sissenõude pööramine abielu ajal soetatud ühisvarale II

Heliis 22.07.2010 11:40 (14 aastat tagasi)

Soovime kanda kõik ühist perekonna nime ( mees, laps ja mina ). Laps sai sündides mehe perekonna nime. Tahtsime mehega abielluda aga plaane tumestab mehe kartus oma nn. eelmise elu võla pärast. Mees kardab nimelt, et kuna tal kohtutäitur kukile asunud ja alles jäetakse vaid elatusmiinimum, et abielludes juhtub minuga sama ja minu palk rändab samuti kohtutäituri kätte ja mullegi jäetakse vaid elatusmiinimum. Kas mehe sellised kartused on põhjendatud?? Kas on mingit seaduslikku õigust nõuda ühe abikaasa võlgu teiselt abikaasalt?

Aadu 22.07.2010 12:15 (14 aastat tagasi)

Aga tehke siis abieluvara leping.

Heliis 22.07.2010 12:33 (14 aastat tagasi)

Niipalju kui mina olen aru saanud siis abieluvara leping peaks käima abikaasade nn. kaitseks teine teise ees lahutuse korral ( et üks ei krabaks teise ennem olnud varasid ). Mind aga huvitab eelkõige ikka see asjaolu, et kui ma olen abiellunud võlgnikuga ja kohtutäitur näeb, et mehelt on võetud kõik mis võtta andis. Kas tal on siis mingit seaduslikku õigust asuda ka abikaasa ( ehk siis minu ) palgarahade kallale.

Aadu 22.07.2010 12:46 (14 aastat tagasi)

Abieluvara leping ei ole ainult lahutuse jaoks, vaid võimaldab kogu abielu jooksul oma vara ja sissetulekuid kasutada nii nagu kumbki abikaasadest soovib, ilma teise abikaasa nõusolekutta. Kui näiteks üks abikaasadest võtab laenu ja satub raskustesse, siis teine abikaasa ei pea neid võlgu maksma (muidugi kui ta ei olnud käendaja).

Uudu 22.07.2010 18:05 (14 aastat tagasi)

Kohtutäituril on abikaasa arveid ka õigus arestida. Raha pangakontol on ühisvara. Abieluvaraleping tõesti ei ole ainult kaitseks abikaasade vahel. Vara jagatakse ka selleks, et isikutle oleks kergem asju ajada, st ei pea koguaeg koos tehinguid tegema jms. Nagu aru on saada siis hetkel veel abielus ei ole.. uue perekonnaseaduse järgi kui avaldust abiellumiseks tehakse peab ka vara režiimi ära valima.. Vüimalik siis valida kohe lahusvararežiim ja ei pea konkreetselt abieluvara lepingut tegema.

Heliis 25.07.2010 22:44 (14 aastat tagasi)

Hetkel veel abielus ei ole jah. Tulingi siia "maad uurima", et kas ültse tasub abielluda, et pärast kanduvad mehe "eelmise elu" jamad ka mulle. Kuidas on lood aga lapsega - kas temalt võib hiljem ka siis kohtutäitur isa vanu võlgu nõudma hakata? Kas keegi teab ka selle uue võimaluse kohta midagi - abiellumine notari juures. Palju tuleb tasuda nn. "riigi lõivu"?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.