kinkelepingust taganemine

murelik 22.04.2014 23:44 (11 aastat tagasi)

Tere! Minul vastupidine mure! Mis siis kui kinkija näitab üles jämetat tänamatust kingisaaja vastu?Ja kingisaaja enam ei suuda sellele terrorile vastu hakkata ja loobus nendega suhtlemast.Elame küll koos aga ei suhtle. Ja kui nüüd tulime välja lahendusega et teeme oma kulul juurde ehituse ja et siis saaks kõik lahedamalt hingata( me niigi kanname kõik kulud) soovib kinkija taganeda kinkelepingust!! Kas kingisaajal puuduvad õigused! Lepingus seisab lisana punkt,et kinkija võib elada sees elulõpuni(abikaasa ei ole lepingus) kas siis peab tõesti alluma sellele hullule terrorile?Lepinust möödas 3aastat!

A 23.04.2014 09:21 (11 aastat tagasi)

Kinkija võib kinkelepingust taganeda kingisaaja jämeda tänamatuse tõttu. See, kui kingisaaja soovib oma omandit käsutada ning elamut laiendada nüüd küll jämeda tänamatusena käsitletav ei ole, muidugi tingimusel, et kingisaajat ehitamise ajaks majast välja ei visata. Samuti on kinkijal õigus elada oma elamus takistamatult elu lõpuni, ning teda juurdeehitatavasse osasse ümberkolimiseks sundida ei või.

Murelik 23.04.2014 09:46 (11 aastat tagasi)

Tänud vastamast!Aga kas ka kingisaaja vôiks taganeda lepingust? Kui ei soovi enam terrorit taluda!Kuidas on nii et kinkijale on seadusega kôik lubatud( isegi solvamime,terroriseerimine jne)Aga kui ma soovin ise taganeda ja et ta hüvitaks kôik kulud mis olen 7 aasta jooksul teinud?Summad päris suured!

Vastus 23.04.2014 10:15 (11 aastat tagasi)

Seadus ei näe ette alust kingisaajale lepingust taganeda. Võid vaid taotleda lepingu tühistamist TSÜS-is toodud alustel. See aga eeldaks, et kingisaaja on kas ullike, kes polnud suuteline tehingust aru saama, teda sunniti lepingut sõlmima vms. Kuna kinnisvara lepingud sõlmitakse notari juures, saaks olema raske hiljem neid asjaolusid tõestada. Keegi aga ei keela teha kinkijale ettepanek pull lõpetada - kingid või müüd asja tagasi. Kui kokkulepe olemas, on see ju väga lihtne. Ei keela keegi sul ka mujale kolida, kui terrorit ei talu. Kolid tagasi, kui kinkija on läinud. Ei keela keegi teha ka kinkijale ettepanekut kasutusõigusest loobuda ja mujale kolida. Võid ju talle muu elamispinna asemele pakkuda.

Murelik 23.04.2014 10:32 (11 aastat tagasi)

Me oleme kôiki asju juba proovinud!nimelt oleme kingiks saanud maa millele ehitasime maja ja ka neile eraldi osa! Lihtsalt köök ja sissekäik jäi ühine!Nüüd sooviks teha eraldi sissekäiku ja kööki!Aga nemad ähvardavad kinkelepingust taganemisega????? Absurd!Kas elamisluba tähendab siis ka nende elu kinnimaksmist?

Vastus 23.04.2014 10:48 (11 aastat tagasi)

