elatisraha nõue - juura.ee

elatisraha nõue

Mäger 1.06.2010 10:38 (14 aastat tagasi)

Küsimus järgmine: Laps sündis juhusuhtest. Mees ütles et last ei soovi, naine kes arvas, et lapsi ei saagi jättis muidugi lapse alles. Sünniakti kandis isa nime ja nüüd, kui laps on aastane ja emaga kasvanud esitas tagasiulatuvalt elatusraha nõude.Kas mehe kaitseks on siin üldse argumente? Toetanud ta last rahaliselt aastaotsa ei ole. Samas väitis naine alguses et ta lapsi ei saa ja tegemist oli kerge suhtega.

q 1.06.2010 10:52 (14 aastat tagasi)

võid nõuda DNA-d, kui kahtled, aga kui see isadust kinnitab, siis pole pääsu maksmisest.

Henu 1.06.2010 11:35 (14 aastat tagasi)

sedasi need naised käituvad, teevad ise otsuseid ja siis pärast mehed peavad vastutama. Kõige parem viis on see, et naisi selles asjas üldse mitte usaldada, kasutada kondoomi või jätta meelde et igast suhtest võib laps tekkida.

naine 1.06.2010 11:52 (14 aastat tagasi)

minu arvates kui naine teeb sellise otsuse siis peab ka ise vastutama .kui mehel on pere siis ju tuleb valja et kannatavad koik pere liikmed.ja kui peres on lapsi siis nemad ei saa seda miinimumi 2175 katte . naiteks kui mehe palk on 5000 ,mehele jaab pere toitmiseks 3000. kusimus kuidas pere elab ara kui naise palk on ka 5000 , on vaja makse maksta ja last koolitada .miks laps peab oppimise katkestama selle parast et uks naine otsustas sunnitada laps / endale, veel enam vaitis ju naine et on steriilne/

q 1.06.2010 12:59 (14 aastat tagasi)

Pole mõtet targutada teemal, mis üldse kõneks pole olnud. Teemaalgataja ei kirjutanud sõnagi, et tal peret või lapsi oleks. Või kui suur tema palk on. Kui laps on mehe oma, siis kohus elatise ka välja mõistab.

zxyr 8.06.2010 17:18 (14 aastat tagasi)

..aga , kui Isa yldse midagi ei maksa oma lastele( 3-poega), kuidas siis tegutseda?

zxyr 8.06.2010 17:19 (14 aastat tagasi)

Kui Isa yldse midagi ei maksa oma lastele( 3-poega), kuidas siis tegutseda?

Kristi 1.06.2010 14:09 (14 aastat tagasi)

Kas sina tegid peale lapse sündi avalduse et sind sünnitunnistusele kantaks. Kui ei siis ema sind ise kanda ei saanud, ta võis su nime sinna toppida aga see ei tõesta et isa oled, kui te just abielus ei olnud. Kui lapse ema ei ole isaduse tuvastamise hagi sisse andnud siis ei olegi kellegil midagi. ma võin ju ka nii suvalise mehe käest elatist nõudma hakata stiilis oh ilus nimi sel mehel või hmm tema on piisavalt rikas või mida iganes. [...tsenseeritud...]

marju 1.06.2010 14:12 (14 aastat tagasi)

Sünniyunnistusele saab isa nime kanda ainult isa nõusolekul.

x 1.06.2010 14:32 (14 aastat tagasi)

sünnitunnistusele saab ema lasta kirjutada suvalise mehe nime ilma igasuguse nõusolekuta.

kriitik 1.06.2010 14:16 (14 aastat tagasi)

Nõus q`ga, et Perekonnaseaduse järgi on lapsevanem kohustatud lapse ülalpidamiseks maksma last ülalpidavale vanemale iga kuu vähemalt 2175 krooni. Samas...ei tea Eesti kohtupraktikas ühtegi juhtumit, kus oleks lapse isa julgenud lapse ema kohtusse anda põhjusel, et lapse ema "valetas" mehele, et lapsi ei saa ja nüüd nõuab naisterahvas elatisrahasid (käsitleda, kui nö. kuritahtlikut laps-äriplaani loomist naise poolt) . Loomulikult on Eesti kohtusüsteemid üldjuhul arvamusel, et mees oleks pidanud oma tilli püksis hoidma ja väikelapsega ema kahjuks ei saa ju otsust teha. Aga võimalusi mehel siiski on...oleneb advokaadi suutlikusest ja kohtust.

q 1.06.2010 14:30 (14 aastat tagasi)

Arvan siiski, et mehel võimalusi ei ole, vähemalt mitte kirjeldatud juhtumil (kui laps osutub tema omaks). Kohtud üldjuhul lähtuvad lapse huvidest, ja laps ei ole kuidagi vastutav oma vanemate pattude eest. Temal polnud valida, kas sündida või mitte. Laps vajab toitu-riideid-peavarju ja see kõik maksab. See on ka seesama põhjus, miks ei saa tagantjärele tagasi nõuda juba makstud elatist. Meestele ütleks, et kasutage kondoomi, see kaitseb mitte ainult soovimatute laste vaid ka suguhaiguste eest.

S 1.06.2010 14:54 (14 aastat tagasi)

Kui sünnitunnistusele ei ole kantud isa nime kas see siis tähendab, et laps on vallaslaps ja seljuhul ei ole naisel enam mingit õigust bioloogiliselt isalt raha nõuda?

