täitmise kviitung

SM 18.01.2012 20:36 (13 aastat tagasi)

Kas ürilepingus peab olema kirjas ka maakleri nimi ? Tehingul maakler küll oli (maakleritasu maksime ), kuid kuskil dokumentides tema nimi ei figureeri ja hiljem selgus, et ta on üürileanda sõbranna... Kas saime tünga ? Ja kas saan kontrollida kas üürileandja maksab makse, sest pangaülekandega ta raha saada ei soovi ja kviitungeid raha saamisest ei allkirjasta. Tunnen end väga ebakindlalt hetkel. Ka lugesin kuskil, et remondifondi ma rahastama ei pea, kuid praegu maksan kõik kinni....

MS 18.01.2012 22:33 (13 aastat tagasi)

Ma ei saa aru, millest selline paranoia? Mitte kuskil pole maakleril keelatud olla üürileandja sõbranna. Ta võib ka olla omaniku laps, mees jne. Maakler on see, kes viib 2 inimest kokku ja tema nimi ei pea olema üheski lepingus kajastatud. See, kas üürileandja maksab tulu pealt maksu, see on tema ja riigi vaheline asi, mitte teie. Kui te soovite talle käkki keerata, siis loomulikult ausa kodanikuna pöörduge maksuametisse. Remondifondi peate maksma siis, kui see on teie lepingus kirjas. Kui ei ole kirjas, siis ei pea maksma.

SM 19.01.2012 00:13 (13 aastat tagasi)

Ma väga vabandan, aga kui mul absoluutselt mingeid tõendeid pole, et raha maksan, siis ON see minu asi. Kui üürileandja kategooriliselt keeldub allkirjastama paberilipakat, kus on kirjas, et see ja see kuup. on raha üle antud, siis on mul põhjust muretsemiseks küllaga.(Kas pole siis üürileandjal endal paranoia) Ja nö käkki keeran ma talle siis kui tema mulle jama kaela toob. Ma tahan tunda end korteris kindlalt, lõppude lõpuks pole 250 Eur 1-toalise eest väike raha, eksole. Ja eelnevalt unustasin mainida seda, et kui küsisin nö rasspiskat (vene keeles), sain päris huvitavaid fakte kuulda 1. Tema on kõrgharidusega inimene ja see on juba piisav garantii, et pettust; tänavale tõstmist ei toimu. 2.Ma olen liiga noor ja ei oska tema ausust hinnata.....

Jajah 19.01.2012 00:21 (13 aastat tagasi)

Mis tähendab, et maakleri nimi ei pea olema kajastatud..... kuhu peaks siis pöörduma probleemide tekkimisel ? Maakler annab kasvõi natuke kindlust.

Ats 19.01.2012 09:01 (13 aastat tagasi)

Seda tähendabki: ei pea olema kajastatud.

peeter 19.01.2012 08:57 (13 aastat tagasi)

Oled selle peale mõelnud, et reaalsete maksete eest peab maksma riigile makse? Kui väga kahtlustad, siis anna teade maksuametisse - küll nemad sulle teada annavad, kas üürileandja maksab või mitte.

A 19.01.2012 09:02 (13 aastat tagasi)

Eelpool vastanutel on õigus. Üürileping sõlmitakse üürileandja ja üürniku vahel üürilepingus ettenähtud tingimustel ning maakleriteenus aitab üksnes üürniku ja üürileandja omavahel kokku viia. Maakleril üürilepinguga ega selle tingimustega puutumust ei ole. Üürilepingu täitmisega seotud probleemid tuleb lahendada kas omavahelisel kokkuleppel või on poolel, kelle õigusi on rikutud, pöörduda oma õiguste kaitseks kohtusse. Juhul, kui üürileandja soovis saada makseid sularahas ning üürnik sellega nõus ei olnud, siis oli võimalik lõppida leping poolte kokkuleppel teistsugustel tingimustel või siis keelduda üürilepingu sõlmimisest. Nüüd tuleb üürilepingut kas täita selles ettenähtud tingimustel või leppida kokku tingimuste muutmises või lõpetada leping lepingus või VÕS-is ettenähtud alustel.

A 19.01.2012 09:07 (13 aastat tagasi)

Üürimaksete tasumise tõendamise kohta vt VÕS § 95 lg 1 Võlausaldaja peab kohustuse täitmise vastuvõtmisel andma võlgnikule tema nõudel kohustuse täitmise vastuvõtmise kohta kirjaliku tõendi (täitmise kviitung). Võlgnik võib nõuda kviitungi andmist muus vormis, kui tal on selleks õigustatud huvi. VÕS § 95 lg 6 Kui võlausaldaja või kolmas isik, kellele kohustus tuleb täita, keeldub kviitungit välja andmast, võib võlgnik oma kohustuse täitmisest kuni kviitungi saamiseni keelduda. Sel juhul loetakse võlausaldaja kohustuse täitmise vastuvõtmisega viivitanuks.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.