pärimise käik; tehingud eestkostetava varaga

Margit 18.09.2010 09:43 (14 aastat tagasi)

Mul on endise elukaaslasega 5 aastane laps. Tal on eluasemelaenuga võetud korter(nordea pank). Käendajaks olen mina(mitte kaastaotleja). Nüüd siis lapse isa suri. Testamenti ei olnud tehtud. Mis sellest korterist saab? Kas jääb meie lapsele? Või jääb üldse pangale? Ja tal on üks korter veel(ei ole laenuga) see vist läheb lapsele? Kas mina saan tehinguid korteriga teha lapse eest? Ühesõnaga selline rumal situatsioon.. võibolla on rumalad küsimused aga palun mõistvat suhtumist. Tänan

mvh 18.09.2010 10:46 (14 aastat tagasi)

Kui pole teisi pärijaid, on Teie laps ainupärija. Teie oma käendusest ei pääse, seega maksate laenu edasi. Tehinguid lapse varaga saate teha kohtu loal. Kõike täpsemalt selgitab Teile notar, kelle konsultatsioon on tasuta.

rxmn 19.09.2010 14:49 (14 aastat tagasi)

Pärimisel kehtib ikka põhimõte, et kas päritakse kogu vara, sealhulgas ka võlad või ei pärita midagi, pärijal õigus teha pärandvara inventuur, kus selgitatakse välja kõik olev vara. Sellest saate teha ise järeldused,kas tasub võtta või mitte. Kas võlad on suuremad kui vara väärtus. Teie kui alaealise lapse eestkostja peate selle otsustama.

rxmn 19.09.2010 14:54 (14 aastat tagasi)

Tuletaks veel meelde, et kui olite seaduslikus abielus, siis on õigus ka abikaasal pärida. P.S. vabandan lauseehituste ja komakohtade pärast, kiirustan liialt.

. 22.09.2010 20:10 (14 aastat tagasi)

Perekonnaseaduse § 188 lg 1 p2 kohaselt ei tohi eestkostja (lapse vanem) kohtu eelneva nõusolekuta pärandist loobuda. Pärandi vastuvõtmisel tuleb teha inventuur. Pärimisseaduse kohaselt on inventuur kohustuslik kui pärijaks on piiratud teovõimega isik. Kuid kahjuks pärimisseaduses on sätestatud ka, et Pärandi vastu võtnud pärija võib notarile esitada inventuuri nõude. kui pärija esitab inventuuri nõude enne pärandi vastuvõtmist, määrab notar inventuuri tegija pärast seda, kui inventuuri nõude esitaja on pärandi vastu võtnud. Seega pärimise puhul on seaduse järgi pärijaks alaealine laps. Kui soovitakse pärandsit loobuda, kuna võlgu on rohkem kui vara peaks kohtu poole pöörduma ja taodelma nõusolekut pärandist loobumiseks ja notarit teavitama, et soovitakse pärandist loobuda, ja tegema avalduse paludes tähtaegu pikendamiseks. Samas ei kujuta ette kas kohus annab nõusoleku pärandist loobumiseks, kui pole tehtud inventuuri ja selge millest hakatakse loobuma. Inventuuri jällegi ei saa nõuda enne, kui pärija pole pärandit vastu võtnud. Kui pärand vastu võtta peaks võlgu tasuma hakkama... või teine variant on algatada pärandvara pankrot jne..

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.