kinkelepingust taganemine

helen 16.04.2010 16:46 (15 aastat tagasi)

2,5 aastat tagasi andsid minu vanemad maja mulle ja mu elukaaslasele kinkelepinguga. m6lemale 50%. maja sai hypoteegiks kodulaenule. nyyd l2ksime elukaaslasega lahku ja tema lahkus eestist. ta on norrakas. laen j2i siis minu kanda kuna olen kaastaotleja ja veel m6ned kohustused, millel olin k2endaja. kas on v6imalik kuidagi maja osa tema k2est tagasi saada, kuna ilmselt tema enam eestisse tulemas pole. aga samas ei saa mina laenu yle v6tta ja ymber vormistada kui 50% majast on endiselt tema nimel. kas on kuidagi v6imalik kinkelepingust taganeda? kuna kokkuv6ttes tema sai 50% majast tasuta, v6ttis igasuguseid laenusid kokku ja siis lihtsalt lahkub eestist mitte millegi eest vastutust v6ttes?

Demi 17.04.2010 00:47 (15 aastat tagasi)

Ei usu, et selline taganemine enam võimalik oleks, seda enam, et laen maja peale võetud ja maksta.

helen 17.04.2010 11:31 (15 aastat tagasi)

aga tema seda ju niikuinii ei maksa enam. et kui oleks v6imalik laen ymber teha pangas ainult minu nimele? et siis oleks maja ainult minu ja laen ainult minu?

mikud-mannid 17.04.2010 21:17 (15 aastat tagasi)

taganemine käib teisele poolele avalduse tegemisega. lepite kokku aja ja lähete notarisse. kui teine pool nõus ei ole siis kohtusse, kui nõus on las tuleb eestisse või teeb volituse. lanulepingu muutmise kohta annab sulle tingimused pank. edu

miks 17.04.2010 22:36 (15 aastat tagasi)

Miks just lepingust taganemist soovite? Kergem oleks kui mees talle kuuluva 1/2 kingiks siis ära ehk sulle.. Ehk omanikuks jääb 1 inimene. Selleks jah vaja notarisse minna ja leping sõlmida, kui mees nõus.. Pangas saab ka rääkida, kui vaja muuta hüpoteegiga seotud tingimusi (nt tagatavad nõuded). Taganemine nagu eelpool öeldud sõltub nõusolekust, kui seda ei saa siis kohtu kaudu..

Grigori 18.04.2010 16:46 (15 aastat tagasi)

Kulla inimene, mitte taganeda ei tule teil, vaid edasi tuleb minna: taganemisteed olete juba alguses iseendale üpris kinni pannud, alustades sellest 50-50 kinkelepingust. Vanemad oleks võinud ju maja ainult teile kinkida, või taheti härrale välismaalt näidata, et näe, me pole siin nii vaesed ühti, kingime sulle ka ikka korralikult? Kui juba alguses mingi kingiga kedagi meelitama hakatakse, siis tavaliselt on lõpp teada: ükski heategu ei jää karistuseta. Ja inimene ju ometi võib teha oma kingiga mida tahab, sest te ise kinnitasite notariaalselt, et kingite midagi ä r a. Seejuures unustasite, et see ä r a kingitu on midagi sellist, mis jääb selle külge, mida te omale jätta tahtsite.Tahate laenu enda nimele? Veel hullem, mässite end veel rohkem sisse, sest ega see ei tähenda siis, et te mehe majaosa endale saate. See on ju hoopis omaette lugu ja need asjad käivad ikka notari juures, pangal ei ole sellega mingit pistmist. Te maksate kogu laenu ära, aga mehele jääb ju tema majaosa alles täpselt samamoodi nagu ennegi. Ja mis vahet on panga jaoks, kas 100 000 maksab talle laenaja või 100 000 käendaja? Vastupidi, ärge mingil juhul võtke laenu oma nimele, sest siis te ju vabastate mehe üldse igasugustest kohustustest selle laenu suhtes (ma muidugi ei tea, aga kas nii üldse saab üle võtta, kahtlen selles. Ja loogiline on, et siis peaksite teie omakorda leidma kellegi käendama). Käendajana aga, kes hakkas maksma seetõttu, et laenuvõtja oma kohustusi ei täitnud, oleks teil hiljem ilmselt vähemalt võimalus temalt hakata midagi välja nõudma. Kaastaotlejana aga olete ise samasugune laenuvõtja ja siin vist pole midagi teha. Ja ma ei saa aru, kui te teate, et mees tagasi ei tule, siis milles asi, maja ju nagu teie oma, elage seal edasi nagu kõik olekski teie. Ega te siis koos elades ometi ju igaüks oma majapooles ei elanud, eks kasutasite mõlemad ju kogu maja? Või andke lahutus sisse, see paneb ka asjad hoopis teise valgusesse.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.