väärteomenetlus ehitusseaduse alusel

Taz 17.01.2012 19:59 (13 aastat tagasi)

...mure järgmine.. Olen oma p6llumaale J6elähtme vallas rajanud ajutise elektriliini. Luba ma selle kohta ei taotlenud kuna ei tulnud selle pealegi, et ajutise liini jaoks luba tarvis. Tegemis ajutise liinga mis täna on ja homme ei ole ning iga loa totlemine n6uab raha. Et juhet ära ei trambitaks ja kombainide poolt ära ei räsitaks surusin maasse ajutised tikud mille peale juhtme rippuma panin. lasin liini elekrimeestel kontrollide ning liin vastas n6uetele ja oli kasutamisk6lblik. J6elähtme valla väärteomenetleja kutsus mu seepeale välja Ehitusseaduse § 68 lg 1, § 69 lg 1 rikkumise eest. N6usun, et paragrahvide osas eksisin kuid kas vald saab ilma positiivset lahendust pakkumatta n6uda liini likvideerimist ning seejärel kopsakat trhvi väänata/ Vald peaks inimeste huvide eest seisma mitte otsima v6imalust kuidas trahve määta. Oma maale on plaanis igal juhul ehituseks vajalikud paberid taotleda. Milliste parakrahvidega saan end kaitsta antud olukorras? Kuias peaks käituma? Ette tänades, Taz

A 18.01.2012 08:46 (13 aastat tagasi)

Mina leian, et väärteokoosseis puudub. EhS § 68 lg 1 ettenähtud väärteo puhul tuleb kõigepealt tuvastada, millist EhS § 29 sätestatud kohustust isik rikkus. Elektriliini puhul on tegemist väikeehitisega, vt EhS § 15 lg 1 p 2, mille ehitamiseks pole nõutav ehitusluba (EhS § 12 lg 2), ehitusprojekt (EhS § 15 lg 2) ega ka kirjalik nõusolek (EhS § 1 lg 1). Kirjalik nõusolek on nõutav üksnes juhul, kui ehitusalune pind ületab 20 ruutmeetrit, arvestades aga, et liin kulgeb õhus, siis ilmselt liini toetavate tikkude all olev pind seda piiri ei ületa.

Taz 18.01.2012 23:46 (13 aastat tagasi)

…lisan eelnevale, et maa millel tegevus toimub asub muinsuskaitsealal. Elektriliini tikud mille väärteomenetleja postideks nimetas ei haara enda alla kudagi 20 m2 . Olen neid “poste” liini tarbeks maasse surunud 3. Väärteo kirjelduses märgiti, et olen rikkunud EhS §2 lg 1, EhS §2 lg 3, EhS §12 lg 2, EhS §29 lg 1 p1. Vald on lasknud elektripaigaldise n6uetekohasuse tunnistuse kehtetuks tunnistada ning Eesti Energia tahab selle tulemusena voolu välja v6tta.

A 19.01.2012 09:27 (13 aastat tagasi)

Nagu eelnevalt märkisin, ei ole ehitusluba ega kirjalik nõusolek taolise rajatise ehk EhS § 15 lg 1 p 2 nimetatud väikeehitise puhul nõutav, seega esita väärteomenetlejale vastulause tuginedes minu eelmises vastuses toodud sätetele. Juhul, kui sellele vaatamata tehakse otsus rahatrahvi määramise kohta, esita sellele kaebus maakohtule. Otsusele elektripaigaldise nõuetekohasuse tunnistuse kehtetuks tunnistamise kohta esita kaebus halduskohtule http://www.just.ee/7660 ning taotle kohtult esialgset õiguskaitset kuni asja lahendamise kohta tehtava kohtulahendi jõustumiseni, et kohus keelaks Eesti Energial voolu väljalülitamise.

Taz 24.01.2012 18:15 (13 aastat tagasi)

…veel seoses oma maatulundusmaaga. Olen oma maatulundusmaale lasknud ladustada täitematerjali. Täitematerjalina on mul tegemist betooni- ja kivisodiga. Kuna oli v6imalus odavalt saada täitematerjali, siis kasutasin v6imalust ja lasin oma maale ladustada materjali. Vald trahvis mind selle eest, et rikkusin valla heakorra eeskirja p 2.7.8 mis kohustab kinnistu omanikku rakendama meetmed kinnistu reostamise ja risustamise vältimiseks. J6elähtme valla heakorra eeskirjade p 2.2 kohaselt tohib jäätmeid panna selleks ettenähtud kohta. Minu jaoks pole tegu jäätmete vaid ehitustäitemterjaliga. Kas vallal on mind 6igus selle eest trahvida? Samale kinnistule olen peale toonud ehitussoojakud mida ei saa lugeda ei ehtisteks ega rajatisteks. Samas on tegu ajutise paigutusega. Kas vald saab mind soojakute paigutamise pärast kuidagi trahvida? Milliste paragrahvidega saan end sellisel juhul valla eest kaitsta? Kas rajatiseks saab nimetada soojakut millete olen eeskoja juurde ehitanud? Ehitussoojak koos kojaga on teisaldatav ja ei ole pinnasega kohtkindlalt ühendatud? Ette tänades Taz.

raiN 24.01.2012 18:27 (13 aastat tagasi)

Sinu argumendid ja mõttekäik on õiged. See ahne vald tuleks kohtusse anda.

A 25.01.2012 09:49 (13 aastat tagasi)

Jäätmeseaduse § 2 (1) Jäätmed on mis tahes vallasasi või kinnistatud laev, mille valdaja on ära visanud, kavatseb seda teha või on kohustatud seda tegema. (2) Äraviskamine tähendab vallasasja kasutuselt kõrvaldamist, loobumist selle kasutusele võtmisest või kasutuseta hoidmist, kui selle kasutusele võtmine ei ole tehniliselt võimalik, majanduslikest või keskkonnakaitselistest asjaoludest tulenevalt mõistlik. Tulenevalt eeltoodust ei ole alust käsitleda antud täitematerjali jäätmetena, seda enam, et oled selle soetanud raha eest. Ehitusseaduse § 2 lg 1 kohaselt ehitis on aluspinnasega kohtkindlalt ühendatud ja inimtegevuse tulemusena ehitatud terviklik asi. Kui tegemist ei ole aluspinnasega kohtkindlalt ühendatud, vaid teisaldatavate objektidega, siis ei ole need ehitised ning neile ei laiene ehitusseaduses sätestatud nõuded.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.