korteriühistu juhtimine

Hädas 2.03.2013 19:09 (12 aastat tagasi)

Väikeses ühistus kus on asjad käest ära, pole mitu aastat näinud bilanssi, pole korraldatud üldkoosolekuid, et aastat "lõpetada" jne. Nüüd mingi naaber piirab krundil käimist, parkimist jms. Kü juhatus on teadlik aga eirab/ei soovi asjaga tegeleda ... Olen sihilikult 6 kuud tasunud kom. kulusid minimaalselt ja on tekkinud väike võlg, kas võidakse algatada nö. sundmüük või anda mind kohtusse vms. Kui asjad korras oleks siis tasuksin võla hetkega ... Samas suuliselt küsitud aruannete kohta pole siiani vastust saanud ja kõik hädavajalikud remondid oleme ise pidanud tegema, katuseremont jne. Samas tahaks, et asjad korda saaks aga ise ka ei tahaks kohtusse kaevata, või peaksin ikkagi? Olen soovitanud, et palgataks haldur vms. aga teised pole nõus ja nii need asjad venivad.

ka KÜ 2.03.2013 19:19 (12 aastat tagasi)

mitte mingil juhul ei tohi ahakta nn tasaarveldama, et kui nii ie tehta nagu ma tahan, siis arveid ei maksa. Selle tulemuseks on ainult see, et saate ise karistuse kaela (viiviste kaudu) ja kohutga kui muidu ei ole nõus maksma. KÜ juhtimine on teine teema, kõikide korteriomanike enamuse arvamus loeb. Kui teised ei taha haldurit - siis nii ka on. Kü liikmel pole mingit õigust küsida "suulisi" või ka kirjalikke aruandeid ja muid pabereid näha - ainus koht kus saab nõuda on üldkoosolek. Uuriga järgi, mitme iniemese tahet on vaja üldkoosoleku kokku kutsumiseks ja kutsuge koosolek ise kokku. Keegi ei keela teil seda seda ise teha selmet siin viriseda.

3.03.2013 11:38 (12 aastat tagasi)

Korteriühistuseadus,Korteriomandiseadus ja Mittetulundusühingute seadus reguleerivad KÜ-sid. Vaata Riigiteatajast või estlex.ee. Juhatus peab üldkoosoleku kokku kutsuma, kui seda nõuab (kirjalikult) 1/10 KÜ liikmeid. Kas teil toimub igaaastane aruandlus üldkoosolek? Küsi KÜ juhatuselt KÜ põhikirja või otsi seda äriregistrist. Parkimist saab korraldada ainult kogu ühistu liikmete kokkuleppega. Kõik soovid edasta juhatusele kirjalikult (koopia endale). Hea tava järgides tavaliselt KÜ juhatus hoiatab võlgnikku enne kohtusse pöördumist.

B. 4.03.2013 10:28 (12 aastat tagasi)

Kuidas toimub siis majandusaasta aruande kinnitamine, kui ei toimu üldkoosolekut? Kas aruanded on üldse registrisse esitatud? Juhatuse volitused kestavad kaks aastat. Seejärel peab üldkoosolek valima uue juhatuse või olemasoleva juhatuse volitusi pikendama. Kontrolli alustuseks Äriregistrist, mis seis ühistuga üldse on. Kas juhatust puudutav kanne on "noorem" kui kaks aastat. Igal ühistu liikmel on õigus tutvuda maj.aasta aruandega juba enne selle esitamist üldkoosolekule. Erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumiseks on tõesti tarvis 1/10 liikmete soovi (see esitada juhatusele, kui ei reageerita, tulete ise kokku koosolekuks). Kui juhatusel pole maj.aasta kohta aruannet, tuleb kiiremas korras valida uus juhatus ja asjad liikuma panna. Maj.aasta aruande esitamata jätmine = ühistu likvideeritakse!

Hädas 5.03.2013 14:14 (12 aastat tagasi)

Meil toimub vastavalt vajadusele maja koosolek ja rahalised otsused oleme siis edastanud raamatupidajale aga aasta kinnitamisi pole toimunud ... (ühistus on mitu väikest maja) ja mitme maja üldkoosolekut. Majandusaasta aruande kinnitavad nad vist äriregistris ja kõik. Juhatus on valitud siis, kui neid kunagi loodi ja edasi neid kinnitatud pole ja mõned omanikud on nüüd vahetunud aga siiamaani lepitakse olukorraga. Iseenesest ma ei soovi ühistut likvideerida vaid norm. elamistingimusi - tegelikult mõtlesime krt. välja üürida aga nüüd on vist kõigile parem kui selle müüki panen. Olen mõelnud, et minu mured pean vist jah edastama kirjalikult aga kas sellest kasu on ... kas KÜ peab midagi tegema ... Mõtlesin, et saadan 1e Kü juhatajale aga ei tea mis aadressil, kontakt tegelt puudub, siis teine kohalikule konstaablile ja üks jääb siis endale. Naaber siin mõned korrad tüli norides ähvardab politseiga aga meie palve peale seda teha, ta patrulli välja ei kutsunud. Ja mina pole ka veel avaldust kirjutanud. Sest olen aru saanud, et neid asju peab kü reguleerima. Mured siis: nt. parkimisega, kellele ei meeldi koht vms, kes barrikadeerib maja sissesõiduteed. Leitakse, et teine ei tohi tema ukse lähedal liikuda, ok mina võin ju mõned meetrid eemale hoida aga oma väiksele lapsele ma seda selgeks, ei suuda teha, et sinna murule või trepile ei tohi minna. Noritakse ka prügiga, nt mahlapakki ei tohi lahtiselt segajäätme konteinerisse visata jne. Asi vist lõppeb sellega, et iga krt. peab soetama oma kasti ... Eks need asjad on nüüd eriti teravaks läinud, kuna 10a. oleme meie soovinud maja korda saada ja nemad on venitanud - (rem.raha kogutakse 0,32€ m2 kuigi me oleme soovitanud seda juba ammu tõsta). Praegu olen mina sellises seisus, et suur huvi puudub hiigelvõlg peale võtta, et maja terviklikult renoveerida.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.