kinnisasja müügilepingu ebakohane täitmine

Ave 25.03.2014 20:56 (11 aastat tagasi)

Müüsin oma korteri 2009a.järelmaksuga.Notar vormistas ka kõik ilusti ära.Uus omanik maksis paar kuud ja oligi kõik.Lõpuks andsin asja kohtutäiturile üle.Siis selgus,et uus omanik on krooniline võlglane.Korter arestiti ja pandi uuesti müüki.Korterit pole õnnetunud müüa.Nüüd sooviksi korteri tagasi saada ja võla ära kustutada.Kas mul on see võimalus.Uuel omanikul on ka sooja ja vee võlad juba suured kaelas.Kui ma saan korteri tagasi,siis kas ma pean hakkama tema võlga maksma.Või jäävad ikka sooja ja vee võlad tema kanda.Kas ta siis maksab või maksa,see ei tohiks ju enam mind puudutada.Jään ootama Teie vastust.Lugupidamisega.

arve 25.03.2014 22:41 (11 aastat tagasi)

Kui võlgnik on omanik, siis on see teievaheline kokkulepe, kas tema müüb ja sina ostad. Koos korteri omandamisega saad sa kaasa ka kõik sellega kaasnevad võlgnevused (praegu kehtivate seaduste järgi). Seda võib loomulikult arvestada ostusumma puhul, näiteks võlgade tõttu on ostusumma väiksem. Kui korter läheb täituri kaudu oksjonile, siis saab korteri loomulikult see, kes rohkem maksab ja sina saad sealt oma järelmaksu ka kätte. Mingit eelisostuõigust sinul pole.

sama kogemus 26.03.2014 07:16 (11 aastat tagasi)

Olen ise ka müünud järelmaksuga ja ostjal jäi samuti tasumata. Võtsin notaris sõlmitud ostu-müügi lepingu kaasa ja läksin sellega juristi juurde. Asi sai ametliku käigu ja tehing pöörati tagasi. see raha mis oli makstud jäi samuti mulle kui korteri kulumise ja kasutamise eest - seda pidin ise kohtus taotlema. Võlad, mis olid tekkinud jäid sellele, kelle nimel nad olid, ei tulnud midagi korteriga kaasa ja mina neid tasuma ei pidanud. Juristile maksin vastavalt hinnakirjale,

KÜ juhataja 26.03.2014 08:17 (11 aastat tagasi)

See sõltub sellest kas majas on moodustatud KÜ või toimitakse ühisusena. KÜ puhul lähevad vana omaniku võlad korteri kommunaalkulude osas üle uuele korteriomanikule.

K 26.03.2014 10:45 (11 aastat tagasi)

Alates 23.03.14 ei ole enam vahet, kas majas on korteriühistu moodustatud või tegutsetakse ühisusena, võõrandamise korral vastutavad korteril lasuvate võlgade eest nii omandaja kui võõrandaja solidaarselt. Kui korter müüakse täitemenetluse korras ja nõue on ostjale teatavaks tehtud, siis peab omandaja arvestama sellega, et ta ei saa esitada tagasinõuet endisele omanikule.

A 26.03.2014 10:45 (11 aastat tagasi)

Kui ostu-müügilepinguga läks korteri omandiõigus kohe uuele omanikule üle, siis ei saa antud tehingut kuidagi tagasi pöörata. Nagu arve juba märkis, siis saad selle üksnes tagasi osta kas uuelt omanikult kokkuleppel ning kohtutäituri nõusolekul või siis avalikul enampakkumisel.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.