllum...

mk 21.01.2004 15:45 (21 aastat tagasi)

siit läheb edasi::: 2. Isik esitas avalduse, et soovib ühistatud vara eest, mis jäi pankrotti läinud põllumajandusettevõttesse, saada kompensatsiooni. Ühistatud vara subjekt on surnud, kuid pärimine vormistati 1994. a ja seal tunnistusel ei ole ühistatud vara kirjas. Notar ei ole nõus täiendavat tunnistust andma, väites, et selle pärimistunnistuse alusel peab saama ka kompensatsiooni kätte. Notar seletas, miks see nii peab olema ja isegi kui olevat tegemist kinnisvaraga, ikkagi pidavat piisama sellest esimesest pärimistunnistusest. See kompensatsiooni taotlus läheb igatahes ministeeriumi poole teele, eks siis näeb, mis seisukoht seal võetakse. Kuidas selle pärimistunnistusega ikka on. Millist tähtsust omab loetletud vara pärimistunnistuses, kas ainult informatiivset. Kui uskuda notari juttu, siis tekib mõte, milleks üldse mingit vara seal ära märkida, paneme kirja et A on B pärija ja kõik mis B-l kuskil on või veel hiljem välja tuleb kuulubki A-le. Kas keegi võtaks vaevaks selgitada seda asja.

umm 23.01.2004 00:24 (21 aastat tagasi)

Pärimisseadus Paragrahv 27, lõige 4: Arusaamatu korraldus loetakse olematuks. Ja lõige 3:Kui testamendi mõnda korraldust saab tõlgendada mitut moodi ning ei ole alust neist ühte eelistada, eelistatakse tõlgendust, mille kohaselt testament jääb kehtima võimalikult suuremas ulatuses.

mk 23.01.2004 13:51 (21 aastat tagasi)

kas see testamendiga seonduv on ikka haakuv minu küsimusega...

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.