liisingulepingu ebakohane täitmine

M 10.01.2012 09:53 (13 aastat tagasi)

Oli üks sõiduauto mida kasutas tuttav lubades tasuda liisingumakseid kuid kes paari kuu möödudes ei maksnud sentigi ning lõpuks üldse omastas auto ära kadudes nagu tina tuhka. Tasusin ise liisingumakseid mingi aeg kuid lõpuks käis ka endal see üle jõu. Asi läks kohtusse ja tehti tagaseljaotsus. Nüüd aga selgus, et auto on üles leitud. Hetkel püüame asja uuesti menetlusse saada. Juhul kui see peaks läbi kukkuma siis mis edasi? On kellegil kogemusi mis saab sellise keisiga kui kohtuotsus on ära olnud ja pärast seda auto üles leitud? Muidu ju peaks asi nii käima, et liisinguandja müüb auto maha ja võlgnevusest võetakse see summa maha? Kas ka praegusel juhul see nii on? Igatahes on imelik ka see, et välisriik andis arestitud auto tagasi nn. heausksele ostjale asjaloode selginemiseni. Pole ju mingi ime kui avarii tehakse või auto jälle ära kaob? Näiteks kui nüüd menetlusse ei saa asja uuesti mis variandid oleks? Àrvatavasti võlgnevuse tasumine igakuiste maksete näol, terves osas? Või tuleks sellisel juhul appi ka see võlgade ümberkujundamine? Muidugi on ka variant üldse mitte midagi maksta aga sellisel juhul võib vist liisinguandja eraisiku pankrotti nõuda? Pankrotti aga kindlasti ei soovi kuna on ka kodulaen mis on kenasti teenindatud.

A 10.01.2012 11:20 (13 aastat tagasi)

Auto hilisem leidmine ei muuda antud asjas midagi. Kuna auto oli vahepeal võõrandatud heausksele ostjale, siis ei ole võimalik seda liisingufirmal ka võlgade katteks müüa. Samas on ju liisinguautodel kohustusliku kindlustamise nõude ning kindlustusfirma oleks pidanud liisingufirmale tasuma sõiduki turuväärtuse kindlustusjuhtumi ajal (miinus omavastutus). Juhul kui kindlustusfirma poolt tagasimakstav summa liisingu jääkväärtust ei kata, siis nõutakse vahe sisse liisinguvõtjalt. Praegusel juhul aga ei pruukinud kindlustus ka kahju hüvitada kuna vastutav kasutaja oli ise hooletu, andes sõiduki tuttavale kasutada. Kuna praegu on võlgnevus jõustunud kohtuotsusega välja mõistetud, siis on selle uuesti menetlusse saamine pigem ebatõenäoline. Kohtuotsusega väljamõistetud summa tuleks tasuda kas terve summana või leppida liisinguandjaga kokku maksegraafik. Kui liisinguandja ei ole tasumisgraafiku koostamisega nõus, siis on võimalik taotleda seda läbi kohtu võlgade ümberkujundamise menetluses. Pankrotti liisinguandja vaevalt taotlema hakkab kuna läbi kohtutäituri on võla sissenõudmiseks muidki võimalusi, pangakontode arest, vara arest ja müük jne.

M 10.01.2012 12:38 (13 aastat tagasi)

Nii aga praeguse seisuga saab liisingufirma selle auto tagasi. Seega müüvad lihtsalt selle maha ja mina pean ikka kogu võlgnevuse tasuma? Kindlustus selle asja puhul ei korvanud midagi tõepoolest samas pank oli ju nõus, et auto läheb teise inimese kasutusse. Kontod on aresti all, sissetulekuid pole, varadest on vaid eramu mis on ka pangalaenuga ostetud ja selleski vaid 50% minu oma. Pank ütles, et kuna kodulaen on ilusti teenindatud siis nemad 90% vara müügiga ei nõustu kuna ei saaks laenurahagi tagasi.

A 10.01.2012 13:31 (13 aastat tagasi)

No kui liisingufirma auto siiski tagasi saab, siis võiks teoreetiliselt proovida esitada hagi liisingufirma vastu, tuginedes alusetu rikastumise sätele. Juba võlgnevuse kohta tehtud kohtulahendi läbivaatamine teistmismenetluses tundub aga küll suht lootusetu. Seega pigem on targem väljamõistetud summa endale koolirahaks kirjutada lolluse eest, et auto teisele isikule kasutada anti ilma liisingulepingut üle andmata.

M 10.01.2012 17:13 (13 aastat tagasi)

Koolirahaks kindlasti tuleb see summa kirjutada...ei vaidle vastu. Samas ma pean hetkel mingisuguse tegevusplaani välja mõtlema. Sellele hetkel ei looda, et uuesti asi arutlusele võetakse. Kui ma peaks selle kohtu poolt välja määratud summa tasuma siis peaks ju ka auto minule tulema? kas ka jupiti tasudes? Või kuidas see asi käib? Võtaks selle auto rõõmuga tagasi. Mis Sinu A väljapakutud lahendus oleks? Või kuidas sellises olukorras käituda? Mingi edasine plaan oleks nagu paika vaja panna.

A 11.01.2012 10:00 (13 aastat tagasi)

Peaksid ühendust võtma liisinguandjaga ja läbi rääkima, kas nad äkki on nõus sõlmima Sinuga uue lepingu, et kui oled neile kohtuotsusega väljamõistetud summa tasunud, läheb auto Sinu omandisse. Kui liisinguandja sellega aga nõus ei ole (kõigi eelduste kohaselt ei olegi), siis ei näe ma ka võimalust neid selleks sundida. Üks võimalus oleks kaaluda võlgade ümberkujundamise menetluses kohtuotsusega väljamõistetud võlasumma vähendamist liisinguandjale tagastatud auto turuväärtuse suuruses summas.

M 11.01.2012 10:20 (13 aastat tagasi)

Praeguse seisuga oli juba saadetud kompromiss panka. Kahjuks ei vastanud nad miskit tähtajaks. Tähtaeg oli pandud selle järgi millal me pidime kohtusse paberid esitama. Samas inkasso oleks nõus graafikuga kuid pank kes otsustab pole midagi vastnud. A- kui soovid aidata siis võid ka meili panna [... meiliaadress kustutatud juura.ee portaali poolt ...] ja paneks kogu loo täpsemalt kirja?

A 11.01.2012 11:52 (13 aastat tagasi)

Tänan, kuid piirduks siiski küsimustele vastamisega foorumis. Võta pangaga ühendust telefonitsi ja uuri järgi, kas on lootust mingiks kompromissiks või mitte. Kui ei, siis võlgade ümberkujundamise menetlus.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.