äriühingu asutamine

Ain 11.08.2010 15:54 (14 aastat tagasi)

Tahaks teha ettevõtte aga mitte OÜ, et ei peaks osakapitali sisse maksma. Millist juriidilist vormi oleks tark valida - UÜ, MTÜ vms. ?

Maret 11.08.2010 18:50 (14 aastat tagasi)

MTÜ kindlasti mitte, sest MTÜ põhi eesmärk ei ole tulu teenimine, kui mitte OÜ siis kas TÜ või UÜ või FIE.

marek 12.08.2010 08:26 (14 aastat tagasi)

ostad valmis firma,hinnad 5000-10000 eek.Kapital on sinu eest tasutud.Vali sobiv nimi välja-pakkujaid turul jätkub ja kõik on j.o.k.k

Ain 14.08.2010 10:00 (14 aastat tagasi)

nendel valmisfimadel on see raha kassas fiktiivselt ja see tuleb sealt nö ära kulutada ehk kulusid tekitada.

Max 14.08.2010 14:22 (14 aastat tagasi)

Ei ole ilus inimesi üles kutsuda süütegudele. Äriühing omandatakse koos varade, sh kassaga. Kassas nädatud raha peab olema kassa eest vastutava isiku, kui selline määratud, valduses ja valvamisel. Kui pole määratud sellist inimest, vastutavad kõik juhatuse liikmed selle eest. Kulla Ain, kulude tekitamisega ei pääse kapitali kohustusest, st suvaliste arvete tasumine, asjade otsmine, mida pole vaja ega kasutata otseses majandustegevuses, on raiskamine ja eraldi käsitletud seaduses. Ühingu kapital ei tohi kunagi langeda alla kohustusliku piiri, st OÜ puhul 40 000 kr. Kui selline asi juhub, on juhatusel kohustus esitada pankrotiavaldus, mille tegemata jätmine on käsitletav juhtimisveana ja võib kaasa tuua üsna hullu vastutuse. Seega, kokkuvõtteks, kui pole 40 000 krooni, tuleks pöörduda EAS vms asutuse poole toetuse taotlusega, kuid üsna ohtlik on hoida ühingut ilma kapitalita.

marek 14.08.2010 21:51 (14 aastat tagasi)

TÜ versus FIE valik sõltub konkreetsest juhtumist, aga minu jaoks on TÜ-l mitmeid eeliseid. Kõige suuremaks nimetaks ma fakti, et FIE peab maksma KÕIKIDE OMA TULUDE pealt sotsiaalmaksu 33%. Äriühingu puhul maksad sotsiaalmaksu ainult siis, kui maksad oma tulud palgana välja. Ja kui dividende võtta, pääseb ka sotsiaalmaksust. See tähendab seda, et sa annad vähem oma tulust ära ja teed seda alles siis, kui sa seda enam ettevõtluse jaoks ei kasuta. Ja hoolimata faktist, et FIE võib teha kassapõhist raamatupidamist, teevad sotsiaal- ja tulumaksete avansilised maksed asja siiski keerulisemaks. Teine mõjuv põhjus minu jaoks oli veel see, et TÜ-na saab tegutseda oma ärinime all ja ei pea ennast isiklikult tuvastama. See võib mõnikord oluline olla. Kolmas hea põhjus – kui sa oled kord juba täisühingu asutanud, on seda osaühinguks ümber teha lihtsam. TÜ-d luues õpid tundma seadusandlust, maksundust, e-Äriregistri kasutamist jne. jne. Hiljem OÜ-d asutades pead selgeks õppima vaid osaühingu kohta käiva regulatsiooni. FIE-st otse OÜ-ks ümber minnes on õppimiskõver suurem. OÜ loomiseks 2011.a. ei pea enam kapitali olema,vähemalt sinnapoole liigutakse asjaga.

marek 14.08.2010 21:55 (14 aastat tagasi)

Osaühingu asutamine (firma asutamine, firma loomine) tähendab osaühingu dokumentide vormistamist nullist kuni registreerimiseni äriregistris. Protsess kestab umbes 1 nädal. Firma asutamisdokumentide allkirjastamine toimub notaribüroos. Kohal peavad olema kõik firma asutajad ja kõik juhatuse liikmed. Asutatava osaühingu (firma) osakapitali minimaalseks suuruseks on 40 000 krooni. Osakapitali sissemakset on võimalik teostada kolmel viisil: 1. Firma asutamine rahalise sissemaksega. Sissemakstud raha saab uuesti kasutada pärast osaühingu kandmist äriregistrisse, ca' umbes 1 nädala pärast. 2. Firmade asutamine mitterahaline sissemaksega. Mitterahaliseks sisemakseks võib olla mistahes rahaliselt hinnatav ja firmale üleantav asi või ese, nagu arvuti, mobiiltelefon, muusikakeskus, televiisor jne. Mitterahaline sissemakse hindab kõigepealt asutatava osaühingu juhatus. Seejärel tuleb võtta audiitoril tõend hinnangu õigsuse kohtar. Oleneb audiitorist, maksab selline hinnang alates 1000 kr. 3. Firma asutamine kus oskapitali sissemaks summas 20 100 kr toimub rahaliselt ja ülejäänud 19 900 kr mitterahaliselt. Selllisel juhul audiitorihinnang ei ole vajalik. Firmade asutamise sissemakse rahalist osa saab uuesti kasutada pärast osaühingu kandmist äriregistrisse, ca'1 nädala pärast. Võrreldes valmisfirma ostuga, on firmade asutamine mõnevõrra odavam, Miinuseks on sissemakstava osakapitali nõue ning asutamiseks ning registrikande tegemiseks kuluv aeg. Peab tunnistama, et üle 90% tulevastest firmaomanikest ostab valmifirma.

to marek 14.08.2010 22:35 (14 aastat tagasi)

loll jutt, OÜ saab asutada paari tunniga.

teadmiseks 15.08.2010 11:14 (14 aastat tagasi)

mareki copy lehelt http://www.liivar.ee/firma-asutamine

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.