Rahune maha! Emotsioonidel pole juuraga midagi pistmist! Lubab kinkelepingust taganeda. No las lubab! See on tema õigus! Meil siin vaba maa ja sõnavabadus. Las läheb notarisse ja teeb taganemise avalduse. Selles teeb ta kingisaajale ettepaneku tulla x ajal notarisse kingitud asja tagasi andma (selleks on ju vajalik kingisaaja kui kinnistu hetke omaniku nõusolekul). Kui kingisaaja leiab, et ta pole midagi valesti teinud, siis ta lihtsalt notarisse ei lähe ja kogu lugu! Lihtne ju! Kinkijal on seepeale õigus pöörduda kohtusse ja hageda kingisaaja nõusolekut kingitud asja tagasisaamiseks. Siis kohtus saabki kumbki pool esitada oma seisukohad ja vaielda. Lõpuks on kohus see, kes otsustab, kas kingisaaja oli tõesti tänamatu nagu kinkija väidab või mitte. Ja ei, elamisõigus ei tähenda seda, et kingisaaja peab tasuma kinni kõik kinkija kulud surmani. See tähendabki täpselt seda, et kinkijal on õigus elu lõpuni elada edasi kinnistul asuvas elamus (kui just kinkelepinguga ei ole veelgi täpsemalt näidatud, milliseid elamu osasid võib kinkija ainukasutada). Kingisaajal ei ole õigust temalt selle eest üüri nõuda. Kohtud on isegi leidnud, et kui just pole teisiti kokku lepitud, peab kinkija ise tasuma elamisega kaasnevad kulud (näiteks vesi, elekter).

Reelika 25.04.2014 21:16 (11 aastat tagasi)

Kuna kinkelepingust on möödas juba 3 aastat, ei ole enam oluline kas kingisaaja näitas üles tänamatust või ei.

Murelik 26.04.2014 08:46 (11 aastat tagasi)

Kinkelepingust on möödas 6aastat!;( Ja meie puhul näitab üles jämetat tänamatust Kinkija!

A 28.04.2014 09:07 (11 aastat tagasi)

See, mitu aastat on möödas kinkelepingu sõlmimisest, ei oma tähtsust. Kinkija võib kinkelepingust taganeda ühe aasta jooksul alates ajast, mil ta sai teada või pidi teada saama oma taganemise õiguse tekkimisest.

A 23.04.2014 10:49 (11 aastat tagasi)

Kirjeldatud situatsioonist ei nähtu kingisaaja poolse jämeda tänamatuse ilminguid kinkija vastu, mis võiksid olla aluseks kinkelepingust taganemisele. Õigus elamut tasuta elu lõpuni kasutada tähendab seda, et üüri ei või kingisaaja kinkijalt elamise eest nõuda, küll aga peab kinkija ise tasuma enda vee-, elektri- ja muud kommunaalkulud.

Murelik 23.04.2014 12:21 (11 aastat tagasi)

Tänan kiire vastuse eest! Jôudu ja kevadet soovides!

A 23.04.2014 10:10 (11 aastat tagasi)

Kinkeleping on ühepoolne leping, seega kingisaaja sellest kuidagi taganeda ei saa. Küll võib kingisaaja selle soovi korral kinkijale tagasi kinkida või siis hoopis maha müüa kolmandale isikule. Kulude hüvitamist kinkijalt nõuda ei saa.

Murelik 24.04.2014 13:28 (11 aastat tagasi)

Tere jälle! Tekkis uus küsimus! Mida tähendab edasi müüa kolmandatele isikutele?Seal ju eluaegne elamisõigus peal!

Vastus 24.04.2014 13:56 (11 aastat tagasi)

Keegi ei keela kingisaajast kinnisasja omanikul selle kinnisasjaga tehinguid teha. Kinnistut võib koormata nt hüpoteegiga. Omanik võib selle ära müüa või hoopiski edasi kinkida. Lihtsalt ilma kasutusõigusega õigustatud isiku notariaalse nõusolekuta ei kustu ega muutu isiklik kasutusõigus. Seega peab müügi või kinke korral uus omanik arvestama, et ta saab asja koos inimesega ja tal pole mingit õigust seda inimest välja tõsta või talt üüri nõuda - kõik kokkulepped, mis lubavad õigustatud isikul tasuta elu lõpuni sees elada, kehtivad edasi. Seetõttu müük reeglina ei õnnestu, võib peab siis müügihind olema turuhinnast kordades madalam. Ka pangad nõuavad sellise kinnisasja tagatiseks võtmise puhul, et kasutusõigusega õigustatud isik peab loovutama seatavale hüpoteegile kasutusõiguse järjekoha (sellisel juhul enampakkumise korral kustub ka kasutusõigus, mistähendab, et asjale on lootust leida ostja).

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.