avalduste ja teadete kättetoimetamine haldusmenetluses ja täitemenetluses

Genadii 12.10.2011 14:54 (13 aastat tagasi)

Sain 24.09. avalikudteated. ee kaudu teada, et minu sõidukile on määratud trahv kiiruse ületamise eest (sõitis lubatust 5km/h kiiremini). Teated läksid sissekirjutuse järgi, aga kuna ma hetkel seal ei ela, sain teate portaali kaudu. Maksin samal päeval makse ning sain teada, et eelmisel päeval oli saadetud avaldus täitevmenetluse algatamiseks. Avalikud teated infost soovitati maksekorraldus saata kohe täiturile ning kui menetlust pole algatatud ja makse on tasutud, siis täitetasusid ei pea tasuma. Tegingi nii saatsin kirja kohtutäiturile. Keegi kohe ei vastanud. KUid 9.10 sain täiturilt teate, et leidis alles 9.10 minu kirja junkmeilidest, kuid menetlus on juba algatatud ja küsib algatamistasu jms. Küsimused: Millisest ajast kehtib seadus teadete avaldamisest portaali kaudu? Kas ma olen kohustatud maksma menetluse algatamise tasu, kui algatamise hetkeks oli nõude summa tasutud? Kas see on vabandus, et minu kiri läks räpsposti?

öö 12.10.2011 15:51 (13 aastat tagasi)

Pole mingi vabandus, et ei ela registreeritud aadressil, kodaniku asi on hoolitseda, et riigil oleks võimalik talle teateid saata. Elu- või asukohana tuleks registreerida see aadress, kust teated kätte saadakse. Niisiis ärge varjake ennast teadete kätte saamise eest. Praegu oled ise süüdi, ega riik ei hakka sind jälitama ja sinu tegelikku aadressi tuvastama. Ja mis portaalist jutt käib? Avalikest teadaannetest? Seal avaldatakse andmed siis, kui isikut muidu kätte ei saada

Riukalik Jurist 12.10.2011 19:51 (13 aastat tagasi)

Nii rumalat juttu nagu "öö" siin kirjutas, pole mõtet tõsiselt võtta. Loomulikult saab ja lausa peab siin vaidlema ja täitur pühkigu oma suu tasust puhtaks. Rumalus oli muidugi täiturit üldse teavitada, et sa oled raha ära maksnud - täituri asi on hoopis sulle täitemenetlusest teada anda ja siis poleks tal olnud võimalik enam midagi nõuda. Üldiselt on soovitus mitte uskuda seda jama mida ajavad teile erinevad riigiasutused. Nende ainus eesmärk ongi kodanikke lüpsta ja mida rohkem, seda parem. Kas sinu asjas midagi enam teha annab sõltub suuresti sellest millise kirja sa rumala peaga täiturile saatsid.

öö 12.10.2011 21:40 (13 aastat tagasi)

ah et soovitus omada aadressi, kust ka saadetud teated kätte saaks, on rumal jutt. Ei noh, pole midagi öelda, "kuldaväärt" nõuanded Riukalikult juristilt. Egas midagi, ärge ennast üldse kuhugi sisse kirjutage ja hoolitsege väga põhjalikult, et ükski ametkond teile ühtki teadet saata ei saaks. Mina ei kirjutanud ju poolt sõnagi selle kohta, kas nõuet aktsepteerida või mitte.

M 12.10.2011 22:30 (13 aastat tagasi)

Austatud öö, selles ehk oligi asi, et Te poole sõnanagi ei kirjutanud sellest, kas nõuet aktsepteerida või mitte. Katsuks ikka keskenduda küsija murele.

öö 13.10.2011 08:21 (13 aastat tagasi)

[... argumentum ad hominem, kustutatud juura.ee portaali poolt ...]

öö 13.10.2011 16:21 (13 aastat tagasi)

millegipärast on kustutatud minu küsimus selle kohta, et kas on keelatud vastata ainult ühele teemaalgataja poolt esitatud küsimusele. Et kui kõigile küsimustele vastata ei taha/ei tea, siis osadele küsimustele ka ei tohi vastata? Aga ilmselt siis ei tohigi, kui see küsimus kähku kustutati.

