isaduse tuvastamine + elatise nõue

lysandra 20.03.2013 12:20 (12 aastat tagasi)

Tere! Mul selline küsimus , et ma sooviks panna oma lapse isale peale alimente aga tema nimi ei ole kirjas lapse sünni tunnistusel kas mul üldse on võimalik seda teha. Kuna lapse isa ei tunnista oma last ja ei ole selle 10kuu jooksul huvi üles näidanud kuidas ta lapsel läheb või milline ta üldse on. Ma ei soovi talle alimente sellepärast peale panna et ma ise ei saaks rahaliselt hakkama vaid just sellepärast, et talgi oleks mingi sugune kohustus oma lapse ees keda ta ei tunnista. Nüüd ma soovikski saada nõu kas mul on üldse mõtet seda teekonda alustada või mitte?

niina 20.03.2013 12:35 (12 aastat tagasi)

esiteks pead esitama kohtule hagi lapse isaduse ja põlvnemise tuvastamiseks antud isikust.kui saad materiaalselt ise hakkama siis võiksid elatise nõude asemel hoopiski taotleda lapse isa suhtlemiskorra paikapanemist lapsega ja elatise kui selise üldse küsimata jätta- on võimalus, et kui lapse isa veendub et on tema laps ja lapsega tuttavaks saab siis hakkab ise suhtlema ja toetama. Ja elatist saad sa nõuda ka peale isaduse tuvastamist, võid vabalt aasta oodata ja siis kui midgai ei muutu lapse isalt ka tagasiulatuvalt elatist nõuda.

Sigrid 20.03.2013 13:13 (12 aastat tagasi)

Anna kohtusse hagi lapse isa isaduse tuvastamiseks ja lapse põlvnevuse tuvastamiseks kostjast ning elatusraha maksmiseks, 1.a. saad nõuda tagasiulatuvalt. Kohtust saad blanketi ja elatusraha nõudes, riigilõivu maksma ei pea. DNA-test on tasuline, aga kui teed kohtule avalduse, siis saab kohus nõuda, et see tehakse ära ja hiljem maksab selle kinni lapse isa. See asjaajamine on üpris kerge ja vajadusel saad nõu küsida kohtu kantseleist. to niina on küll naiivne.

Hair 20.03.2013 17:54 (12 aastat tagasi)

to sigrid. Ei maksa siin lolli nõu anda - lapse isaduse tuvastamisel ei saa mingit !a tagasiulatuvalt" nõuda, vaid alates sellest hetkest kui isadus on tuvastatud. Niina jutt on mõistlik ja lapse huve arvestav. Sigridi taolised põmmpead aga võiks Delfi naistekasse kommeteerima ka jääda.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.