korteriühistu kommunaalkulude esimene arve uuele korteriomanikule

5.11.2010 09:49 (14 aastat tagasi)

Millal saab korteriühistu uus liige arve kommunaalteenuste eest? A)1 kuu peale enam pakkumise võitmist. B) 1. kuu peale ostusumma tasumist enampakkumise kohtutäiturile. C) 1.kuu peale korteriomandi kandmist registris uue omaniku nimele D) Peale vana omaniku väljakolimist ( vana omanik ei suutnud tasuda KÜ-le kommunaalmakseid- krooniline võlglane aastate jooksul).

Ats 5.11.2010 10:46 (14 aastat tagasi)

C.

Roland KÜ esimees 5.11.2010 10:49 (14 aastat tagasi)

Sõltumata sellest, kelle nimele tulevad arved, vaatame KÜS, kus on täpselt reglementeerutud õiguste ja kohustuste üleminek. KÜS § 5. Korteriühistu liikmed (2) Korteriühistusse kuuluva korteriomaniku korteriomandi võõrandamisel loetakse omandaja korteriühistu liikmeks astumise päevaks omandiõiguse ülemineku päeva. Kui oled korteri omandanud, võta ühendust KÜ juhatusega ja anna neile teada, et oled uus omanik, jäta neile oma kontaktandmed ja kõik saab korda.

rxmn 5.11.2010 11:00 (14 aastat tagasi)

A ja B ei sobi, sest omandiõigus tekib alles pärast notariaalset kinnitust. C ka ei sobi, sest registrisse kandmine võtab ka aega, kuid kogu see aeg on korteril juba uus omanik olemas. D vana omanik võib sisse jääda, see on juba uue omaniku otsustada.

Ats 5.11.2010 11:29 (14 aastat tagasi)

"C ka ei sobi, sest registrisse kandmine võtab ka aega, kuid kogu see aeg on korteril juba uus omanik olemas." <--- Kinnisasja omandiõiguse üleminek toimubki registrikande päevast alates, mitte notariaalse lepingu sõlmimise päevast. Seega ikkagi variant C.

KÜ raamatupidaja 6.11.2010 07:34 (14 aastat tagasi)

Uus omanik peab ise teatama KÜ juhatusele, et on korteri uus omanik ja palub arved oma nimele. KÜ esitab igakuiselt arved kõigile korteriomanikele korraga ühel kuupäeval. Ei ole uus omanik õigel ajal endast teavitanud, läheb arve vana omaniku nimele - nagunii peab uus omanik kõik vana võlad maksma, kui need veel maksmata on jäänud. Korteriühistuseadus http://www.riigiteataja.ee/akt/13235602 (3) Korteriomandi võõrandamisel või pärimisel on korteriomandi omandaja kohustatud korteriühistule tasuma korteriomandi võõrandaja või pärandaja poolt tasumata jäänud majandamiskulude ja muude maksete eest.

Tangara 6.11.2010 11:55 (14 aastat tagasi)

Tavapraktikas on ikka nii, et vanad võlgnevused tasutakse KÜ-le korteri müügist laekuvatest rahadest ja see vormistatakse notari juures tehingu sõlmimisel. Uus omanik saab korteri ilma võlgadeta.

6.11.2010 11:13 (14 aastat tagasi)

Täpsustan siin veel küsimust- Milline on korteriomandi ülemineku päev! Vaadake variante A-D ! Uus omanik ei informeerinus KÜ-d millal ta omanikuks sai. Raamatupidaja lähtus enampakkumise korraldanud kohtutäituri enampakkumise akti kuupäevast. Roland, praegu toimub siin KÜ ja uue omaniku vahel vaidlus ja on vaja konkreetset kuupäeva. A või C variant?

Roland KÜ esimees 6.11.2010 12:08 (14 aastat tagasi)

Omanikuks saadakse siis, kui on tehtud kanne kinnistusraamatusse omaniku muutmise kohta. Vallasasja puhul läheb omandiõigus üle ostu-müügi hetkest, kinisasja puhul registrikandest. Sul on võimalik isegi sõlmida notariaalne leping nii, et ennem ei saa müüja raha kätte, kui kanne kinnisturaamatus on tehtud. Raha deponeeritakse notari arvele ja peale kande tegemist saab müüja raha kätte. Seega variant C, kui talle ei meeldi, mingu kohtusse.

KÜ raamatupidaja 6.11.2010 18:06 (14 aastat tagasi)

Ma ei ütleks, et C (ühe kuu pärast). Meie teeme uue omaniku nimele arve kohe, kui oleme teada saanud, et registris uus omanik. See võib juhtuda kasvõi samal päeval kui ta registreeritud, sest üüriarvel on kommunaalkulud küll eelmise kuu omad, kuid hooldus ja halduskulud jooksva kuu omad. Ise need endised ja uued omanikud omavahel sebivad (kas läbi notari vmt), kes palju maksab sellest arvest, peaasi, et makstud saaks.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.