eraisiku pankrot

kleo 3.02.2019 16:17 (1 aasta tagasi)

Tere! Kirjeldan olukorda. Eraisik on pankrot. Temale oli määratud ajutine pankrotihaldur. Millised tähtajalised piirangud on võlgade tagasinõudmisel sellisel juhul? Kas see aeg algab siis kui on määratud ajutine pankrotihaldur? Või siis, kui isik on tuvastatud kui pankrot? Asi on selles,et ajutise pankrotihalduri määramiselt kuni kogu protsessi algust on möödunud 3 aastat. Suur tänu abi eest!

A 4.02.2019 06:11 (1 aasta tagasi)

Aegumine peatub nõude esitamisega pankrotimenetluses. Seega need nõuded, mis on pankrotimenetluses esitatud, ei tohiks aegunud olla, v.a kui mõni nõue neist ei olnud aegunud juba enne selle pankrotimenetluses esitamist.

Pb 4.02.2019 08:51 (1 aasta tagasi)

Segane teemapüstitus. Ei saa aru kas ollakse võlgu pankrotivõlgnikule? Kui nii, siis halduril õigus neid võlgu sisse nõuda, juhul kui tegu pole aegunud nõuetega. Juhul kui sind huvitas, kui kaua sinu kui pankrotivõlgniku võlad sissemõutavad on, siis 10 a pankrotimenetluse lõpetamisest. Juhul, kui esitasid võlgadest vabastamise menetluse avalduse, siis võimalik ka 3 aastaga vabaneda, kuid see eeldaks märkimisväärset panust oma võlgade tasumisel. Üldine tähtaeg 5 a , aga võlgadest vabastamise menetlus ei anna sulle garantiid, et sind vabastatakse. Võlausaldajatel suur võimalus kaasa rääkida. Kui nad ikka midagi saanud pole, siis kohus ei vabasta ka.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.