S 1.06.2010 15:15 (14 aastat tagasi)

Kas naisel on siis õigus üksi omal algatusel sünnitunnistusse märkida ka isa nimi?

OKB 1.06.2010 16:11 (14 aastat tagasi)

Küsimus oli, kas saab nõuda elatist tagasiulatuvalt. Siin on vastus, et nii ja naa, oleneb kõik sellest, kuidas argumenteerida. Seaduse järgi saab seda tõepoolest nõuda. Iseasi on aga see, kas kohus nõude ka rahuldab. Mis puutub teise küsimusse, kas lapse isa peab elatist maksma, siis vastus on, et peab küll. Kedagi ei huvita, mis moodi tehniliselt laps eostati.

kristi 2.06.2010 12:25 (14 aastat tagasi)

Kui isa nimi ei ole isa nõusolekuga sünnitunnistusele kantud. Siis saab elatisraha nõuda hetkest mil isaduse tuvastamise hagi sisse anti.

R 1.06.2010 16:54 (14 aastat tagasi)

S- lapse sündides kantakse meie seaduste järgi sünnitunnistustele lapse isaks automaatselt see mees, kes on lapse sündides lapse emaga abielus. Kui lapse ema pole abielus, siis on sünnitunnistuse täitmisel isa kande osas kolm võimalust: 1. perekonnaseisu asutusse läheb koos lapse emaga meesterahvas, kes kirjutab kohapeal avalduse ja palub ennast lapse isana sünnitunnistusele kanda. Sünnitunnistusele kantakse sel juhul selle mehe tegelik ees- ja perekonnanimi. 2. sünnitunnistusele kantakse lapse isa koha peale suvalise meesterahva eesnimi ema ütluste alusel. "Isa" perekonnanimeks märgitakse ema perekonnanimi - nt vallaline Mari Murakas palub lapse sündides märkida lapse isaks Mauno Koivisto. Ametnik saab sellisel juhul kanda lapse sünnitunnistusele Mauno Murakas. 3. isa koha peale ei kanta midagi. Kui lapse sünnitunnistusel isa kohta kanne puudub või on see tehtud eelpool kirjeldatud 2. viisil ei saa sellise lapse ema esiotsa kelleltki elatist nõuda. Selleks, et elatist nõuda, tuleb esmalt tuvastada lapse isadus. Kui isadus on tuvastatud, on lapse emalt sellest hetkest (so isaduse tuvastamise hetkest alates) õigus nõuda elatist. Kui lapse sünnitunnistusel on isa kanne, kuna laps sündis abielu ajal või seetõttu, et x meeskodanik on ise ennast lapse isaks tunnistanud ja palun ka sünnitunnistusel vastav kanne teha, voot siis saab lapse ema vajadusel nõuda elatist ka tagantjärgi kuni 1 aasta eest. Ja elatise maksmise aluseks on elatis - ei huvita tõesti seadusandjat ega seetõttu ka kohut, kas laps sündis juhuseksi või pikaajalise abielu tulemusena. Kas lapse isa last tahtis, või kas lapse isa lapse eostanud suguaktist ka mingit mõnutunnet sai - kui x meesterahvas on lapse isa, siis peab ta ka elatist maksma.

OKB 1.06.2010 22:22 (14 aastat tagasi)

Siiski toonitaks - kuigi seadus lubab elatist välja mõista ka tagasiulatuvalt, ei ole need lahendid kohtus sugugi nii lihtsad tulema.

Arvaja 3.06.2010 12:28 (14 aastat tagasi)

üks asi on seadus, teine asi südametunnistus. Lapse sündmise üle peavad mõlemad vanemad nõus olema, kui tegu oli petukaga ja naine otsustas otsuse üksi vastu võtta, siis elagu oma elu ise edasi. Nii need vaesed mehehakatised ära kasutataksegi.Siit õppetund, ennast tuleb ise kaitsta ja kasutada alati juhusuhtes kaitsevahendeid. Aga lohutuseks, ehk naine oli teistegagi juhusuhtes ja laps ei pruugigi oma olla.

N 3.06.2010 21:03 (14 aastat tagasi)

ja-jah, vaesed mehehakatised kasutatakse naiste poolt ära, ega mehehakatistel endil ju mõistust ega teadmist ei ole, et seksides võib naine rasedaks jääda. Väga mõnus on ju seksida kondoomita ja kui "tööõnnetus" juhtub, kuulutada naine petiseks ja et mees last ei tahtnud ja elagu naine oma elu edasi. No kui lapsi ei taha, mis siis ronida juhusuhtesse, odavam tuleks lõbumaja teenust kasutada. Või kondoomi.

Lee 3.06.2010 23:27 (14 aastat tagasi)

Ja naine vaeseke ei teadnud seda isegi et võib rasedaks jääda ja kindlasti pole tal ju midagi karta.Vaesekesed naisekesed eksole jah.Väga mõnus on ju hiljem raha sisse kasseerida ja omale järgmine mees otsida.Ohh teid vaesekesi naisi küll ! Kui lapsi ei taha mingi suvalisega,misk ronid siis voodisse sellisega.Uuri ikka enne natuke inimese kohta ka.!!!!

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.