Ilma avalduseta

Kannatanu 2.12.2018 14:59 (1 aasta tagasi)

Tere ! Kas ja kuidas on võimalik alustada kriminaalmenetlust kui kannatanu pole teinud avaldust ega kuriteo teadet. Patrull küll kãis aga oli ainult kannatanu ja lihtsalt oletatavad kahtlusalused. Möödunud on üle aasta ja nüüd kutsutakse kannatanu uurija juurde. Kas menetluse lõpetamiseks või midagi muud ja kuidas on üldse võimalik alustada menetlust ilma kannatanu avalduseta ja kuriteoteadet pole ka tehtud. Tãnan

tyzo 2.12.2018 16:20 (1 aasta tagasi)

avalduse kuriteo kohta võib teha kes iganes ja ka politseinik võib ise selle algatada. Muidu jääksid enamuses koduvägivalla juhtumid karistuseta, sest kannatanud ise ei julge midagi teha.

Kannatanu 2.12.2018 17:00 (1 aasta tagasi)

Tere! Tegu ei ole koduvãgivallaga. Uurimiasutus võib alustada kui on kuriteoteade, avaldus Või kui tööylesannete tãitmisel leiti või tuvastati kuritegu. Nii on riigiteatajas. Kannatanu pole mingit teadet, avaldust teinud Patrull ei tuvastunud süüdlast , kahtlusalust ainult oletused kuidas saab nii menetlust alustada ja yle aasta siis kutsutakse kannatanu välja. Millex yldse kutsutakse kui pole süüdlast.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.