elatise võla aegumine

Kristi 12.01.2012 11:55 (13 aastat tagasi)

1992 a kohtuotsus millega on võlgnikult välja mõistetud elatisraha lapse/laste ülalpidamiseks kuni tema/nende täisealiseks saamiseni. Tänaseks on laps/lapsed täisealised. Seega palun andke 10 päeva jooksul teada, ka on tekkinud elatisraha võlgnevus ning võla olemasolul ka selle suurus. Palun Teil saata viivitamatult kinnitus antud järelpärimise kättesaamise kohta. Kui Te 10 päeva jooksul ei vasta, siis täitemenetluse lõpetatakse nõude rahuldamisel. Tere! Sellise kirja sain äsja kohtutäiturilt!Möödunud on 20aastat,elatist pole kunagi saanud(va vist 1aasta jooksul).Küsimuseks on see,kas riik võib hüvitada u 10-12a võla ja kui hüvitabki,siis sel juhul kas lapsed pärivad tänu elatisraha vastuvõtmisele ka oma isa kõik trahvid,võlad,võib olla inkassod?Kas on parem probleemide vältimiseks hoopis loobuda?Huvitav on muidugi see,et kui meil oli raske ,ei aidanud riik,nüüd lõpuks saan ehk võla tagasi,aga samas saan äkki sellised kohustused,et olen hoopis ise võlglane!

hoopiski 12.01.2012 14:49 (13 aastat tagasi)

Kui said selis ekirja siis vastagi nii nagu asjad on. Kuna lapsed täisealised ja elatist pole laekunud va see üks vist aasta siis nii kirjutagegi, arvestage välja elatise võlg. Veab kui midagi saate kui ei saa siis on vähemalt lastele olemas garantii, et ei pea hakama sed apapakest tulevikus hooldama. Vastamata jätmisel teete lastele karuteene ja loetakse et teie last eisal on elatise asjad korras. zzz vb mees surnud ja on tekkinud mingi pärandus ja pärijad nüüd kohustatud tasuma võlga?

eelmisele 12.01.2012 15:39 (13 aastat tagasi)

Kirjale vastan loomulikult,kuid küsimus oligi see,et kas teemegi karuteene,kui saame takkajärgi äkki elatusraha..ja koos sellega tema kõik võlad hiljem,(hetkel elus).Soovisin nõu,et 1)kas loobuda elatisrahast või ajada edasi saamata jäänud elatisraha? Või 2) kui saan ikkagi elatisraha ,kas pärandist loobumisega kunagi ei pea minu lapsed oma isa võlgu ehk maksma? Või kokkuvõtteks, kui saan nüüd 20a jooksul esimest korda mingi summa,siis ongi edasine kohustus maksta selle ühekordse raha nimel võib olla ülejäänud elu tema võlgasid????

annika 12.01.2012 16:44 (13 aastat tagasi)

minul jälle selline lugu-elatis mõisteti lapse ülalpidamiseks kohtu kaudu 1986.a.,käisin ka mööda kohtutäitureid,aga öeldi,et mees ei tööta kusagil ja pole seda raha mul lootust saada ja ma ei ajanud taga ka ja nii see jäi.minu näite põhjal on see vist aegunud või kuidas...mõtlesin ka,et kui tema pole maksnud,siis pole ka laps kohustatud teda ülal pidama või võlgu maksma...

Kristi Annikale 12.01.2012 17:04 (13 aastat tagasi)

vaata mu esimest pöördumist..selline kiri tuligi mulle paar päeva tagasi kohtutäiturilt(tegin copy paste..nimed jätsin välja).Muus osas sama lugu,kui tõesti 15a tagasi reaalselt oli abi vaja,siis selle sama kohtutäituri vastus oli just nii,et kus meie võtame,kui pole kuskilt võtta ja mis me teha saame jne jne.,isegi töökoha andmed andsin,aga oli mustalt ja nii see asi jäigi..nüüd olen ise ka imestunud,et kui hetkel olen juba vanaema,siis äkki saaks võla tagasi. Pärast maksan aga võibolla iseendale elatist... Kas keegi siin aitab nõu anda ja vastab mu paarile küsimusele eelpool postitatule või on see tavaline vestlusfoorum?(sain aru,et siin vastavad ehk juuratudengid),aga senini pole küll keegi vastanud!

