Üürikorteri tagatisraha

Karl S. 25.11.2014 16:14 (10 aastat tagasi)

Tere, sai üüritud pool aastat tagasi üürikorter, kus sai makstud tagatiseks 200€. Nüüd pea 2 kuud tagasi öeldi, et korter müüdud ja pean võimalikult kiirelt välja kolima, sai siis nädalaga asjad kokku pandud ja uus üürikas leitud. Nüüd tekkis olukord kus peaks üürileandja tagatisraha tagastama, kuid venitab asjaga ja ei võta telefoni vastu. Ehk oskab öelda mida tegema peaks või kuhu pöörduma, sest üürileandja ei taha nähtavasti ise koostööd teha.

A 25.11.2014 16:47 (10 aastat tagasi)

Tere. Variant 1: lasete mõnel inkasso ettevõttel võlgnevuse sisse nõuda. Variant 2: loovutate nõude. Variant 3: pöördute juristi poole ning kohtuvälise kokkuleppe mittesaavutamise korral alustate kohtumenetlust. ... Iseenesest variante on veelgi, seega täpsustage, mida ja kuidas loodate edasise tegevusega saavutada. Edasise tegevuse määramiseks peate hindama, kui palju soovite lahenduse saamiseks oma aja- ning raharesursse kulutada.

Piip 25.11.2014 18:32 (10 aastat tagasi)

Ei mõista inkasso soovitust. Inkasso saadab paar kirja, heal juhul helistab ja kui viitsib, saadab kunagi kohtusse maksekäsu/hagi. Inkasso sammu sel juhul pigem jätaks vahele ja soovitaks ise kohtusse maksekäsu esitada. Loodetavasti on nõue ka dokumentaalselt tõendatav.

Karl S. 26.11.2014 01:07 (10 aastat tagasi)

Tere, üürilepingule sai kirjutatud juurde tagatisraha makstud just sellelel kuupäeval ja minu kui ka üürileandja allkiri olemas, peaks vast olema piisavalt tõendatav?

A 27.11.2014 11:45 (10 aastat tagasi)

Tere. Kõik sõltub võlausaldaja enda soovist ning võimalustest. Võlausaldaja peab kaaluma, palju resursse (aega ja raha) ta soovib võlgnevuse kättesaamiseks kulutuda .... Inkasso tegevus sõltub konkreetsest kokkuleppest ning seetõttu võib inkasso kaasamine olla kohtumenetlusest soodsam. .... Kui nõue on ilmne ning võlgnikult puuduvad asjakohased vastuväited, on tegemist võrldemisi lihtsakoelise menetlusega, milles sissenõudja saab oma tasuvust reguleerida ka menetluskuludega.

asd 26.11.2014 11:48 (10 aastat tagasi)

Maksuametisse. Kuna seal ka üürileandjal mittepeamise eluruumi müük (ta ju ise ei elanud seal kui seda välja üüris), tuleb ka müügi ja ostuhinna vahelt tulumaksu maksta. Lisaks on seadusevastane, et peab võimalikult kiiresti välja kolima. Ikka vähemalt kuu tuleks jätta, kuigi seaduses on veel pikem periood tähtajatu üürilepingu korral. Tähtajalise lepingu korral ei saagi nii järsku lõpetada väga lihtsalt.

Karl S. 26.11.2014 21:39 (10 aastat tagasi)

Selge, proovin ta homme veel kätte saada, kui tulemust ei anna siis pöördun maksuametisse. Kõike paremat! :)

A 27.11.2014 11:39 (10 aastat tagasi)

Tere. Maksuametisse pöördumine ei täida algset eesmärki - raha tagasisaamine. Iseenesest võib võlgnikuga suhelda ning anda märku, et võlgnevuse tasumisega viivitamine võib tähendada kurnavat bürokraatilikku vaidlust MTA-ga, kuid alati on võimalus, et võlgnik tasub maksud korrektselt ning võlgnikul puudub alus olla MTA uurimisobjektiks.

B. 2.12.2014 11:57 (10 aastat tagasi)

Kas tasusid viimase sees elatud kuu eest kommunaalmaksed ja üüri ära? Kui on veel võimalik, jätta need tasutama ja las omanik arveldab need ise tagatisrahast. Kui sul enam korteri osas kohustusi pole, saada omanikule kirjalikult (e-kiri või sms) tähtaeg, milleks ootad tagatisraha tagastamist ja märgi ära, et vastasel korral pöördud Maksuameti poole või teed avalduse politseisse alusetu rikastumise kohta (200 eurot on summa, mille kohta avalduse saab teha).

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.