Lammas 13.10.2011 18:24 (13 aastat tagasi)

öö, ära võta asja isiklikult. tähtis on siiski enesevalitsut mitte kaotada, ükskõik kuidas ei rünnata. Mina saan ka paljude käest ainult noomimist, kusjuures ei ole veel õigusliku seisukohta välja toodud ega põhjendatud. samas leian ka, et natuke asjakohatult sa avaldaja murele vastasid. Üldiselt leian, et ytle mis sa ytled, ykskõik kui rumal see ka siis pole võiks ikkagi olla mingile õigusaktile viide. Siis on mida arutada-ymberlykata-tõendada ja ei ole vaja tänitada. Ma olen ka paljudes asjades eksinud, aga kunagi pole jätnud seda tunnistamata ja õigele teele juhatanud kasutajat tänamata. Soovitan jälgida selliseid kasutajaid nagu Härg ja A. Härg on selle portaali õiguseallikas- vähemalt senini. A on kindel nr 2. Tööõiguse alal võiks võibolla nimetada näiteks Maretit, kuigi jah meie arvamused ei kattu. Lammas, siis mina, esindan alternatiivseid nõudeid :D Ühesõnaga mina olen siin selleks, et testida kui palju ma peast tean. Siis kui tuleb kellegi poolt vastkaja hakkan selgitama tõepõhja. Väga hea praktika. Kokkuvõtteks - Tasuta Targemaks!

Juura.ee admin 13.10.2011 17:44 (13 aastat tagasi)

Lp. 'öö', mitte et sa soovisid esitada nii- või naasuguseid küsimusi, vaid tegemist oli haukumisega teiste kommentaatorite aadressil. Kui hoiad silmad lahti, siis märkad, mitte üksnes sina ei hiilga siin 'heatahtliku suhtumisega'. Ka teiste isikute poolne haukumine ja tänitamine siinses portaalis ei lubamatu ja kustutatakse. Nii on õhk puhtam ja kõigil kergem hingata.

Mittejurist 13.10.2011 09:09 (13 aastat tagasi)

[... argumentum ad hominem, kustutatud juura.ee portaali poolt ...]

A 13.10.2011 09:53 (13 aastat tagasi)

VTMS § 54.3, mille lõige 3 lubab trahviteate hoiatustrahvi kohta kätte toimetada läbi Ametlike Teadaannete, kehtib alates 27.12.2008. Täitemenetluse alustamiseks peab kohtutäitur tulenevalt TMS § 24 lg 1 võlgnikule kätte toimetama täitmisteate. TMS § 24 lg 2 järgi täitmisteate võlgnikule kättetoimetamisega loetakse täitemenetlus alanuks. Tähtaja järgimise ja katkemise arvestamisel ning tekkinud täitekulude osas loetakse täitemenetluse alguseks sissenõudja avalduse kohtutäiturini jõudmise aeg, kui täitmisteade toimetatakse võlgnikule kätte. Kättetoimetamist reguleerivad TMS § 10 ja TsMS §-d 306-317 sätted.Kohtutäituri seaduse § 32 lg-te 1 ja 2 järgi muutub menetluse alustamise tasu sissenõutavaks menetluse alustamisega ja põhitasu sissenõutavaks täitmisteate kättetoimetamisega. Kohtutäituri seaduse § 41 lg 1 järgi kui täitemenetluse käigus selgub, et võlgnik on nõude sissenõudja ees nõuetekohaselt täitnud enne sissenõudja poolt avalduse esitamist kohtutäiturile, maksab sissenõudja menetluse alustamise tasu ja pool menetluse põhitasust. Kui võlgnik täidab nõuetekohaselt nõude pärast avalduse kohtutäiturile esitamist, kuid enne täitmisteate saamist, maksab võlgnik menetluse alustamise tasu. Kui nõude täitmine toimus samal päeval kui täitmisteate kättetoimetamine, loetakse täitmine toimunuks pärast täitmisteate kättetoimetamist ning võlgnik maksab menetluse alustamise tasu ja pool menetluse põhitasust. Seega käesoleval juhul, kus hoiatustrahv oli tasutud peale täitemenetluse alustamist (alustamiseks loetakse sissenõudja poolt kohtutäiturile täitmisavalduse esitamist), kuid enne täitmisteate kättetoimetamist, tuleb siiski kohtutäiturile tasuda menetluse alustamise tasu, mis on kohtutäituri seaduse § 34 kohaselt 15,97 eurot.

