notariaalse lepingu tühistamine

Hella 2.09.2010 09:31 (14 aastat tagasi)

Kysimus selline,et kui on notariaalselt koostatud leping ja seal lepingus on olulistes kokkelepetes/otsustes ilmselgelt(ka tavainimesele)mitmemõistelised (mitte konkreetsed jne.) ja arusaamatud väited/kokkukepped ja lihtsalt justkui poolpidune see leping,kas on võimalik seda lepingut tyhistada või määrata kehtetuks ? Ja kuidas selline toiming võiks välja näha ?

Tella 2.09.2010 10:56 (14 aastat tagasi)

Kui sind sunniti seda lepingut sõlmima (vägivald, vägivallaga ähvardamine) või kui sa oled ullike, olid koomas vms ja seetõttu ei saanud aru, mida teed, siis jah. Ja tühistamise nõude saad esitada ikka kohtule nagu meil kõik sellised asjad käivad. Kuna lepinu sõlmimise juures viibis seda tõestanud notar, siis saab sul muidugi väga raske olema selgitada ja tõendada, kuidas see sinu sundimine täpselt toimus või kuidas sa küll sellises seisus olid, et polnud kuidagi suuteline aru saama, mis lepingus kirjas ega polnud ka suuteline mõistma anda, et sa ühest või teisest asjast aru ei sanud.

rxmn 2.09.2010 11:32 (14 aastat tagasi)

Arvan, et see pole nii lihtne. Lepingu sõlmimine tähendas, et mõlamemad pooled on ennem juba milleskis kokku leppinud ja allkirjastamine notari juures lihtaslt on lepingu ehk tahteavalduse vormistamine. Allkirjastamise hetkest või siis lepingus kokkulepitud ajal hakkab lepe kehtima. Kui teil tekkis soov leping lõpetada või üles öelda või muuta, siis seda saab teha ainult poolte kokkuleppel ja vormistada see uue lepingu koostamisega. Või teine võimalus on see taotleda kehtetuks tunnistamist läbi kohtu, kui esinevad heade kommete vastased tingimused, mis juba iseenesest on seaduse vastane, kuid tuletan meelde, et sellisel juhul vaadatakse lepingu mõtet ja kokkuleppe soovitud eesmärki ja lepingu ühe osa tühiseks tunnistamine ei pea kogu lepingut tühiseks tunnistama. Kui te millestki praegu lepingus aru ei saa, laske see mõnel õigust tundval isikulenda jaoks ära "tõlkida", äkki see polegi nii halb.

B 2.09.2010 21:31 (14 aastat tagasi)

Kui notariaalses lepingus midagi arusaamatud või ilmselgelt midagi valesti on võimalk ka selle sama notari poole pöörduda ja paluda selgitusi.. iga notar oma lepingu kohta peaks selgitusi jagama kui siis ka tundub et lepinguga kõik valesti saab küsida kohe mis on võimalikud edaspidised tegevused. Oluline et sama notari juurde minnakse, teised notarid teiste lepinguid ei võta hea meelega läbivaatamisele. Võimalik on lepingu muutmise leping teha kui kõik osapooled sellega nõus jne..

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.