tulumaks elatiselt

Mia 17.08.2010 10:41 (14 aastat tagasi)

Isa maksab lapsele elatist oma ema arveldusarvelt. Kas see läheb arvesse kui elatis (mina pean maksma tulumaksu ja tema saab väita, et tasub elatist) või ei ole see juriidiliselt elatisena arvestatav?

kuri 17.08.2010 11:15 (14 aastat tagasi)

et mis, elatis sinu arvele laekub, aga otsid võimalust kohtus tõestada et mees ei maksa ja sedasi siis topelt saada või.

Mia 17.08.2010 11:22 (14 aastat tagasi)

Aga kust mina pean teadma, kas selle üks kord aastas laekuva kopika maksab tema või tema ema? Ja kui mingeid ülekandeid teeb tema ema, kas see läheb kirja elatisena ja ma pean tulumaksu maksma või ei? Aga kui ta sõbra arvelt raha kannab, või üldse võõra inimese kontolt? Ja kui mul mõni sõber kirjutab nalja pärast võla tagasimaksmisel selgituseks elatis? Siis läheb ka kõik selle mehe poolt makstud elatisena kirja? Pole ju loogiline....??

kriitik 17.08.2010 17:32 (14 aastat tagasi)

Sinu jutust tuleb välja see, et eelkõige muretsed sa sellepärast, kelle kontolt sinu pangaarvele raha on laekunud. Samas jääb mulle aga arusaamatuks kaks asja: 1) Miks sa ei pöördu kohtusse avaldusega, et mees enda kohustust lapse ees igakuiselt täidaks ja talle kõigil kalendrikuudel elatisrahasid maksaks, mitte aga aastas ühel korral nö "kopikat"? 2) Kui sa nimetad lapse isalt saadavat elatisraha suurusjärku "kopikaks" on sul alati võimalus pöörduda ka selle kopika teemaga kohtu poole (võttes arvesse elatise miinimumi + lapse huviringe + mõlema lapsevanema materjaalseid võimalusi).

Kia 21.08.2010 12:54 (14 aastat tagasi)

Kui sinna makse selgitusse on kirjutatud elatis ja parem kui ka lisatud kohtuotsuse nr mille alusel, siis on see elatis lapsele.Makstud võib ta olla kelle iganes arvelt. Olgu see siis sõner, lapse vanaema või su eksi uus naine. Milleks sellest selline probleem tekitada. Oluline peaks ju ikka olema see, et raha lapsele tuleb. Ja usun et kui isegi "kopikas" (mõni muidugi nimetab kopikaks ka mitmeid tuhandeid), siis abiks on see ikka.

Riukalik Jurist 17.08.2010 11:50 (14 aastat tagasi)

Asi ei ole siin mitte niivõrd elatises kui saadava tulu maksustamises. Elatise puhul saab maksja selle lihtsalt maha arvata ja seetõttu võib asi sattuda maksuameti huvisfääri. Kes tahavad aga ausalt makse maksta, need peavad deklareerima oma kõik saadud tulu. Näiteks kui ma maksan küsimuse esitajale 10 000 krooni, siis on see tema tulu, mis tuleb ka deklareerida. Reaalselt muidugi keegi seda ei tee ja on palju võimalusi isegi juhul kui maksuamet huvi tunneb ikkagi makse mitte maksta.

Realist 17.08.2010 19:13 (14 aastat tagasi)

Oluline on see, et kas selgitusena on märgitud elatis. Juhul kui ei ole, siis võib lapse vaneema oma lapselapsele nt. sünnipäevaks,jõuludeks, suve- või sügisvaheaja alguse puhul raha kanda. Saan aru, et päris vilets seis, kui pead saadud elatisena deklareerima nt. 250.- krooni. Just nii ma eelmisel aastal tegin:) Käesoleval aastal ei ole kroonigi lapse kulude katteks laekunud. Ei isalt, vanaemalt, tädilt ega ka onult. Las olla, siis nii. Saame hakkama, töötan mitmel kohal ka edaspidi ning maksan riigile maksusid.

Realistlikum 21.08.2010 19:17 (14 aastat tagasi)

Huvitav suhtumine! Vanaema, onud ja tädid ei peagi sulle mitte sendi raasu ka maksma sinu laste ülevalpidamiseks. Ainult isa ja ema mure ikkagi see!!!

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.