Riukalik Jurist 13.10.2011 11:21 (13 aastat tagasi)

Kui inimesel on probleeme täiturite ja võlausaldajatega, soovitaks tõepoolest jätta endast nii vähe jälgi kui võimalik. Antud juhul on oluline tõendada, et avaldus tõepoolest kohtutäiturile on esitatud enne kui sa trahvi tasusid. Kui sul on aega, raha ja pealehakkamist võib muidugi püüda vaidlustada ka täitemenetluse algatamise tasu ja väita, et täitemenetluse algatamiseks puudus alus kuna sa ei olnud teadlik sulle määratud karistusest ja seetõttu ei saanud seda ka vabatahtlikult tasuda. Nende kiiruskaamerate ja trahvide teema on üldse üks paras anarhia ja taas kord uus võimalus riigil oma kodanikke peetida. Parem võtke üldse numbrimärk ära kui sõitma lähete. Kui kinni peetakse, siis tehke üllatunud nägu, väitke, et alati enne sõidu alustamist teete ringi ümber auto et kontrollida sõiduki korrasolekut (tuled jne) ja siis oli numbrimärk alles. Politsei ei saa sellisel juhul suurt midagi teha.

A 13.10.2011 11:37 (13 aastat tagasi)

[... argumentum ad hominem, kustatud juura.ee portaali poolt ...] Trahv numbrimärgita sõiduki juhtimise eest liiklusseaduse § 205 järgi ainult 200 trahviühikut. Ja mis puudutab trahvist mitteteadlikkust, siis selles ju vaidlust ei ole, et trahviteade oli läbi AT kättetoimetatud. Seega oleks selle üle vaidlemine küll täiesti perspektiivitu tegevus. Aga muidugi kellel raha palju, võib ülejäägi näiteks riukalikule juristile viia:)

Lammas 13.10.2011 14:41 (13 aastat tagasi)

Eks see automaatne systeem natuke närviline ole tõepoolest. 15 eurot tehakse käbekähku 30-ks. Esiteks jon see diskrimineeriv juba seetõttu, et teglikult saadetakse trahv auto "elukoha" järgi, mitte isiku. Auto aga veel ise maksta ei oska. Et kui me nüüd vaatame mis TsÜS elukoha kohta ytleb, siis elukoht on see koht, kus inimene elab ning neid võib ka mitu olla. Oletame nyyd kui keegi ärihai või tubli tudeng elabki näiteks enamuse ajast Belgias, siis kahjuks Eesti autoregistrisse ei õnnestu Belgia aadressi registreerida. Ja elukoha määratlus TsÜS-i järgi tuleb isegi kui vaadata REÕS. Mis aga puudutab täiturit, siis neile tasub alati helistada mitte maili saata. Veel parem kui kõne lindistad :D Väga tuline teema :D - argumentum ad hominem

A 13.10.2011 15:02 (13 aastat tagasi)

Ei tea, kas Lammas ikka lugeda oskab:) VTMS § 54.3 lg 1 Füüsilisele isikule saadetakse trahviteade posti teel tähtkirjaga isiku rahvastikuregistris märgitud aadressil.

Lammas 13.10.2011 15:15 (13 aastat tagasi)

Vist ei oska jah :D

Riukalik Jurist 13.10.2011 17:13 (13 aastat tagasi)

Ma ju selgitasin, et kui ilma numbrita autoga vahele jääd tulebki öelda, et number on kadunud sõidu ajal ja et sa enne sõidu alustamist kontrollid alati auto tehnilist korrasolekut. Sama saab alati väita ka tulede kohta ja on olemas RK lahend, mis teeb sellisel alusel karistamise sisuliselt võimatuks.

Lammas 13.10.2011 19:40 (13 aastat tagasi)

Tere Riukalik Jurist, kas sa võiks nimetada selle RK lahendi tulede kohta. Väga huvitav on Sinu soovitus, aga ise olen arvamusel, et kohtus on raske tõendada, kui mitte võimatu, et number lihtsalt sõidu ajal on kaduma läinud ja lahend tuleb ikkagi negatiivne. Kuna kohtunikud ka on ikka inimesed mitte masinad. Et sisestad andmed ja lahend käes.

Pats 13.10.2011 20:11 (13 aastat tagasi)

Lisan A kommentaarile veel nii palju, et 15.97-le lisandub käibemaks 20%.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.