kaasomandi valitsemine

Murelik omanik 19.06.2011 17:34 (13 aastat tagasi)

Tere! KÜ üldkoosolekul otsustati kohustada V korruse korteriomanikke tähtajaliselt ja oma finantseerimisega vahetama radiaatoreid. KÜ-l puudub omanike omavaheline kokkulepe, et radiaatorid kuuluvad korteri reaalossa. Mida peab tegema, et seda otsust tühistada? Tuhat tänu!

Maret 19.06.2011 19:13 (13 aastat tagasi)

Korteriühistuseadus § 13. Korteriühistu otsused (1) Korteriühistu liikmete üldkoosoleku otsus jõustub otsuse tegemise ajast, kui üldkoosolek ei otsusta teisiti. (2) Korteriühistu juhatuse otsus jõustub kümnendal päeval, arvates päevast, mil see tehti teatavaks kõigile korteriühistu liikmetele põhikirjas sätestatud korras. (3) Korteriühistu liikmel on õigus korteriühistu üldkoosoleku ebaseadusliku otsuse tühistamiseks pöörduda kohtu poole kolme kuu jooksul otsuse teadasaamise päevast arvates. (4) Korteriühistu otsused elamu majandamise ja säilitamiseks vajalike toimingute tegemise ning majandamiskulude kandmise kohta on kõigile korteriühistu liikmetele kohustuslikud.

L 30.06.2011 13:21 (13 aastat tagasi)

On olemas kohtulahend (3-2-1-146-10), kus kolleegium leiab: 12. Kolleegium ei nõustu kostja väitega, et hageja saaks oma õigusi kaitsta üksnes sel teel, et ta vaidlustab eelviidatud korteriomanike üldkoosoleku otsused või taotleb korteriomanike üldkoosolekult teistsuguse otsuse vastuvõtmist. Nagu otsuse p-s 11 märgitud, ei ole üldkoosoleku otsused korteriomanike kokkulepped, mistõttu ei ole hagejal vaja korteriomanike üldkoosoleku otsuseid vaidlustada. Korteriomanike üldkoosoleku otsust saaks käsitada korteriomanike kokkuleppena üksnes juhul, kui koosolekul osaleksid kõik korteriomanikud ja kõik hääletaksid otsuse vastuvõtmise poolt.

Murelik omanik 19.06.2011 19:39 (13 aastat tagasi)

Kui üldkoosoleku otsus on vastuolus Korteriomandiseaduse § 2. Korteriomandi eseme reaalosa (2) Korteriomandi eseme reaalosa ... kuidas siis ikkagi käituda, kas nõuda juhatuselt uue erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumist tühistamaks otsust mis on seadusega vastuolus, või on ikkagi ainus võimalus pöörduda kohtusse?

raiN 19.06.2011 20:22 (13 aastat tagasi)

Mis saab olla üldkoosoleku sellise otsuse jõustamise tagatis? Tehke midagi... Aga kui ei tee, milliseid sanktsioone saaks rakendada? Minu meelest mitte mingisuguseid. Kui viienda korruse elanikud midagi ei tee ja üldkoosolek mõtleb välja mingisugused sanktsioonid, vaat alles siis ma pöörduksin kohtusse üldkoosoleku otsuse tühistamise hagiga.

Koll 20.06.2011 10:52 (13 aastat tagasi)

Küttesüsteem on kaasomandis AÕS §72-74 ja seda ei või muuta ilma teiste kaasomanike nõusolekuta. Küttesüsteemi muutmine eeldab kindlasti projekti !!!! Korteriühistuseadus § 13 lg 3 annab aega 3 kuud üldkoosoleku ebaseadusliku otsuse tühistamiseks MTÜ seadus § 20 (3) Juhatus peab üldkoosoleku kokku kutsuma, kui seda nõuab kirjalikult ja põhjust ära näidates vähemalt 1/10 MTÜ liikmetest ja põhikirjaga ei ole ette nähtud väiksema esindatuse nõuet.

K 20.06.2011 16:06 (13 aastat tagasi)

Aga kuidas on võimalik kütteradiaatoreid kaasomandist reaalossa saada? Tean, et korteriühistutel tuleb arvestada sellega, et kui soovitakse jagada kortermaja parkimiskohad (notariaalse) kasutuskorra alusel, siis ei piisa üksnes elanike enamuse otsusest, vaid kõik kaasomanikud (sh ka need, kellel isiklikku autot ei ole) peavad andma kasutuskorra kindlaksmääramiseks oma nõusoleku. Kas radiaatoritega on sama teema? Või kuidas? Radiaatorite kohta kehtivad ju samad seadused AÕS §72-74 ja KOS §2 lg2!

Roland KÜ esimees 20.06.2011 19:39 (13 aastat tagasi)

Hagiavaldus kohtusse KÜ ebaseadusliku otsuse tühistamise ja tühisuse tunnistamise nõudes. KÜ on KÜS tulenevalt § 2.lg Korteriühistu on korteriomandiseaduses sätestatud korteriomanike loodud mittetulundusühistu, mille eesmärgiks on korteriomandite eseme osaks olevate ehitiste ja maatüki mõtteliste osade ühine majandamine ja korteriühistu liikmete ühiste huvide esindamine. KOS § 15 lg 3 Kokkuleppeid arvestades võivad korteriomanikud häälteenamuse alusel otsustada küsimusi, mis jäävad tavapärase valitsemise piiresse. lg 6 Eelkõige käsitatakse korteriomanike huvidele vastava valitsemisena: 1) kaasomandi eseme kasutamist reguleeriva kodukorra (edaspidi kodukord) kehtestamist; 2) korrapärast kaasomandi eseme korrashoidmist; 3) korteriomanike poolset kaasomandi eseme taastamisväärtusest lähtuva kahjukindlustuslepingu sõlmimist ja korteriomanike vastutuse kindlustamist; 4) kohase suurusega remondifondi kogumist; 5) majanduskava koostamist; 6) korteriomanikule mõistlike tavakommunikatsioonide rajamiseks ja säilitamiseks vajalike abinõude talumist; 7) energiaauditi ja energiamärgise tellimist.

L 30.06.2011 09:19 (13 aastat tagasi)

On olemas kohtulahend (3-2-1-146-10), kus kolleegium leiab: 12. Kolleegium ei nõustu kostja väitega, et hageja saaks oma õigusi kaitsta üksnes sel teel, et ta vaidlustab eelviidatud korteriomanike üldkoosoleku otsused või taotleb korteriomanike üldkoosolekult teistsuguse otsuse vastuvõtmist. Nagu otsuse p-s 11 märgitud, ei ole üldkoosoleku otsused korteriomanike kokkulepped, mistõttu ei ole hagejal vaja korteriomanike üldkoosoleku otsuseid vaidlustada. Korteriomanike üldkoosoleku otsust saaks käsitada korteriomanike kokkuleppena üksnes juhul, kui koosolekul osaleksid kõik korteriomanikud ja kõik hääletaksid otsuse vastuvõtmise poolt. Seega - ega ikka ei pea ilmselgelt KÜ üldkoosoleku ebaseaduslike otsuste pärast ning kui puudub 100% omanike kokkulepe kohtu-uksi kulutama!

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.