maamaksuteate kättetoimetamine vs maksukohustuse tekkimine

R 21.09.2012 19:56 (12 aastat tagasi)

tere, ma tahaksin uurida, millised on õigused sellise olukorra puhul: 4a tagasi ostsime korteri abikaasaga kahepeale. iga järgnev aasta saadeti mulle maamaksu teade, kuid abikaasale mitte, mille peale me võtsime ise maksuemtiga ühendust, edastasime abikaasa kontaktandmed et tulevikus probleeme vältida. siiani ei saadetud mingit teadet, kuni tänaseni, mil mulle maksuametist helistati ja teatati, et kuna abikaasa kontaktid puuduvad pole talle saadud arvet saata?! ning nüüd nõutakse kõiki aastaid tagant järgi + intressid. kas neil on õigus neid makse järgi nõuda, kuigi meil on olemas aastatetagune kirjavahetus, mis tõestab, et me oleme teatanud õiged andmed ning nemad on lubanud asjakohased märkmed sisse viia!?

Observaator 22.09.2012 12:40 (12 aastat tagasi)

Aga äkki oleks mõistlik pöörduda hoopis kohaliku omavalitsuse poole, sest maamaksu arve koostab maksuamet kohalikust omavalitsusest saadud andmete põhjal. Maksuamet on vaid üks vahelüli, kes maksu kogub, kõik maksu puudutavad andmed tulevad maksuametisse omavalitsusest.

Maria 24.09.2012 14:09 (12 aastat tagasi)

Kui omada kinnistut, siis on kohustus ka makse maksta, MTA-l on õigus nõuda aastate tagused maksmata maksed koos intressidega. Väga tihti on nii, et KOV'l puuduvad õiged kontaktid (antakse notaris ühed aadressid ja elatakse reaalselt teises kohas, sama on ka registrijärgse elukohaga), sellest võib juhtuda, et MTA'le ei ole edastatud õigeid andmeid ja maksuteade on läinud valele aadressile. Vahel juhtub ka sellist olukorda, kus maksuteade läheb kaduma. Kuna maksu andmed edastab KOV MTA'le siis tuleb pöörduda KOV'i poole (MTA oleks pidanud tegelikult ka Teid KOV'i poole suunama). Kuid igal inimesel on võimalus oma maksukohustusi alati kontrollida (ka võlglaste otsingust või e-teenuse kaudu).

r 24.09.2012 14:36 (12 aastat tagasi)

abikaasa on välismaalane, elab ja töötab välismaal, kuhugi rahvastikuregistrisse ta sisse logida ei saa ega enda andmeid vaadata. notaris on andmed tõepoolest antud ja ka õiged. eks kui maksma peab, siis peab, kuid eesti seadused on ikka huvitaval kombel kõik üles ehitatud niimoodi, et ükskõik mis ka ei juhtuks, alati jääb tavakodanik süüdi. kuigi me võtsimegi nendega ühendust, edastasime andmed uuesti - ikka ei saadetud kirja, ei elektroonset ega paberil, siis seaduse järgi tuleb välja ikka nii, et see ongi inimese enda mure ametiasutusi taga ajada ja neile meelde tuletada ja peale pressida, et kuulge-kuulge ma tahan nii hirmsasti maksta, miks te mulle arveid ei saada?! ja kui nad ikkagi ei saada, siis ma pean endale kalendrisse kirjutama, et iga kuu ma ikka asutustele meelde tuletaksin, et ma tahan maksta! ja kui siis mitme aasta pärast lõpuks teade saadetakse, siis öeldakse, et pole ikka piisavalt tihti meelde tuletanud!

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.