ennemini 12.01.2012 19:04 (13 aastat tagasi)

Ärge tehke lastele karuteenet! Pärandist saavad lapsed loobuda ja ei peagi midagi maksma kuika oleks võlgasid. Küll aga kui mee snt läheb hooldekodusse ja vaja teda hooldada ja te praegu selle elatise asja kohta ütlete, et on korras siis tähendab see seda, et lapsed hooldagu ja tasugu hooldekodu eest! Kui pole maksnud ja sed atäiturile tõendate ja ka võla suurust siis ngi nii, et see tõendus kaitsebki teie lapsi just. Et isa pole neid toetanud.

Haider 12.01.2012 23:42 (13 aastat tagasi)

mid te sellest riigist kogu aeg ketrate? Tegemist on teie ja teie lapse isa vahelise asjaga. Soovitan vastata täiturile nii nagu on - kui ei ole saanud elatist, siis arvutage kokku, milline on see võlgnevus, lisage intressid ja esitage see kohtutäiturile. Mingeid kohustusi teie lastele sellest ei tule, sest tõenäoliselt laste ise ei kavatsegi seda võlgnevust hakata hüvitama. Ja seadusest tuleb nagunii, et lapsed peavad oma vanemaid toetama, teatud puhkudel kui vanem pole toetanud - on nad sellest ka vabastatud. Mis aga puutub isa võlga de pärimisse, siis võib pärimisel alati inventuuri nõuda ja kui kohustused ületavad vara siis võib alati loobuda.

annika 13.01.2012 11:22 (13 aastat tagasi)

äkki tead ka vastata,kas see elatise võlg aegund pole...

annika 13.01.2012 11:24 (13 aastat tagasi)

ja veel,kuidas seda summat siis arvutada-olid rublad,olid kroonid ja nüüd eurod,mis kuumaksed... oli kohtuotsus 25protsenti palgast...

gea 14.01.2012 08:49 (13 aastat tagasi)

küsi täiturilt abi, võid paluda tal võlgnevus välja arvutada. Maksuametis peaks ju mehe palgaandmed olemas olema,

Annikale Kristilt 13.01.2012 17:08 (13 aastat tagasi)

uurisin ise ka veidi neid pärimis ja elatisraha seadusi..saan aru,et elatisraha nõue ei aegugi,kui ise pole täitemenetlust soovinud lõpetada(avaldus..jne).Ma pole veel kirjale vastanud,aga vastan ikka ja ei oskaks samuti rahaliselt paika panna võlgnevust,aga eks see ole ka nende asi vast uurida vastavalt aastatele,mis tol ajal kasvõi alammäär lapse pealt oli..peaasi,et mitte loobuda.

kristile annikalt 13.01.2012 17:27 (13 aastat tagasi)

tänud teema ülesvõtmise eest...ja eks näis,kuidas asi meie/teie jaoks laheneb...

Merka 26.03.2012 00:51 (13 aastat tagasi)

teadmiseks: kui keegi annab nüüd elatisnõude kohtule, siis ei määratagi väiksemat summat kui pool Eesti vabariigis kehtivast miinimumpalgast.Kohtuhagisse võibki sisse kirjutada mingi summa ja siis lisada, et "MITTE VÄHEM KUI POOL EESTI VABARIIGIS KEHTIVAST MIINIMUMPALGAST", siis juhul, kui miinimumpalgamäär tõuseb, suureneb ka sissenõutav elatise summa automaatselt sama summa võrra. Võlaõigusseaduse alusel saab arvutada elatisrahavõlale 0,07% päevas viivist. Elatisraha võetakse esimesena, alles siis teised võlad. Võlgnikule peab kätte jääma 1/2 miinimumpalgast, teiste võlaliikide puhul 1 miinimumpalk. Elatisrahalt tulumaks arvutatakse võlgniku palgalt, varem pidi tulumaksu maksma elatisraha saaja.

M 26.03.2012 01:00 (13 aastat tagasi)

Elatisvõlga saab tulevikus pensionist kinni pidada (see on kindel sissetulek), kui hetkel sissetulekud puuduvad ja rahad ei laeku.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.